Skocz do zawartości

PHD, webcam i Canon


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam problem z konfiguracją PHD, gdy ustawię jako kamerka "Long exposure webcam + parrel/serial" razem z klatkami na na kamerce zaczynają mi się też robić zdjęcia w Canonie, który mam podłączony do tego samego portu LPT. Vestę mam na pinie 0 LPT, a Canona na 2 pinie - tak jak jest domyślnie w GM i w nim działa bez żadnych problemów, ale że do końca nie jestem zadowolony z rezulatatów guidowania z Guidemastera chciałem spróbować czegoś innego...

 

Jakieś niedopatrzenie ze strony autora, czy da się to gdzieś skonfigurować, który pin LPT jest od czego?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHD niestety z tego co wiem nie posiada opcji konfiguracji pinów w programie( szukałem także jakiegoś pliku config, ale nie znalazłem). Aby przekonać sie , co wyczynia z pinami, trzeba chyba wziąć miernik i sprawdzić ręcznie, które piny sa zapalane podczas pracy programu, znależć ten nieużywany ( o ile takowy jest) i zrekonfigurować program sterujący Canonem aby zapalać ten konkretny pin. Problemem może być jednak fakt, że ustawienie pinów w LPT dokonuje się równocześnie dla wszystkich 8 ( poprzez załadowanie do pamięci odpowiedniego bajta) , a więc program sterujący lustrzanką nadpisze ustawienia PHD i odwrotnie - czyli będą się żreć.

Rozwiązaniem jest sterowanie aparatem poprzez port com - wtedy uniknie się konfliktów.

PS. Co ci konkretnie nie pasuje w GM?

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do twórcy programu i niestety potwierdziło się:

 

"

Right now, the ports aren't very customizable. There are people who

want the webcam long-exposure, people who want the SLR trigger, and

people who want guide pins. Before we had DSLRs going, we had the

first and the last group and so the SC-style webcams went for the

first 4 pins and the guide commands went on the last 4. This is why

you're hitting the issue.

 

SC-style webcams don't use just 1 pin. You've got the Frame 1, Frame

2 (for SC-2 level mods), Amp (for SC1.5 level mods), and Shutter. If

I remove pin 2, those with amp-off capability will loose out.

 

Craig

"

 

Dlatego też zostanę przy GM, z którym niezbyt dobrze mogę sobie poradzić, bo guidując nim bardzo szarpie mi montażem:

index.php?app=core&section=attach&module=attach&type=post&attach_id=42612&attach_rel_id=354125.

 

Ustawienia agresywności wiele tutaj nie dają, dlatego myślałem że może PHD polecany początkującym i przynoszący całkiem dobre wyniki sprawdzi się u mnie... Ale skoro PHD odpada u mnie to za dwa tygodnie, po wakacjach będę walczył dalej z GM - są dowody na to że się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.