Skocz do zawartości

Niedługo będę miał mój pierwszy teleskop


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę miał mój pierwszy teleskop

W sklepie powiedzieli żeby zadzwonić w Poniedziałek bo morze być.

Ludzie mają Meade Etx Ls 6 ACF.

Oczywiście są też Opinie na tej stronie :D

----------------------------------------------------------------

Pierwsza Opinia jest najlepsza Niestety po Angielsku

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=12322

----------------------------------------------------------------

 

http://www.meade.com/

 

Jest napisane Teraz Wysyłamy ale po Angielsku w Czerwonym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego kolegę.

Proponuję byś pochylił się uważnie nad treścią swojego postu i dokładnie przeanalizował to co w nim zawarłeś.

Post jest dla mnie w dużej mierze nie zrozumiały. Poza tym, że może w poniedziałek będzie teleskop o jakim marzysz cała reszta to zbiór nie składających się w logiczną całość słów. Ponadto przeczytaj proszę ten wątek http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27946 i postaraj się z niego wyciągnąć konstruktywne wnioski.

Myślę, że na obecną chwilę temat raczej nie do tego działu a HP.

Życzę powodzenia, bądź wytrwały w poszukiwaniach ale zważ, że inni też chcieli by zrozumieć Twoje myśli.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, Lukasz nie posluguje sie na co dzien jezykiem polskim, to dlatego :)

 

a teleskop bardzo ciekawy!

z opisów wynika że sam widzi gwiazdy i sam sie alignuje bez udziału użytkownika. mnie osobiście to nie przekonuje, no ale jest to coś nowego.

albo te dodatkowe bajery: możliwość podłączenia monitora/tv i oglądania na dużym ekranie, możliwość podłączenia dodatkowej lepszej kamerki DSI i robienia astro-fotek bez komputera! :o (jeżeli dobrze zrozumiałem?)

teleskop dla (również ciemnych? ;) ) mas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiały

chcieli by

 

 

Wszyscy popełniamy błędy...nikt nie jest doskonały, chłopak chciał się po prostu podzielić z nami swoją radością i tyle :Beer: .

 

Tak naprawdę, wielu z nas powinno wyciągać konstruktywne wnioski, z proponowanego przez kolegę wątku...:

 

Proponuję kilka wnioskow wyciągnąć także z tego wątku:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27545

 

 

"Okres wakacyjny zawsze sprzyja obserwacją nieba"

 

"„nie czasowane”"

 

"będziemy mięli'

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy popełniamy błędy...nikt nie jest doskonały (...)

 

Nic takiego nigdy nie napisałem.

To jasne - Erare humanum est, jednak chodziło mi tylko o to by się starać pisać tak by inni mogli coś zrozumieć.

Za to to co Ty zrobiłeś było dziecinnym szukaniem haka... bo czym innym można nazwać szukanie błędów w merytorycznym poście?

Zrozumiałeś jego treść?

Tylko o to mi chodzi. Napisałem to w wątku o ortografii. Sam staram się nie "minusować" nawet rażących błędów. Ale postu kolegi niemal kompletnie nie zrozumiałem. Dlatego postanowiłem napisać. Teraz widzę, że kolega jest w grupie, która winna być wyjątkowo traktowana.

 

Pozdrowienia

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję...nie szukałem żadnego haka! Żeby to było jasne! Widziałem te błędy czytając Twoj naprawdę interesujący temat już w maju! Dziś chciałem tylko stanąć w obronie Łukasza, twierdząc iż każdy z nas je popełnia. Jeżeli obraziłem, przepraszam.

Pozdrawiam

 

PS a czy mogę wiedzieć, czego dokładnie nie zrozumiałeś z pierwszego postu? R :blink:

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie obraziłeś. Chodzi mi tylko o to by posty pyły zrozumiałe. Po prostu pewnych typów postów (Zacytuję układankę Pepina): "macie moze sorki info co_za czas mamy teraz" nie rozumiem i nie jestem w stanie zrozumieć po co ludzie takie coś piszą. Przypadek Łukasza jest wyjątkowy. Myślę jednak, że to co napisałem w pierwszym swoim poście tego tematu można by napisać do bardzo wielu, w 100% piszących codziennie w naszym języku, forumowiczów.

 

Pozdrowienia

Paweł Maksym

 

PS

Myślę, że kluczem do tego o co mi chodziło jest ostatnie zdanie jakie napisałem w pierwszym poście:

Życzę powodzenia, bądź wytrwały w poszukiwaniach ale zważ, że inni też chcieli by zrozumieć Twoje myśli.

