Skocz do zawartości

Kalendarz zlotów na CAŁY ROK !!!!!!!!!


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Boże... Boże...

Proponuje, aby zakończyć tę bezsensowną gadaninię, bo tymi "śmietnikowymi postami" niszczymy tylko wspaniałą ideę tego forum, aż wreszcie doprowadzimy do tego, że niniejszy wątek trafi do kwarantanny, a z pewnością nie o to chodziło zayzik'owi. Przy okazji - przepraszam Ciebie jak i innych czytelników, którzy nie są związani z tym tematem, że tak się potoczyły losy tego fajnego początkowo wątku o krajowych zjazdach. Ja tego nie zacząłem, a niestety muszę jako Przewodniczący stowarzyszenia, bronić jego dobrego imienia... wybaczcie więc.Jeśli ktoś z tu obecnych ma do Polarisu jakieś prywatne pretensje lub uwagi, bardzo proszę o bezpośredni kontakt do mnie - polaris@inetia.pl

 

Żałuję, że takie niemiłe sprawy znalazły się tutaj, ale może z drugiej strony jednak dobrze...

Jest to swojego rodzaju przykład dla innych prowadzących lub zamierzających prowadzić organizację pozarządowe:

wyda się to zapewne dziwne, ale niestety tak raczej nie należy prowadzić stowarzyszenia astronomicznego :)

Dlaczego? Nie opłaca się poświęcać, bo później i tak kopią Cię w d...ę :?

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego stwierdzenia, to zapraszam:

www.euroastro.prv.pl

Fakty, rzeczywistość, dowody w postaci sprawozdań wykonanych przez nikogo innego jak koleżankę "spaiza" :)

 

Na koniec wybaczcie, ale muszę odpisać jeszcze krótkie, jakże ważne i trafne stwierdzenia do moich przedmówców bo mnie krew zalewa....

Bo jakby celowo zebrały się tutaj największe "zgasłe gwiazdy" POLARIS-u...

A więc po kolei:

spaiza: wysłać Ci te rachunki i faktury ??????

kamil: te kwiatki do wspaniały pomysł, ale postanowiłem, że nie będę Ci robił konkurencji, bo po euroastro masz doskonałe doświadczenie, z szampanem również prawda...

astrofan: za Ciebie pare-naście miesięcy temu wypowiedziało się Walne Zebranie Stowarzyszenia więc nie zaczynaj od nowa, proszę Cię...

Przepraszam jeszcze raz za ten wątek i za to, że mnie faktycznie poniosło w pewnym momencie, ale niestety w niektórych przypadkach nie opłaca się być "samarytaniniem"...

 

Admiral - Piotr Nawalkowski

Prezes Stowarzyszenia POLARIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilkanaście razy byłem na zagranicznych wyjazdach astro nie za swoje pieniądze tylko od sponsorów bądź z źródeł UE czy Państwowych.

 

Nie czuję się zdemoralizowany - wyjazdy te nie były za te wypomniane 2 500 PLN - a takie wypominanie...jak w przedszkolu autor wynien się wstydzić! A już wypominanie występu w telewizji - matko to to już jest żłobek !

 

Jeśli ktoś ma szanse być zasponsorowanym to powinien przyjąć taką propozycję. Ale to w jego interesie jest by rozliczyć się sumiennie i sumiennie wypełniać zadania jakie ma do realizacji! Ale i rolą sponsora jest to by sumiennie zweryfikować osobę, której działania się opłaca!

 

Wiem jak wiele wysiłku wymaga zdobywanie pieniędzy i wiem, że jeszcze więcej potu trzeba wylać by się rozliczyć co do grosza! Wiek jak denerwujące jest wypełnianie setek papierów a jeszcze bardziej jak jakiś gość w krawacie wypomina ci, że bilet do automatycznego WC za 50 euro centów został zaliczony do wydatków niezgodnie z prawem ! A nie można wyciągnąć z kieszeni równowartości tych 50 euro centów i ich oddać! Musiałęm wysłąć mail do organizatorów by potwierdzili, że z tego automatycznego WC kozystałem podczas jazdy na warsztaty do obserwatorium w Happentheim.

 

Więc z jednej strony rozumiem Admirała bo pewnie musiał to rozliczyć ale takie wypominanie - po nazwisku z sumami to po prostu prymitywne i już!

 

 

Ja bym tu już nie napisał ani jednego posta po czymś takim !!! Ja kocham chodzić po Beskidzie Śląskoi - Żywieckim i nie raz w Spotni rozstawiałem namiot na dziko ale teraz będę omijał te miejscowość bo mi ktoś ten ustawiony za darmo pod lasem namiot wypomni - może to taka miejscowa włąściwość!

Piotrze wydałeś sobie opnię! I bardzo przykro, że muszę to pisać ale ja juz taki jestem, że mówię co myślę! Co najlepiej wiedzą Ci co znają mnie osobiście. I popieram Janusza - takie postawy należy pietnować!

 

Troszkę kultury Piotrze N. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle Maksymie. Nie wiem z iloma dotacjami miałeś do czynienia, ale myślę, że powinieneś wiedzieć, iż zewnętrzne fundusze ( szczególnie te strukturalne ), podelagają tzw. publicznej informacji, a tym bardziej skoro osobiście byłem za nie odpowiedzialny, mam prawo podawać je do publicznej wiadomości. Kwota o której wspomniałem wcześniej, to kwota, jaka średnio w przybliżeniu przypadała na każdego z uczestników EUROASTRO, ale spaiz widocznie albo o tym zapomniała, albo nie wiedziała, co postanowiłem naprawić (tym bardziej, że sama pytała na co te pieniądze poszły).

