Skocz do zawartości

Meade ETX-70AT


starczek

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest tak, jak niektórzy piszą o achromatach , że widać tylko fiolet. Dramatu nie ma

 

 

 

 

Absolutnie, jeśli chodzi o aberrację w jasnych achromatach, to nie ma tragedii. Na Księżycu prawie w ogóle, na gwiazdkach dosłownie śladowo, na dsach wiadomo...mało światła, zero aberracji, najgorzej na jasnych planetach, np na Jowiszu pojawia się dość sporawa (denerwująca), kolorowa otoczka. Pytanie w jakim stopniu na jasnych planetach pomogłoby coś takiego...

http://deltaoptical.pl/filtr-baader-fringe-killer-125,d423.html

pozdrawiam

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A był to nowo otwarty Lidl? :>

 

Byłem dzisiaj w dwóch Lidlach w Gdańsku i na Marynarki Polskiej nie było. Był na grunwaldziekj koło galerii bałtyckiej.

Nie jest to nowo otwarty Lidl

 

A wicie może w ktorym mozna dostać Lidletkę. Miala sie od dzisiaj pojawic ale nie bylo jej w tych dwoch wspomnianych wyżej.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legnicy również nie ma, w obu Lidlach... Specjalnie zmieniłem plany by zbadać ich dostępość gdyż Lidl ma zastrzeżone numery telefonów więc trzeba się wybrać osobiście.

W ich najnowszej ulotce nie ma tego teleskopu, podobnie na ich stronie internetowej, może to jakieś czyszczenie magazynu jednego z punktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Wątpliwa może być również jakość takiego sprzętu. W końcu zarówno sklep jak i producent pochodzą z tego samego kraju i mogą mieć jakąś umowę żeby się pozbywać sprzętu który był oddawany w ramach gwarancji. Biorąc pod uwagę jakość wykonania lidletek - jest to prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przy zakupie warto sprzęt zawsze obejrzeć. Poza tym masz 5 lat gwarancji. I na deser: 499 za taki ultra mobilny teleskopik z GoTo - chyba lepszy wybór niż SW 70/900 na EQ2 za 529? "Regularna" cena za ETX-70AT to około 1000zł i tu się zgodzę, że to już jest drogo. Ale za 5 stówek to IMHO dobry wybór.

Edytowane przez starczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem od dzisiaj posiadaczem Meade ETX-70 AT ,kupiłem go w Lidl-u za 499zł. Dano miałem ochotę na łyk astronomi ale do tej pory spoglądałem w górę tylko przez lornetkę 7x50.W końcu zdecydowałem się i mam.Wiem że jestem zielony ale może ktoś pomoże go mi dobrze skomponować z tymi wszystkimi okularami. Chciałbym oglądać planety i lubię oglądać przyrodę.Czytałem że do tego się nadaje ,jeśli nie to poprawcie mnie jak zechcecie pogadać i pisać do takiego neofity.Proszę jeśli możecie i zechcecie jak go zestroić żeby dobrze służył/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja mam małe pytanko- czy ktoś z Was ładował na te widełki tubę np. achromatu 90-100mm?, czy jest to realne? Inaczej-czy konstrukcja wideł umożliwia dołożenie szerszej tuby,tzn. czy jest jakaś zakładka wolnej przestrzeni? oraz czy to byłby już zabieg ATM-owy ?

Edytowane przez kotomysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zwierzak_grubas

A ja mam małe pytanko- czy ktoś z Was ładował na te widełki tubę np. achromatu 90-100mm?, czy jest to realne? Inaczej-czy konstrukcja wideł umożliwia dołożenie szerszej tuby,tzn. czy jest jakaś zakładka wolnej przestrzeni? oraz czy to byłby już zabieg ATM-owy ?

 

Witam ,Ja będe probował (rękami kolegi)w przyszłym tygodniu wlozyć tube 90/500 powiadomie o wynikach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja będe probował (rękami kolegi)w przyszłym tygodniu wlozyć tube 90/500 powiadomie o wynikach
Widze, ze sprzedajesz ETXa... Czyzby zabieg sie nie powiodl?

 

Strona poswiecona bohaterowi tegoz watku: http://astronomy.cus....au/default.htm

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Poszukuje instrukcji do ETX 70 AT tylko koniecznie z niemieckim menu.

Niestety mam sprzęt z wgranym niemieckim programem, a instrukcje jaką posiadam jest do angielskiego menu i jest to spore utrudnienie.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Czekam na info.

Pozdrwionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

a próbowałes zapytać producenta?

Masz tu adres do Meade Europe w Niemczech :info@meade.de Możesz napisać po niemiecku lub angielsku i poprosic o podesłanie pliku PDF lub podadzą gdzie jest zamieszczony do ściągniecia

Nawet jesli masz problem z językiem to znajdziesz kogoś życzliwego kto Tobie te kilka zdań napisze.

Trzeba korzystać z prostych rozwiązań!

Pozdrawiam

Edytowane przez TAURUS-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem rozwiązania u krajowego dystrybutora. Sprzedają tylko wersje angielską (taka już mam ) . W Polsce wersja z niemieckim menu była sprzedana w LIDLU. Moja prośba skierowana jest do osób, które mają taką instrukcje i chęć do zrobienia skanu i podesłania do mnie.

Na stronie producenta są tylko instrukcje w języku angielskim, niemieckim.

Wersje z niemieckim menu i polskim opisem została zrobiona na zlecenie Lidla pod swoją sprzedaż .

Spróbuje zapytać pod podanym przez Ciebie adresem.

 

Ale jak ktoś ma opisana instrukcje to moja prośba nadal aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak będziesz pisał w takiej formie jak zacząłeś i kontynuujesz, to możemy sobie pierniczyć do końca świata, a nawet dalej i nic nie załatwisz.

Teraz doszedłem do wniosku ze Tobie jest chyba potrzebna polska instrukcja do urządzenia w którym jest niemiecko języczne menu.

Czy tak?

Jeśli tak to oczywiście tylko koledzy którzy maja polska instrukcję i zechcą pomóc robiąc z tego skan lub ksero będą pomocni.

Na to dziadostwo które nazywasz krajowym dystrybutorem (ami) nie licz bo to nie są żadni dystrybutorzy tylko cwaniacy robiący w konia polskiego klienta i drenujący jemu portfel!.

To długi temat i nie na to forum. Sami dajemy się robić w tego konia wiec cierpmy dalej.

 

Następnym razem postaraj się jednak i sprecyzuj w prosty sposób co potrzebujesz to łatwiej się zrozumiemy i oszczędzimy sobie czas.

Niemcy oczywiście polskiej instrukcji Ci nie dadzą, bo nie oni ja stworzyli, a jeśli idzie o kontakt z Lidlem to życzę powodzenia i gigantycznej cierpliwości.

Mam nadzieje ze ktoś tu pomoże konkretnie!

Pozdrawiam

Edytowane przez TAURUS-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło.

I dzięki za naprowadzenie.

Zobaczymy czy przyniesie to jakeś rezultay w poastaci instrukcji :).

 

 

 

Czekam na dobrą duszyczkę z polską instukcją do niemieckiego menu.

 

 

Pozdrowionka

 

No i widzisz DOBRE DUSZE są tylko trzeba im mówić rzeczowo czego nam trza!

No to powodzenia w dalszym działaniu z tym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.