Edytowane przez Pawel_Maksym
Dodałem PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu teleskopu to wygląda na "wszystkomający" (kamery serwomotory i inne szpeje) - i właśnie za to płacisz dość wysoką cenę. Automatyczne szukanie obiektów jest fajne ale ja wymieniłbym to na np. przyzwoity okular, zamontowana kamera - świetnie ale do astrofoto innego niż księżycowe to jeszcze trochę mało. Wydaje mi się że sensowniej jest zacząć od czegoś bardziej klasycznego a dającego możliwości rozbudowy. Za cenę tego teleskopu spokojnie można kupić banalnego w obsłudze dobsona o znacznie większej aperturze, albo coś mniejszego na przyzwoitym paralaktyku. Oczywiście jeżeli pieniądze nie są decydującym kryterium to moje ględzenie nie ma specjalnego znczenia - kupisz co zechcesz, ocenisz czy jest to to co chciałeś i ewentualnie wymienisz na bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

 

ps.: Moderatorem AFsię zbytnio się nie przejemuj On dużo kawy pije stąd pewnie taki wyrywny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)kupisz co zechcesz, ocenisz czy jest to to co chciałeś i ewentualnie wymienisz na bardziej dopasowany do Twoich wymagań. (...)

 

Myślę, że dobrze by było gdybyś, jak sugeruje wiatr, zastanowił się czy to najlepszy wybór. Jak by tak popatrzeć to skompletowanie nawet zestawu z GOTO i kamerką do planet osobno daje podobną kwotę. Bał bym się jednak takiego robota. Wiele elementów wbudowanych w tubę optyczną powoduje, że nawet jak byś chciał zostawić sobie tubę w przyszłości to czynisz te bajery bezsensownymi - bo przecież bez tego ramienia (montażu) nie będzie to działać jak mniemam. Zastanów się dobrze czy na pewno chcesz kupić takiego robota. Może poczekaj na więcej recenzji i uwag użytkowników.

 

ps.: Moderatorem AFsię zbytnio się nie przejemuj On dużo kawy pije stąd pewnie taki wyrywny :P

 

No mną się nie należy absolutnie przejmować, dużo kawy w istocie wczoraj było. Nie zmienia to faktu, że winno nam zależeć na czytelności forum B)

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę miał mój pierwszy teleskop

 

Jak go dostaniesz, to napisz recenzje i daj to na forum. Ciekawe jak taki kombajn działa ...

Trzymam kciuki za powodzenie jutrzejszej dostawy i za satysfakcję z zakupu. W Polsce pogoda nie sprzyja, może u Ciebie się uda, ale jak uczy doświadczenie, po zakupie sprzętu astro można od pogody spodziewać się najgorszego B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

lukasz gratulacje

mam nadzieje ze ten teleskop spelni twoje oczekiwania

fajne jest to ze on mowi :rolleyes:

ciekawi mnie jednak na ile jest naprawde wolny od comy

mam nadzieje ze opiszesz swoje pierwsze wrazenia :notworthy:

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czekalem w nocy na fotki a tu nic

jest co najmniej pare mozliwosci takiego stanu rzeczy

1 lukasza oczarowalo niebo i zapomnial o naszym swiecie :rolleyes:

2 oczarowal go glos z glosnika prawdopodobnie zenski :rolleyes:

3 zagadal sie z telescopem :unsure:

4 oczarowala go instrukcja obslugi :blink:

5 najgorsza opcja ze porwalo go ufo :notworthy:

mam jednak nadzieje ze dzisiaj napisze nam wiecej

pozdrawiam

adam

ps lukasz przy 15 tez sa niesamowite emocje

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza była próba czy działa i działa. Ale wygoniły shopy więc Astrofotografii niema, a teraz czytam instrukcje, bo wczoraj nie wiedziałem za bardzo, jak go użyć

Może w Czwartek będzie dobra pogoda. Wróciłem właśnie pracy i nie mogę narzazie umieścić zdjęć jak teleskop wygląda, może później

Nawet do tego teleskopu można podłączyć focuser. Do tego teleskopu są potrzebne dwie osoby po sam nie poradzę go udźwignąć

 

Jeszcze trzeba gałęzie z klonu wyrzucić z podwórka, żeby był openspace

Nie mogę za bardzo przetłumaczyć słów używam googla tłumacza

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę starał się zrobić zdjęcie bo mniej więcej wiem jak już używać tego GoTo pilota

Instrukcja jest łatwa, chyba będę musiał zrobić dwugwiazdkowy aligment

Nam nadzieje ze nie będzie shopów

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę musiał wychodzić 12:00 am latem :o , I będę musiał stawiać teleskop w otwartym miejscu

Na razie miejsca na dworze nie ma, postaram się żeby niedługo miejsce było.

Nie mogę go stawiać przy tej bramce etc bo teleskop się myli.

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx New Divide I will speak in English. Bad weather lately :( The telescope has a lot of nice features.

I can do Astro Photography, and aligns itself. There is no open space atm at the backyard, but there will be soon

 

It is always the case when you buy new astro equipment, weather will not let you enjoy it for a while :) , but at least you can study instructions to have less problems later on with your scope.

 

we are waiting for first proper review of your new toy and some pictures too.

 

brg

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.