Skocz do zawartości

WIDOCZNOŚCIOWE KAMERY ONLINE na dalekieobserwacje.eu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-liwocz/

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia kolejnej kamerki monitorującej Tatry. Inwestorzy otrzymują specjalne hasła do historii w rozdzielczości 3Mpix, szczególne podziękowania firmie http://telgam.pl dostarczającej internet oraz Przemkowi SQ8ERB za montaż.

 

Kamera jest obecnie w fazie testów, proszę o wyrozumiałość, jeśli nastąpią przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-liwocz/

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia kolejnej kamerki monitorującej Tatry. Inwestorzy otrzymują specjalne hasła do historii w rozdzielczości 3Mpix, szczególne podziękowania firmie http://telgam.pl dostarczającej internet oraz Przemkowi SQ8ERB za montaż.

 

Kamera jest obecnie w fazie testów, proszę o wyrozumiałość, jeśli nastąpią przerwy.

Brawo! Z liczbą kamerek zaczynamy przeganiać duże polskie organizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dalekieob....eu/cam-liwocz/

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia kolejnej kamerki monitorującej Tatry. Inwestorzy otrzymują specjalne hasła do historii w rozdzielczości 3Mpix, szczególne podziękowania firmie http://telgam.pl dostarczającej internet oraz Przemkowi SQ8ERB za montaż.

 

Kamera jest obecnie w fazie testów, proszę o wyrozumiałość, jeśli nastąpią przerwy.

To chyba ów monter w roli głównej ;)

przechwytywanieft.th.jpg

 

First sight, jeszcze nie wiadomo co widać ale wysokość nad lasem prezentuje się nieźle ;)

przechwytywanie2v.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o nową widocznościową kamerę z Łysej Hory w Czechach na północ w kierunku polskiego industrialu. Oto odpowiedź:

 

 

Dobry den,

V soucasne dobe neni v nasich moznostech instalace dalsi kamery na Lyse hore

(ani z financnich ani prostorovych duvodu).

Pohled na sever by byl jiste zajimavy, ale v soucasne dobe to bohuzel neni

mozne

Pavel Lipina / CHMU pobocka Ostrava

 

Witam,

Nie jest obecnie w naszych możliwościach zamontowanie dodatkowych kamer na Łysej Górze

( z przyczyn finansowych i braku miejsca).

Patrząc na północ byłoby ciekawe, ale obecnie nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Dalecy Obserwatorzy,

 

jeżeli macie pomysł na lokalizację nowej kamerki DO, przy czym pomysł poparty jest możliwościami instalacji (net, prąd i wygodny dostęp dla administratora) plus kapitałem (zrzutka tak jak w przypadku Liwocza), to informujcie w tym wątku. Koszt produkcji takiej kamerki to jedynie 500 zł, a korzyści z niej później co nie miara. Całą resztą zajmiemy się my.

 

Pozdrawiam,

Mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o nową widocznościową kamerę z Łysej Hory w Czechach na północ w kierunku polskiego industrialu. Oto odpowiedź:

 

 

Dobry den,

V soucasne dobe neni v nasich moznostech instalace dalsi kamery na Lyse hore

(ani z financnich ani prostorovych duvodu).

Pohled na sever by byl jiste zajimavy, ale v soucasne dobe to bohuzel neni

mozne

Pavel Lipina / CHMU pobocka Ostrava

 

Witam,

Nie jest obecnie w naszych możliwościach zamontowanie dodatkowych kamer na Łysej Górze

( z przyczyn finansowych i braku miejsca).

Patrząc na północ byłoby ciekawe, ale obecnie nie jest to możliwe.

 

Dzięki za wiadomość, ale odpowiedź nie dotyczy naszych kamerek tylko tych produkowanych dla CHMU ?

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się marzy kamerka w Świętokrzyskim. W Górach Świętokrzyskich najlepszy byłby chyba zamek w Chęcinach (nie zasłaniają drzewa). W Busku najlepiej na wieży tv, ale ona jest własnością TP Emitel i pewnie by sporo kasy wzięli. Zostaje więc dogadać się ze spółdzielnią mieszkaniową i postawić kamerę na jakimś bloku. Kwestia tylko czy w kierunku południowym czy północnym. Już kilka razy mi się tak zdarzyło że było widać bardzo ładnie Tatry, a na północ ani śladu Gór Świętokrzyskich (i na odwrót).

Inne ciekawe miejsca to byłby np. komin Agrosu w Pińczowie. Kaplica Św. Anny odpada, bo choć góruje wyraźnie nad miastem to jednak okoliczne wzniesienia są wyższe nawet o 50m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję abyśmy wszyscy poszukali miejscówki na pierwszą kamerę w kierunku Jeseników ;) Opolska kamerka to jednak nie to samo co nasze cuda w HD ;)

Moja propozycja na idealną miejscówkę to dach Jurka na Koperniku w Gliwicach ;)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=3176

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jest propozycja postawienia kamery w Schronisku na Rysiance, uzgodniony jest już darmowy internet oraz prąd. Aby kamera wypaliła trzeba się zrzucić 300zł na dodatkowy sprzęt, kto chętny ?

Inwestorzy otrzymują specjalne hasła do historii w rozdzielczości 3Mpix,

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: rav@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest propozycja postawienia kamery w Schronisku na Rysiance, uzgodniony jest już darmowy internet oraz prąd. Aby kamera wypaliła trzeba się zrzucić 300zł na dodatkowy sprzęt, kto chętny ?

Inwestorzy otrzymują specjalne hasła do historii w rozdzielczości 3Mpix,

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: rav@poczta.fm

 

A w którym kierunku ta kamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak po chamsku wtrącę ? Po grzyba nam Fatra z Beskidów ? :rolleyes: Wiem, wiem, bo jest taka możliwość to trzeba skorzystać. Wciąż nie mamy pomysłu na pierwszą kamerkę na Jesenik.

 

Moim zdaniem jako dodatek kamery na Skrzycznem, która niekoniecznie działa non stop.

Obecnie prowadzone są prace nad przywróceniem jej do życia.

 

Odnośnie kamery na Jeseniki.

Wysyłałem zapytania do 5 dostawców internetu, którzy mają AP-ki na wysokich budynkach w K-ce i lipa. Albo kazali płacić abonament 30zł/mc albo nie odpowiadali.

 

Jeśli ktoś znajdzie dostawce Altus/stalexport/kukurydze/inna lok. skłonnego użyczyć miejsce + prąd + net w zamian za obraz na jego www, to temat jest do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na idealną miejscówkę to dach Jurka na Koperniku w Gliwicach ;)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=3176

 

dach byłby niezły, pozostaje problem dostępu do sieci, zasilania i zgody Spółdzielni...

istniejąca kamera z Radiostacji obejmuje m.in. Pradziada (po prawej, ponad kościołem pw. św. Bartłomieja)

2.jpg

 

mój blok ma układ ~ S-N, Jesenniki pojawiają się pechowo na przedłużeniu elewacji :(

aby strzelić Pradziada z mieszkania, wystawiam aparat na metr z okna ;) wówczas łapię panoramę od Pradziada w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jesenika z GOPu może spółdzielnia zabrzańska ZSM lub Luiza pójdzie na układ w końcu na dachach bloków na oś. Kopenika i Hermisza w Zabrzu sporo różnego złomu wisi to dlaczego nie mogłoby wisieć coś pożytecznego. A Jeseniki stamtąd to istny cud miód i orzeszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.