Skocz do zawartości

WIDOCZNOŚCIOWE KAMERY ONLINE na dalekieobserwacje.eu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, jak długo się czeka na hasła do kamerek, bvo właśnie przelałem 20 zł na konto Rafała K. ?

Ale kamerki nieźle dają Tatrami po oczach :)

Babia (a może nawet Taterki) z Dobromierza chyba na 99%, eeh, że też mnie tam nie ma :)

Gdyby takie warunki możnaby przewidzieć na kilka godzin wcześniej to możnaby się było wybrać na jakiś PO, (choćby wieżę jasnej góry)

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie trochę off-topic, ale może nie całkiem. Od dawna dużo czytam o DO na forum, a najbardziej interesuje mnie aspekt technicznych rozwiązań kamer. Ja wiem, że można metodą prób i błędów, ale jednak Państwo doszliście chyba do wysokiej wprawy w zakresie takich setupów, że użyję brzydkiego anglicyzmu. Czy gdzieś na forum lub w necie można o tym poczytać? Mam jakieś doświadczenie z kamerami, znam soft, ale chciałbym prosić o pomoc w pogłębieniu tego tematu. Chcę postawić 2-3 kamery w 2-3 miejscach z monitorowaniem pogody, widzialności, temperaturą etc. Wiem co to kamera IP, wiem co to usługi no-ip, wiem, że bez internetu i prądu się nie da. Wiem, że da się bez komputera / serwera.

 

Dla większej pikanterii, co najmniej 1 z kamer chciałbym umieścić w wysokogórskim schronisku, co mogłoby się miłośnikom DO spodobać ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Może ktoś przesłać wczorajsze i dzisiejsze zdjęcie wykonane z Widnicy około godz 18.Wczoraj to był ogień ,na szczęście wykorzystałem warunki :D .

 

Tutaj fotka z 05.10.2012

http://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content/uploads//2010/10/A-20121005-181014_widnica.jpg

 

 

 

Witam

Dla większej pikanterii, co najmniej 1 z kamer chciałbym umieścić w wysokogórskim schronisku, co mogłoby się miłośnikom DO spodobać

 

Pozdrawiam

 

W poniższym linku jest wystarczająco dużo detali aby zbudować kamerę we własnym zakresie.

 

http://www.foto-webcam.eu/wiki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie montujemy kolejną kamerę ?

 

Najważniejsze:

1. Łatwy dostęp + dyspozycyjna osoba, która mogłaby odesłać na nasz koszt w przypadku padu i zamontować ponownie po reaktywacji.

2. dostęp do internetu

3. dostęp do prądu.

 

Koncepcja kamery na Radhost kompletnie upadła przez brak pierwszego pk1. Nie jest problem postawić kamerę na Łomnicy, ale jak padnie po burzy, to nikt nam jej nie ściągnie i nie odeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.