 

Informacje te podałem również publicznie z tego powodu, że kolezanka spaiz zaczela stawiac Polaris w niejasnym świetle publicznie, a nikt nie wiedział jakie miała powiązania z naszą organizacją. Postanowiłem więc ujawić kilka może i nieprzyjemnych szczegółów, ale miałem do tego prawo, tak samo jak spaiz mało przyjaźnie wypowiedzieć sie na temat Polarisu... tylko, że to nie ja zacząłem, a powtarzam jeszcze raz, moim obowiązkiem tak jak każdego przewodniczącego organizacji, było zareagowanie na te zarzuty. Jeśli uraziłem kogoś nie związanego z tematem do jeszcze raz PRZEPRASZAM

 

Pawle, piszesz, że jesteś bezpośredni... miło się składa, bo ja również :) Masz tego przykład po moim nie owijaniu w bawełnę faktów, że ktoś skorzystał na mojej organizacji ile się tylko dało, a teraz ma czelność ją oczerniać !

Ironią jest Twoje zdanie Pawle M., że jako człowiek piszący bezpośrednio to co myśli, piszesz do mnie o kulturze.... :) Nie mam zamiaru tutaj prowadzić z nikim wojny, dlatego wykażę nieco więcej rozwagi :) i pozostawię resztę Twojego posta bez komentarza, uznając te złośliwe "docinki" pod moim adresem jako pisane pod wpływem chwili, podobnie jak moje zresztą :wink:

 

Aby rozładować nieco atmosferę, małe słówko do Oskara:

Kolego !!! To wspaniałe stwierdzenie !!! :D:D:D:D Mógłbyś nim podważyć działalność wielu fundacji grantodawczych działających przeciwko defaworyzacji wśród młodego społeczeństwa :D:D:D Ale checa !!! Chyba sobie wydrukuje i powiesze w siedzibie jako morał z całej tej dyskusji :wink: He, he ....

 

Pozdrawiam i pokój wszystkim tym, których temat ten nie dotyczy :)

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zamiarem nie było podważanie działalności ze środków publicznych, jednak uważam z własnego doświadczenia, że lepiej jest wymagać jakiegoś wkładu od obdarowanego, gdyż inaczej tenże może nie docenić udzielonego wsparcia. Ot choćby z wykonywanego zawodu takie płyną wnioski. Jak komuś pomogę za darmo to ma tylko i wyłącznie pretensje. Zresztą tak popadłem też w konflikt z przyjacielem, któremu pomogłem finansowo, nie żądając od niego żądnego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze!

 

Jak chcecie się naparzać publicznie, to załóżcie sobie nowy wątek. Jak chcecie prywatnie - to na priva!.

Chcę przypomnieć, że ten wątek nosi tytuł "Kalendarz zlotów na CAŁY ROK". Czy ja muszę przez pół wątku przekopywać się przez czyjeś brudy? :?

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za :D

z tego co widzę na forum jest dużo nowych osób, które z pewnością pojechałyby na swój pierwszy zlot (tak jak i ja) - też mnie korci żeby zobaczyć jak to jest :)))))))))))))))

 

ale potrzebna jest dokładna informacja w jednym miejscu

a nie w 10 postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI zaraz przerywam temat Admirał...środki pieniężne itd.

 

Admirale ja mówię o tym, że w dobrym tonie jest by nie ujawniać finansowych spraw na forum dosłownie publicznym. Bo rozliczeń środków specjalnych nikt niegdzie nie publikuje a to, że są jawne to oznacza to, że wchodząc z ulicy teoretycznie możesz obejżeć rozliczenie i dokumentację.

 

Po prostu uważam, że takie publiczne wytykanie to tak jak by dzieci siedzące w paskownicy wytykały sobie - o ty nie chcesz mi dać łopatki - ludzie on nie chce mi dać łopatki a ja mu na gumę dołożyłęm !

 

 

Co to wkładu własnego ja ani razu nei spotkałem się by dostać 100 % kasy. Zawsze jest to ok. 30 - 40 % dlatego zawsze trzeba kilku źródeł w tym przynajmniej ok. 30 % własnego wkładu.

 

Jak chcecie kontynuowac ten temat to najlepiej na priva a tu piszmy o tych zlotach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. rozumiem Cię już Pawle i jeszcze raz przyznaję, że mnie poniosło bo jestem za bardzo bezpośredni :wink:

 

Błąd naprawiłem usuwając ten najbardziej kontrowersyjny fragment. No bo i po co ma tam gnić ? Te osoby, które miały go przeczytać, przeczytały i teraz już mi nie zależy na jego publicznej formie.

 

Jeszcze raz sorry, za całe zamieszanie, ale myślę, że nie ja tu powinienem czytelników przepraszać..., ale autor tej sprzeczki. W każdym bądź razie zakończymy już ten temat. :roll:

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze propozycje zlotów. Może w końcu chociaż raz będę gdzieś jako uczestnik, a nie organizator :smoke:

 

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Panie Prezesie Polarisu.

Powiedziałem tylko, że " zamilkne w tej kwesti " Nic wiecej, nie powiedziałem niczego o klubie i jego członkach tutaj i nie zamierzam nigdy nic mówić, bo i po co ?? Niczego nie chce zaczynać! Nie róbmy niepotrzebnego zamieszania!!

Polaris był i będzie, ja nikomu źle nie życzę.

 

Pogodnego nieba!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mirek ty mnie nie denerwuj nowiem :( będą już za chwile ciemne noce, no przynajmniej wieczory, górowanie Oriona, kometa T7......... a ja lornety nie mam, a jutro chyb się dowiem co z nią tak na prawdę się stało.

Mnie już szlak trafia, ale teraz już jeden problem z głowy-usterka głowicy statywowej, a lornetka to nie wiem :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.