Skocz do zawartości

NexStar 8i


aldora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Taki nowiutki 8 calowiec rozebrany na cześci leży u nas właśnie w remoncie generalnym mechaniki, czy już zestawienie słów nowiutkicoś Ci mówi, dalej nie będę komentował, to nie jest sprzęt dla konesera a już napewno nie w firmowym Celestronowskim wydaniu :P :?

 

Ps. Przy pierwszym justowniu przez klienta odpadło klientowi od niego lusterko wtórne, coś jeszcze dodać, potem od razu trafił do mnie do warsztatu do generalki :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tak oczywiście wymieniamy wszelkie łożyskowania i elementy ślizgowe na lepszej kalsy łożyska bo oryginalne tulejki są o kant dupy rozbić a luzy mają jak stąd do Wawy i spowrotem na Księżyc :Cry:

To naprwdę remoncik generalny i skaładnie konstrukcji nośnej montażu i teleskopu na nowo od zera 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz i Aldora mowia o rożnych sprzętach. Ten co leży u Janusza, to nasz CAMKowy

Nextar 8GPS. Nextar 8i o którym pisze Aldora to zupełnie inny sprzęt. 8i ma słaby statyw, jedno ramię do trzymania teleskopu, co sprawia bardzo chwiejne wrażenie. 8GPS ma

zolidny montaż widłowy i dodatkowo Starbright Coatings czego nie ma 8i.

 

Remont generalny 8GPS wyniknął z dwóch rzeczy:

1) teleskop musiał przebyć ocean, a firma DHL, która go przewoziła nie obchodziła się z nim jak z jajkiem. Jak pisał Janusz jest to dość typowe i wszystkie teleskopy przylatujące do nas z USA wymagają solidnej kolimacji po podróży

2) zwierciadło wtórne jest trzymane tymi samymi śrubami, które służą jednocześnie do kolimacji. To chory pomysł Celestrona i tu koniecznie interwancja Janusza jest wymagana.

 

Trzeba jednak wziąc pod uwagę, że koszta remontu zrobionego przez Janusza to 6%

ceny sprzętu. Po profesjonalnej kolimacji i złożeniu wszystkiego do kupy będzie to świetny optycznie sprzęcik.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dzięki za sprostowanie Arku to mój oczywisty błąd w asortymencie Celestrona :oops:

Ten 8" na jednym ramieniu to już zupełne nieporozumienie sztywnościowe a na ocenę klasy optycznej twojego sprzętu muszę poczekać na pogodną noc po justowaniu bo narazie jest ona NN przed testami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nexstarów, które są na jednym ramieniu, da się jeszcze wytrzymać z modelem 10cm i reftaktorkiem 8cm. Osiem cali na jednym ramieniu i standardowym statywie (8i) widziałem

w Himpolu, tykałem i sprawiło na mnie złe wrażenie. Wszystko się chwiało, a sama tuba

optyczna była mniej dopracowana niż w przypadku 8GPS

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.