Skocz do zawartości

WIDOCZNOŚCIOWE KAMERY ONLINE na dalekieobserwacje.eu


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem pewnej kamerki internetowej w Katowicach, znalazłem fajną mapę na której są zamieszczone różne kamery internetowe, no i między innymi trafiłem na to: http://pl.webcams.travel/webcam/1256947432-Weather-Live-view-at-Babia-G%C3%B3ra-mountain-Kotulowiec

 

Przyznać się kto dodał ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mnie to się marzy kamerka w Świętokrzyskim. W Górach Świętokrzyskich najlepszy byłby chyba zamek w Chęcinach (nie zasłaniają drzewa).

 

W nawiązaniu do tego, co napisał wyżej Michał to myślę, że najbardziej "spektakularnym" miejscem byłaby jednak Łysa Góra. Na niej mamy aż dwie możliwości: TP Emitel, albo pobliskie Muzeum. Oto co znalazłem na stronie Emitela: Transmisja z kamer online

Czy nie warto byłoby, chociażby z czystej ciekawości, wysłać do nich zapytanie ile coś takiego kosztuje? A może przy odrobinie szczęścia okazałoby się, że ktoś życzliwy po drugiej stronie podchwyci ten pomysł jako swego rodzaju promocję firmy i kamerka będzie działać za free...? Różne cuda się zdarzają. Uważam, że warto spróbować. W ostateczności jeśli trafimy na mur, to można propozycję umieszczenia kamerki zaproponować po sąsiedzku w Muzeum.

Co o tym sądzicie?

Pozdrwiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wysłałem zapytanie do EMITEL-a

 

Tak z ciekawości... Jakieś wieści na temat kamerki na Łysej Górze? Emitel coś odpisał? Bardzo jestem ciekaw jakie mają ceny. A tak przy okazji, gdyby były szanse na kamerkę to ja chętnie dołożę się do ściepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu dzisiejszym została przywrócona do życia kamera na Szyndzielni, widoczność była zerowa więc obraz może być krzywy, ale to jest do korekty w dowolnym terminie.

http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-szyndzielnia/

 

 

Powód awarii: Spalony zasilacz oraz przetwornik CCD, koszt wymiany ok 170zł + transport i wymiana urządzeń Szyndzielni.

 

Ponieważ Portal DO prowadzi działalność NON PROFIT, wygenerowałem link na wsparcie dla projektu kamer DO w kwocie 20zł.

https://ssl.dotpay.pl/?pid=9HS8WSPB9Q4BWGL6VXFI7CY18Z4S4DP9

 

Płatność jest oczywiście dowolna, jedynie co mogę zaproponować osobą wspierającym projekt kamer to hasła dostępu do historii z kamer 3-7Mpx w pełnej rozdzielczości z ostatnich 48h.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie czy na jakis okres czasu ( wylacznie czasowo) nie mozna by przestawic kamerki z Skrzycznego lub Szyndzielni w kierunku ROWu? Mysle ze bylby ciekawy widok na miasta i industrial tego regionu. Nie mowie ze na stale ale tak dla zmiany krajobrazu na pare dni co dalo by mozliwosc fajnego popatrzenia na industrial...? Co do Jesenikow i kamery zapytajcie w Kompanii Weglowej na jakims szybie moze Wam pozwola, np. z Jedlownickiego szybu pewnie bedzie piekny widok na pasmo, wiem bo z blokow obok jak jest pogoda Jeseniki widac super.

ps. jak bede w kraju to postaram sie cos tez dorzucic. Kamerki to super projekt.

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy na jakis okres czasu ( wylacznie czasowo) nie mozna by przestawic kamerki z Skrzycznego lub Szyndzielni w kierunku ROWu? Mysle ze bylby ciekawy widok na miasta i industrial tego regionu. Nie mowie ze na stale ale tak dla zmiany krajobrazu na pare dni co dalo by mozliwosc fajnego popatrzenia na industrial...? Co do Jesenikow i kamery zapytajcie w Kompanii Weglowej na jakims szybie moze Wam pozwola, np. z Jedlownickiego szybu pewnie bedzie piekny widok na pasmo, wiem bo z blokow obok jak jest pogoda Jeseniki widac super.

ps. jak bede w kraju to postaram sie cos tez dorzucic. Kamerki to super projekt.

 

Kamera zamocowana jest na słupie z kolejki.

1 Aby ją przestawić trzeba Wyjechać na Szyndzielnię mieć uprawnienia do pracy na wysokościach, zatrzymać kolejkę lub robić to gdy nie jeździ.

 

 

P.S. Pracuje nad historią ze wszystkich kamer dla osób, które wspierają projekt Kamer DO. Do 14dni powinienem wszystkim wspierającym wysłać adresy z hasłami do historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób zeby wplacac inne kwoty niż 20 zł , bo rozumiem ze mozna wspierać caly czas , nie tylko z okazji Szyndzielni ?

 

Wchodzimy na stronę http://dotpay.pl/ klikamy w prawym górnym rogu "Zapłać sprzedawcy" wpisujemy moje ID 7380

W polu informacyjnym "wsparcie projektu kamer DO"

 

Wsparcie w kwocie 20zł umożliwi dostęp do historii wszystkich kamer, ale oczywiście można wysłać inną kwotę wg uznania.

 

P.S Jak dokończę stronę z historią wszystkich kamer to będę wysyłał hasła na adrresy e-mail które były podane przy wpłatach w serwisie dodpay.pl

O wysyłce haseł poinformuje o tym w tym temacie.

 

P.S. Obecnie przygotowuje kolejną kamerę, która będzie najprawdopodobniej na Rysiance z widokiem na Małą Fatrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z kamer HD została uruchomiona. http://www.cam.dalekieobserwacje.eu/

Fotki generowane są co 10min z każdej kamery

Historia obejmuje 300 zdjęć wstecz.

Kliknięcie na miniaturę spowoduje otwarcie powiększenia 920x690px z temperaturą.

Kliknięcie na datę pod miniaturą spowoduje otwarcie powiększenia 3Mpix, 5Mpix,, 7Mpx zależnie od kamery.

Jeśli o kimś zapomniałem, bardzo przepraszam i proszę o kontakt na admin@dalekieobserwacje.eu

historia.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.