Skocz do zawartości

Kalendarz zlotów na CAŁY ROK !!!!!!!!!


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

No to skoro taka mobilizacja, to może i Polaris dorzuci coś od siebie :) Zapraszam serdecznie w terminie 16-28 luty ( to okres ferii zimowych w woj. śląskim ). Planujemy na te dni całkiem sporą imprezę astronomiczno-meteorologiczną, bowiem od przyszłego roku rozpoczynamy w Sopotni Wielkiej budowę dydaktycznej stacji meteorologicznej do obserwacji pogody do celów sesji astronomicznych. Gdyby ktoś tym był zainteresowany serdecznie zapraszam. Koszty są następujące:

- zakwaterowanie wacha się między 15 a 30 zł bez wyżywienia w lokalnych domach wczasowych,

- wyżywienie można załatwić grupowe ( stołówka w miejscowej szkole może być czynna ), lub wykupić objady w pobliskich pensjonatach,

- w okolicy są wyciągi narciarskie ( Korbielów, Sopotnia Wlk. )

- sanki, worki z sianem itp. zapewnia Polaris :wink:

- plus wspaniałe widoki Żywieckiego Parku Krajobrazowego,

- wyłączane latarnie uliczne w określonych porach nocy,

- wykłady, prelekcje, pokazy, warsztaty itp. atrakcje prowadzone w zakresie meteorologii przez pracowników IMGW itp.

 

W dalszych terminach planujemy podobne imprezy w maju (długi weekend), oraz oczywiście w lipcu ( na nów księżyca ). Później najczęściej obserwujemy Leonidy w listopadzie. Dla zainteresowanych miejsca już czekają :wink:

 

Pozdrawiam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się inicjatywa Heńka zlotu nad Drawą , tam mogło by spotkać się wiele osób które w góry nie mają możliwości pojechać . Godna uwagi jest również propozycja kolegów z klubu Polaris . O ile wiem macie gotowe zaplecze , doskonałe warunki do obserwacji i spore doświadczenie w organizacji zlotów . Beskid Żywiecki jest atrakcyjnym miejscem z dobrym dojazdem zarówno ze wschodu , z zachodu jak i z północy . Terminy też macie dogodne i nie kolidujące z innymi zlotami . Polecam wszystkim chętnym Sopotnię w lutym i w lipcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa ! Jest mi bardzo przyjemnie, że z otwartymi rękoma wita się wszystkich miłośników astronomii :przytulas: :lol:

 

zayzik: oczywiście, że można wpaść nawet na 1 dzień, tak aby wspólnie pogadać i wypić herbatę :wink: Zapraszam serdecznie. Dajcie tylko wcześniej znać na prezes@polaris.org.pl

 

pitrek: Jezuuu.... pierwszy raz widzę miłośnika astronomii z Sosnowca !!! :D Ale checa ! Bardzo mi miło i zapraszam do współpracy.

P.S. Sam od 10 lat szukam tutaj kogoś, ale albo mam pecha, albo tu wogóle nie ma nawiedzonych astronomią :wink:

 

PiotrZ: dzięki wielkie za dobre słowo :) owszem, mamy trochę zaplecza i warunków, ale bardziej to drugie :D Bez porównania do "Syriusza". A propos, jak tam u Was we Wrocku się "kręci" ? :)

 

Po za naszymi propozycjami, tzn. z Polarisu, nie wiem czy ktoś słyszał może o corocznych zlotach:

Towarzystwa Obserwatorów Słońca - w lipcu 2 dniowy zlot,

Planetarium Śląskie w Chorzowie + POLARIS - co piątek :wink:

Polskie Towarzystwo Meteorytowe - najbliższe spotkanie we Wrocku grudzień,

no i jeszcze tak po za fizykalnym światem, ale zawsze coś - cosobotnie spotkania na antenie Radia Katowice z p. Janem Desselbergerem podczas audycji astronomicznej o 21:10.

 

To chyba tyle. Dawajcie dalej. Zrobimy może taki spis i gdzieś się go opublikuje w formie tabeli na internecie.

 

Pozdrawiam wszystkich :salu:

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście, że można wpaść nawet na 1 dzień, tak aby wspólnie pogadać i wypić herbatę :wink:  Zapraszam serdecznie. Dajcie tylko wcześniej znać na prezes@polaris.org.pl ...

 

...Planetarium Śląskie w Chorzowie + POLARIS - co piątek :wink: ....

 

...cosobotnie spotkania na antenie Radia Katowice z p. Janem Desselbergerem podczas audycji astronomicznej o 21:10.

Sopotnia - to ja na 99% 13-15 lutego :D

Chorzów - to ja może już w ten piątek tylko podaj godzinę :lol:

Radio - super na jakiej częstotliwości :?: i już obracam antenę na wschód 8)

 

Pozdrawiam

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitrek: Jezuuu.... pierwszy raz widzę miłośnika astronomii z Sosnowca !!! :D Ale checa ! Bardzo mi miło i zapraszam do współpracy.

P.S. Sam od 10 lat szukam tutaj kogoś, ale albo mam pecha, albo tu wogóle nie ma nawiedzonych astronomią :wink:

 

Mnie jest również bardzo miło jednak nie wiem czy mogę się do czegoś przydać :lol: ponieważ ja jestem dopiero na etapie kupna swojego pierwszego teleskopu 8) , a co do innych astro-amatorów to przecierz jest ich sporo na naszym terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okolice Częstochowy  

Biorąc pod uwagę duże zagęszczenie astromaniaków w Krakowie na Śląsku i dwóch w Opolu  

może xpiox zrobi jakieś rozeznanie

Oczywiście ,że mogę zrobić rozeznanie. Rozumiem ,że chodzi o to żebym w pobliżu Cz-wy znalazł dogodne miejsce na obserwacje z dala od świateł itp. Dobrze byłoby chyba ,żeby było jakies zakwaterowanie w pobliżu(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

W pobliżu :shock: :shock: :shock: , lokum musi być nie dalej niż 100m od placu obserwacyjnego bo inaczej sam będziesz tachał nasze sprzęty obserwacyjne na plecach :wink: :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po niedługim niebycie.

Musiałbym rozpoznać okolicę pod względem obserwacyjnym, bazy noclegowej, odkrytego horyzontu, braku dodatkowych ciekawostek typu -łuny miastowe, lampy, latarnie itp. badziewia.

Coś się na pewno znajdzie. :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.