Skocz do zawartości

Lornetka do 300 zł


szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki zamiar kupić niedługo lornetkę do astronomii. Kiedyś obserwowałem niebo Skyluxem, teraz Syntą 6". Mam taką kitową podróbkę Bressera 11x60 za 40 zł (czy coś takiego) z rubinowymi obiektywami.

 

1. Czy ta lornetka pokaże o wiele więcej i lepiej niż mój "Bresser"? Czy ona jest warta swojej ceny? Czy będzie dobra?

 

2. Do grudnia chyba dozbieram do 400 zł, i mógłbym kupić Celestrona 15x70. Czy to lepsze rozwiązanie?

 

Ogólnie to chciałbym sobie oglądać DS'y w sensie, gromady otwarte, galaktyki i troche mgławice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DO Silvera 10x50.

 

Jeśli budżet jest absolutnym priorytetem, może warto zainteresować się Entry (zbiera pochlebne opinie).

 

W nikonie Action VII bardzo nieprzyjemnie ugina się mostek okularowy wykonany z miękkiego plastyku.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

patrzylem przez Celestrona 15x70 i jakos mnie nie urzekla. Bardziej spodobal mi sie Nikon Action, choc jego niestety w nocy nie mialem okazji uzywac. Ten Celestron ma duze wady optyczne. Celestrona uzywalem w nocy jak i w dzien. W dzien aberracja jest duza. Oczywiscie na DS tego nie widzisz ale sama jakosc obrazu jest srednia. No i powiekszenie 15 jest juz dla mnnie zbyt duze do obserwacji z reki lorneta 70. Choc jak sie nie ma zbyt duzo kasy to nie musi byc to zly wybor. Jasne popatrzy sie, ale ja bym dla siebie nie kupil, o ze tak to ujme. No i fatalne jest to mocowanie do statywu z kompletu , lepiej nie mowic.......

P.S. Mnie urzekla WO ED ale to 1300 kosztuje :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się raczej skłaniał ku DO Entry :) . Zastanawiam się jednak nad modelem, 8x40, 7x50 czy 10x50?

DO Entry to jednak sprzęt o klasę gorszy od Nikona Action VII ... Na pewno nie DO Entry 8x40 ale Nikon 8x40 to niezły wybór. Jeśli już koniecznie DO Entry to 10x50,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w grę w chodzą tylko 7x50 i 10x50 jeśli mieszkasz na wsi z dala od miast i masz czarne niebo to bierz 7x50 więcej gwiazd, większe pole w zamian za niewiele mniejsze powiększenie, ale tylko będzie użyteczna jeśli mieszkasz na wsi, sam mam 10x50 jest naprawdę dobra i ona wyciągnie więcej z miejskiego nieba, jej wady to tak naprawdę koma już 60% od centrum spada ostrość, a na skraju gwiazdy to przecinki, ale za taką cenę to dobre bino, ani astygmatyzm duży nie jest, aberracja chromatyczna bardzo mała byłoby dobrze gdyby dali test na optyczne, żeby potwierdzić moje słowa. Polecam :Salut:

Edytowane przez Aldebaran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi tuż przy strefie podmiejskiej Krakowa ;)

 

**** Połączono posty *****

 

A więc po namyśle zdecydowałem się ostatecznie na DO Entry 10x50 :) Z tego co się tu dowiedziałem (czytałem różne wątki związane z tym bino)to przyzwoita lornetka, do której nie muszę jeszcze dozbierać z moimi skromnymi funduszami Powinna dojść w poniedziałek, wtedy podzielę się wrażeniami z otwierania pudełka, jak i z prawdziwych obserwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, nie wiem dlaczego nazywasz śmieciem lornetkę będącą korzystną ofertą dla osób z cienkim portfelem? Może to nie jest jakieś ED, ale na pewno nie jest z nią tak źle. Wiem, że się nie znam, ale sporo osób pewnie przyzna mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz sobie krzywde za 100zł a w przypadku nikona nawet za 60zł. to jest miesieczny rachunek za internet. chcesz kupić dzienną lornetkę bez transmisji światła do DS. powodzenia.

 

"napewno nie jest z nią tak źle" - patrzyłeś przez nią? Do DS to czy jest ED jest sprawa pieciorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, błagam nie kontynuujmy tej rozmowy. To jest kwestia wyboru. Znam takich, którzy kupują za 500 zł. starego malucha i nim jeżdżą, codziennie wykonując samemu w garażu jakieś naprawy. I jest im z tym dobrze...

 

Zapewne Szymek będzie zadowolony z zakupu (bo i nie ma z czym porównać).

 

Ja sam skłaniam się do stanowiska McArtiego, ale pewnych rzeczy po prostu się świeżynkom nie wytłumaczy - muszą je przerobić na własnej skórze. Jeśli się wciągną i odłożą z czasem na porządny sprzęt - świetnie. Jeśli się zniechęcą, bo nie przekonają ich przeciętne doznania z użytkowania low-endowego sprzętu - szkoda. Mądre rady, pokrzykiwania, a z czasem i zgorzkniałe sączenie jadu nic tu nie dadzą. Ostatnio na optyczne.pl było kilka tematów pod rząd o zakupie jak najtańszej lornetki (oczywiście z Allezło - a jakże!) i cierpliwe tłumaczenie niewiele pomaga. Zaraz powstają kolejne tematy z cyklu: "cześć jestem pysiomisio1987, doradźcie mi dobrą lornetkę tak do 125 zł i 40 gr."

Odpowiedź: "ależ pysiumisiu1987, nie da rady wyprodukować instrumentu optycznego za takie pieniążki. Użyj proszę opcji 'szukaj' zanim poprosisz kogoś by poświęcił swój cenny czas na odpowiadanie, przecież było już o tym na forum setki razy...".

Riposta: "ty się lepiej nie odzywaj, bo jak się zarabia tyle co ty burżuju to można sobie pozwolić na farmazony w postaci drogiej lornetki! Czy ktoś inny mógłby mi doradzić jaką lornetkę najlepiej kupić do 125 zł i 40 gr? Plis!"*

 

Ręce opadają...

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek odebrał szczęśliwie lornetkę. Jego opinię i dalszą dyskusję przeniosłem tutaj:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19764&st=0&p=272077&hl=delta%20optical%20entry&fromsearch=1entry272077

 

Dzięki temu użyteczne informacje o DO Entry będą zgromadzone w jednym miejscu - osobie zainteresowanej tą lornetką łatwiej będzie je odnaleźć.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.