Skocz do zawartości

nowy astrograf na rynku


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił sie właśnie zupełnie nowy astrograf od Astro-Tech (to ci od tanich R-C). Ogólnie to jest jakby nasz hardocorowy MT-800 ale:

- 17 bafli podwyższających kontrast

- wiatrak na LG

- wygodne gałki do kolimacji

- fokuser 2" dual-speed Crayford

- kilka pomniejszych bajerów...

 

at8in.jpg

 

m.in. jest dostępny tu: http://www.astronomics.com/main/product.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/W783G2XG7GFD9G312JK1P6GQ65/product_id/AT8IN

 

Cena wygląda zupełnie atrakcyjnie!

AT8INF1.jpg

at8inF3.jpg

AT8NIF2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

cena faktycznie atrakcyjna jak na wiekszosc produktow wykonanych w chinach a sprzedawanych w usa

ale z wlasnego doswiadczenia powiem tak

podziel cene przez 2 a otrzymasz obraz jaka jest cena hurtowa w chinach

wartosc jest bardzo niska nawet jak na chiny

ale jak wynika z opisu jest to maszynowa obrobka optyki

pare miesiecy temu sam bylem swiadkiem poszukiwania w chinach wykonawcy

ktory wykona optyke tzw tradycyjna medoda wolnego recznego polerowania

niestety okazalo sie to duzym problem

nie mogli zalapac ze potrzeba sto iles sztuk ale zgodnych ze specyfikacja czytaj wielokrotna korekcja bledow w fazie produkcji itd itd

wszyscy chcieli wykonac maszynowo i duzo co jest totalnie sprzeczne z zasada wykonywania dobrej optyki

reasumujac wyznawali zasade - ile kontenerow telescopow panowie sobie zycza za miesiac albo jakos takos :notworthy:

pozdrawiam

adam

ps nauczyli sie tez wysoko cenic swoja dobra reczna prace

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wiatr

ale musisz przyznac ze te opisy sa niesamowite - marketingowo

ten kto to pisal powinien pisac scenariusze do filmow science fiction

dziwi mnie tylko ze to na stronie goscia ktory jest wlascicielem

cloudy nights - astronomics -astro-tech too

a moze wlasnie dlatego nie powinno dziwic sam nie wiem

jesli ktos doznal szoku takiego jak ja kiedys to przepraszam

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie czasy wszystko musi być uniwersalne, dwa albo trzy w jednym niestety "takie rzeczy to tylko w erze". Ja się na foto nie znam, może ten sprzęt jest na przyzwoitym poziomie jakość/cena ale takie teksty raczej nie budują mojego zaufania do sprzedawcy

Edytowane przez wiatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wynika z opisu jest to maszynowa obrobka optyki

Chciałbyś rolls-royce'a w cenie fiata? :)

 

 

pare miesiecy temu sam bylem swiadkiem poszukiwania w chinach wykonawcy

ktory wykona optyke tzw tradycyjna medoda wolnego recznego polerowania

niestety okazalo sie to duzym problem

nie mogli zalapac ze potrzeba sto iles sztuk ale zgodnych ze specyfikacja czytaj wielokrotna korekcja bledow w fazie produkcji itd itd

wszyscy chcieli wykonac maszynowo i duzo co jest totalnie sprzeczne z zasada wykonywania dobrej optyki

Nie wiem czy dobrą optykę można dzielić na tą wykonywaną ręcznie w małych ilościach lub maszynowo i duzo... Dzieliłbym ją raczej na dobrą i złą. Jesli chińczyk zaakceptuje Twoje wymagania jakościowe a Ty jego cene to w czym problem? Tylko pamiętaj że najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest posiadanie własnej kontroli jakości NA MIEJSCU. Bo inaczej okaże się że wiekszość towaru nie spełnia norm, a chińczyk oczywiscie zadeklaruje stosowne poprawki, tyle że koszt odesłania będzie już na Twojej głowie :) .

 

A tak wogóle to dziwi mnie (i owych chińczyków zapewne też) dlaczego akurat w Chinach szukał ktoś chętnego do ręcznego wykonywania luster? Chyba tylko przez grzeczność nie odpowiedzieli: "Panie, takie rzeczy to nie u nas" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na szczescie nie wszyscy sie dziwia

znalazla sie firma ktora wykona taka prace zarabiajac niezle pieniadze :notworthy:

fakt ze meade popadlo w tarapaty wlasnie wyznajac zasade jaka opisales

pozatym chinczycy sa mili i staraja sie skutecznie konkurowac z rosjanami

kilka lat temu wykonano dla mnie na moj prywatny kontrakt 125mm refractor achro

w tej firmie http://www.npzoptics.com/news/index.shtml?pg=&ar=

fakt ze musialem dosc dlugo czekac bo az 3 miesiace ale warto bylo musze przyznac ze

naprawde dawal wspaniale obrazy planet oraz dso

zreszta gdzies na forum powinien byc ten sprzet bo kupil go ktos z forum

nie wiem ile ty miales w rekach sprzetu wykonanego na twoje prywatne zamowienia

ale z mojego osobistego doswiadczenia wynika ze bywa roznie

wiele prototypow nie spelnia oczekiwan zamawiajacego niewazne kto je wykonuje

zawsze przypomina to raczej rosyjska ruletke ale taka juz jest optyka

a co dopiero produkcja na wieksza skale dlatego wykonawcow szuka sie po calym swiecie

niestety summienosc wykonania nie jest uwzgledniana w specyfikacjach

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu strasznie marudzą.

