Skocz do zawartości

nowość w asortymencie U


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje,ze az slabo mi sie robi kiedy czytam o mozliwosci sprzedawania jakis tam "Optisanow" jako wyrobow firmowych Uniwersalow!!!

Ciesze sie(bo uklad optyczny jest sprawny) ze mojego cassegrain'a nie wyprodukowala firma optisan. To juz jest chamstwo ze....nie powiem czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje,ze az slabo mi sie robi kiedy czytam o  mozliwosci sprzedawania jakis tam "Optisanow" ...

 

Witaj Hanysiaku !

 

Tak z ciekawości, kto jest producentem Twojego Cassegrain'a ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej Benedykcie!

 

Ty mnie pytasz czy chcesz czegos nowego nauczyc???

 

Cześć !

 

Tak tylko pytam. Bo może się kiedyś okazać, że ten, który nakleił na Twoim telepie naklejkę wcale nie jest jego producentem.

Pewnie popadłabyś w czarną rozpacz, gdyby się okazało, że masz sprzęt made in Taiwan albo made in China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wskazuje na to ze moj teleskop wyprodukowano w Żywcu- rura kanalizacyjna,zolta okleina,logo niebieskie z zoltawym saturnem w srodku,pozycjonowanie zwierciadla jakos dziwnie sprzezone z wyciagiem okularowym bo kiedy chwyce za wyciag zwierciadlo mi sie cofa na sprezynach najwyzszej jakosci i na dobra sprawe kolimacja teleskopu bylaby wskazana po kazdym przeniesieniu teleskopu z domu na montaz.

 

Optyka,nie wiem,pewnie z Żywca,zwierciadlo ma nie wiecej jak 1,5 cm grubosci..ale dziala i to najwazniejsze.Kupilem ten teleskop za 1600zl.bez statywu i mimo ze zwierciadelko pomocnicze ma ksztalt sferyczny to jestem z niego zadowolony,za te pieniadze nic lepszego nikt mi nie zaoferowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

a ja swoim jak ten głupek fotografowałem nieświadom tego co moge z nim zrobić, całe szczęście ludzie z odpowiednim wykształceniem pracujący w obserwatoriach potrafią wskazać drogę.... ;)

 

taka próbka z U13:

http://www.astrofotografia.pl/galeria/ksie...on_vesta2/1.htm

http://www.astrofotografia.pl/galeria/ksie...on_vesta2/7.htm

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nadaje się jako popielniczka. Mieliśmy w obserwatorium telep Uniwersała, "piękną" 200 i znaleźliśmy dla niego właśnie takie zastosowanie  :wink: :)

 

cóż, moja babcia pali, chciałbym jej dać popielniczkę z lustra ale ostatnio coraz częściej używam plastikowego pistoletu na wodę żeby gasić papierosy, ale różnica polega na tym że staram się to robić zanim w ogóle się zaciągnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację CDev, zaoszczędzisz babci zdrowia :) A co do tego telepa, był dość leciwy, zdaje się z początkowych lat istnienia firmy. Nie było sensu go wskrzeszać, koszty były zbyt wysokie.

ad. Kaluzny_m - niestety nie pracuję zawodowo jako astronom, jestem tylko skromnym amatorem :wink: :) . Gratulacje, piękne zdjęcia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam piękne fotki M.Kałużnego robione przez U, ale cały czas wydaje mi się, że jakimś cudem trafił mu się wyjątkowy egzemplarz. Mam nadzieję że moją Syntą też złapię podobnego Jowisza.

 

Co do jakości U to zadziałało tu raczej prawo błędu statystycznego. Podobno nawet małpa moze złożyć z części Rolexa, chodzi tylko o odpowiednią ilośc prób :lol::lol::lol:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowzałem przez ok. półtora roku teb cud techniki (U13) i musze przyznać że sprzedając go byłem raczej szczęśliwy :)

Najgorszą stroną były szukacze (zwłaszcza ten większy był nie do użytku), w następnej kolejności montaż, ale o tym wie każdy więc nie będe sie rozpisywał. W każdym razie jeśli chodzi o optyke - może by i uszła (zdięcia papatka i bartola za tym świadczą), moge tylko powiedzieć że obrazy planet jeśli chodzi o kontrast i ostrość były na poziomie dość sporo gorszym niż w telepie który właśnie sprzedałem (T200K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

a jednak raz na jakiś czas cuda się zdażają... Drugi taki sam U13 jest jakieś 2 km ode mnie, jego posiadacz to Bartek Okonek, który również robi bardzo dobre planetki i Moony. Bartek ma dużo gorzej bo nie ma napędu, więc jego praca jest dużo trudniejsza i się chłopak więcej namęczy. Porównywaliśmy obydwa teleskopy w trakcie obserwacji i różnic praktycznie nie było, więc optyka raczej jest w miare OK. Chodziły słuchy, że lustra do cassegrain-ów bracia sprowadzali z niemiec, nie wiem na ile w tym prawdy...

Co do montażu i wykonania nigdy nie byłem z tego zadowolony, a U13 był moim pierwszym teleskopem w życiu. Wszystko to co opisuje na mojej stronie i dokumentuje zdjęciami jest tego dowodem.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.