Skocz do zawartości

Znowu zniknęły posty


Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzę wczorajsze wiadomości z późnego wieczora jednak zniknęły. Po północy nagle zniknęły wszystkie wiadomości w niektórych działach, ale jak widzę na szczęście nie ma tylko części. Szkoda że między innymi moich  :'(. Trzeba usiąść i jeszcze raz pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że nigdzie więcej (na moim serwerze) nic się nie dzieje. Nowy serwrer z bazą jest już READY tylko niestety domena już się ponad 24 godz. replikuje jeszcze tak długo to mi nigdy nie trawało ale może to dlatego że to nie mój DNS tylko obcy , u mnie idzie to szybko - sam nie wiem :( .

 

W każdym bądź razie w najbliższych dnaich albo znikinie problem albo ja :) .

 

Przez jakiś czas forum będzie na domenie astro4u.net ale z tąd zrobie automatyczne przekierowanie więc nie powinno być różnicy .

Serwer gdzie będzie to wszystko jest super oprogramowany -własny chat , itp bajery zobaczymy co z tego będzie . No i co gorsze (dla mnie) ma już nawet forum niestety nie YabbSE tylko phpBB więc znów będę miał w diabły roboty . Ale narazie domena musi się uaktywnić a tu ani widu ani słychu , chyba tak jest zawsze jak zależy na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a, ile razy można odpowiadać na skale Bortla!!! Dlaczego wszystkie moje posty jakoś dziwnie anihilują zaraz po wysłaniu!!! Mam sobe na dysk zpisywać czy co!? To samo z adaptacją do ciemności... K...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku

 

Tak przy okazji DNS-ów.

Kilka razy jak wchodziłem przez TPSA z Mielca tzn, nie wchodziłem bo automatycznie skonfigurowane dns-y tpsy nie znajdowały astronomia.net.pl i wogóle innych twoich domen. Nie badałem problemu do końca ale wyjaśnienia mogą być 2 :

- serwery dns-ów twojej firmy są czasem niewidoczne z części TPSA ( Mieleckiej )

- w moim regionie z automatu konfigurowane są dns-y tepsy nie najlepiej pracujące - kiedyś miałem taki przypadek że propagacja domeny dla dns-ów konfigurowanych przez tpsa w okolicach Czestochowy trwala tydzien. Caly swiat widzial nowe wpisy poza Czestochową  > :( - ale to chyba już malo prawdopodobne.

 

Z tego co widze serwery primary i secondary dns są na tych samych łączach. Może warto skonfigurować 3 serwer gdzieś poza ?

 

PS. Spox większość providerów tak robi wbrew zaleceniom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem DNS nie jest u mnie , bo muszę przenieść domene (taki był warunek) by dostać to co chcialem :) .

Więc domene przeniosłem i propagacja trwa i trwa ....

 

P.S.

Tam gdzie to przenoszę to trochę daleko (tam gdzie pisałem Ci Łukasz ma maila) no ale nie powinno to mieć aż takiego znaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a, ile razy można odpowiadać na skale Bortla!!! Dlaczego wszystkie moje posty jakoś dziwnie anihilują zaraz po wysłaniu!!! Mam sobe na dysk zpisywać czy co!? To samo z adaptacją do ciemności... K...a.

 

Nie denerwuj się to skala numer -1 w skali Botla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak wspomniałem przy okazji.

Propagacja - to trwa różnie ( w zalezności od danego dns-a ale 8 h jak nic  ), teraz pewnie czekasz aż rejestrant .com zakualizuje wpis i zrestartuje dns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Marku przyjdzie i czas że u Ciebie będą znikać - nie mart się , narazie spij spokojnie .

 

Nie wiem na co czekam , tzn wiem teraz na szafkę mają przywieśc za chwile a co do DNS to wpisy są porobione i posprawdzałem tam gdzie mają być to są , ale ta cisza w sieci traw za długo (jak dla mnie) ja lubię rach ciach i jest tak jak się to dzieje z .pl . A co do numerów z DNS to też już miałem przejścia z DNS'ami TP S.A. jedn miał inny wpis drugi miał inny no i sub-domena która była odemnie na zewnątrz przekierowywana raz była raz nie , no ale cóż tak to jest z nasza kochaną TPSA , sam lubię ustawiać u siebie DNS Nasku jako pierwszy wtedy mam święty spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już mi lepiej   ;) Powspinałem się troche w podkrakowskich dolinkach i od razu lepszy nastrój   :D Niezmienia to faktu, że pisząc po raz trzeci o moim stanowisku w dyskusji nad skalą Bortla, mogę się bardzo irytować  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.