Gdyby tak działać na rynku samochodowym, to byśmy używali tylko pojazdów kosztujących tyle co dom. Wszystkie samochody klasy średniej i gorsze ble. Czyli jak ktoś ma mniej kasy (albo prócz tego jeszcze na domiar złego i mało czasu) to niech zapomni o astronomii, a słowa astrofotografia niech nie wymawia.

To nie jest prawda i nigdy nie będzie. Można robić zdjęcia Vestą, na EQ-3, z MT-800 lub czymś gorszym (jak się uda znależć :Boink: ).

Ważne jest to czy autor zdjęcia się z tego cieszy, a nie czy właściciel sprzętu Taka tego nie opluje. To co tu robimy to hobby a nie wyścigi.

A powiedzmy 10 lat temu - były takie możliwości dostępu do sprzętu mogącego tyle za tak mało? Nie było.

Marudy - do kąta !

 

Edit 23:45 - Dobra, chiński sprzęt ma odpały i nierówną jakość; pisanie że f/4 jest super dla planet to naciągactwo. Mimo tego jak kogoś nie stać na "lepsze", to i tym "gorszym" coś zwojuje i ma niezłe szanse mieć z tego radość.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pomarudze

16 lat temu kupilem 1 teleskop tal -m :helo:

15 lat temu to chcieli zaresztowac mojego znajomego na lotnisku w denver usa jak wracal z telescopem w walizce

musial kupic samsonite taka duza aby mu wszedl do niej 8sc lx 50 ale walizke mam do dzis :notworthy:

12 lat temu kupilem reflector tal 150 2m :helo:

11 lat temu to byla jazda na maksa

sky watcher byla firma z japoni wiec zamowilem ten japonski telescop ale niestety nie dotarl do mnie

dystrybutor poinformowal mnie ze statek zatonol czy jakos tak pierwsze oznaki wejscia na rynek :notworthy:

10 lat temu kupilem 1 refractor tez tala 100r :helo:

6 lat temu kupilem intesa mk 66 i znowu :helo:

5 lat temu tal 125 :helo:

4 lata temy tmb :helo:

3 lata temu william optics :helo:

prawie zawsze bylem zadowolony czego kazdemu zycze

15 lat internet byl rarytasem w polsce moze dlatego ze nigdy nie mialem duzo kasy zawsze zastanawialem sie co kupic bardzo dlugo

nie bylo takiego forum nie bylo informacji nawet w sieci ale byly strony zagraniczne

pamietam lubilem czytac te strony jak pewno wiekszosc z nas wtedy linki

http://www.excelsis.com/1.0/section.php?sectionid=12

http://www.weatherman.com/scope.htm

http://www.scopereviews.com/best.html

http://www.cloudynights.com/

natomiast prywatnie to co czytam od paru lat wyglada ze swiat lekko zwariowal mam na mysli jakosc wszystkiego jest jakies bardziej tandetne aparat fotgraficzny samochod telescop no ale tanie czy mi sie to podoba odpowiedz brzmi nie

natomiast ze jest tanie wiec wiekszosc ludzi moze pozwolic sobie na zakup odpowiedz brzmi tak

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pomarudze ...

 

No i super, też się cieszę z każdej zmiany sprzętu na lepsze. To tak ma działać.

 

Z innej beczki: byłem ostatnio na zlocie w Bieszczadach. Miałem ze sobą swój setup: CGEM, MT-800, DSI III, kamera guidera, guider, itp. Myślę że to jest zestaw low-endowy, taki ledwie "entry level" astrofoto. I wtedy zobaczyłem jak na to patrzyła młodzież lub nie posiadający takiego sprzętu ...

I co im powiemy? Zapomnijcie o tym hobby bo was nie stać? Czy może: kupcie chinola a jak się potem kiedyś uda to sobie zrobicie upgrade?

Niech kupują teraz, nawet kosztem jakości - i tak będzie dużo lepiej niż na allegro.

 

Poza tym to: :Beer: i już kończmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pojedziesz na zlot z reflectorem 200mm facet z refractorem 100mm apo powie eeeeeeee :blink:

pojedziesz na zlot z refractorem 100mm nawet apo facet z newtonem 200mm powie eeeeeeeeeee :blink:

pojedziesz na zlot z refelectorem 300mm facet z reflectorem 400mm powie eeeeeeeeeee :blink:

najmniejsze prawdopodobienstwo ze nie bedzie eeeeeeeeeee to jechac bez telescopu :helo:

jak tu sie odnalesc w tym zamieszaniu zwlaszcza ze mowia cicho :notworthy:

pozdrawiam :Beer:

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.