Skocz do zawartości

Dziennik budowy obserwatorium by piotrs


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, piotrs napisał:

Są tylko zdjęcia. Film obrazujący postępy jest na str 3 wątku: 

 

Jestem na tym forum sceptycznie  nastawiony. Większość tutaj prac to partyzantka.-albo za drogo albo czemu tak tanio. Albo ktoś coś buczy z gwarancją sprzętu, jakoscia itd. 

No ale tutaj widzę kawał solidnej roboty...

 

Wie Pan ile to wszystko wyniosło? Jak by to się kalkulowala jakbym miał swoje drewno na deski, dach? Czy może lepije z cegły walnąć? Jak Pan widzi ze swoje perspektywy? 

Edytowane przez Mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Mnich85 said:

Jestem na tym forum sceptycznie  nastawiony. Większość tutaj prac to partyzantka.-albo za drogo albo czemu tak tanio. Albo ktoś coś buczy z gwarancją sprzętu, jakoscia itd. 

No ale tutaj widzę kawał solidnej roboty...

 

Wie Pan ile to wszystko wyniosło? Jak by to się kalkulowala jakbym miał swoje drewno na deski, dach? Czy może lepije z cegły walnąć? Jak Pan widzi ze swoje perspektywy? 

Musisz wziął kartkę ołówek i policzyć ile by Ciebie to wyszło, to w miarę proste. Przyjmujesz jakieś rozmiary i wyliczasz co ile czego potrzebujesz. Jeśli budujesz z drzewa to w wielkim skrócie:
1. beton na fundamenty i pier + pręty zbrojeniowe 1,2tyś

2. drzewo konstrukcyjne (belki, krokwie, etc) - 2tyś
3. szyny do dachu, rolki - 350

4. pokrycie dachu - 400

5. gwoździe, wkręty, kątowniki montażowe, farba i pozostałe duperele - 1tyś

Do tego trzeba doliczyć materiał na: podłogi, ściany i dach ale piszesz, że masz deski.

W tym roku budowałem u siebie budkę i te ceny powyżej wziąłem od siebie. Niestety ceny idą mocno w górę, drzewo jeszcz bardziej, więc może to już lekko nieaktualne. Nie mam dokładnej kalkulacji całości ale szacuję, że wyszło mnie wszystko w okolicach 10tyś. W wolnej chwili podam na forum szczegóły z dokładną wyceną.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomekL napisał:

. Nie mam dokładnej kalkulacji całości ale szacuję, że wyszło mnie wszystko w okolicach 10tyś. W wolnej chwili podam na forum szczegóły z dokładną wyceną.

 Byłbym dzięczny Panu. A Pan wszystko robił sam? Koszt robocizny zero? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Mnich85 said:

 Byłbym dzięczny Panu. A Pan wszystko robił sam? Koszt robocizny zero? 

Byłbym wdzięczny gdybyś pisał na Ty, tutaj  bez względu na wiek, traktujemy siebie jak kolegów :)

Tak, wszystko robiłem sam, tzn. pomagał mi przez pewien czas mój tata, ale a ze wzglęu na wiek, w lżejszych rzeczach. Ale nie brałem nikogo z zewnątrz. Generalnie wszystko jest do zrobienia samemu jak się ma smykałkę do tego. No ja i mam swoje podstawowe narzędzi typu wiertarka, wkrętarka, pilarka, śrubokręt, młotek, łopata.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomekL napisał:

Byłbym wdzięczny gdybyś pisał na Ty(...) 

 

Pisze na Pan z szacunku do Osoby nie ze względu na wiek. Ale jelsi sobie życzysz to wporządku. 

 

Też potrafię sporo samemu, budowa domów w paluszku takze i taka kopułę nie będzie problemu zrobić. Dziękuję ślicznie za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Nisko ten pier w stosunku do samej budki, czy mi się wydaje?

I tak i nie.  "Tak" bo kończy się rzeczywiście nisko w stosunku do ścian, a "nie" bo 

(a) jest podwyższony przez połączenie piera z montażem

(b) wszystko było dobrane do kąta pod jakim może "patrzeć" teleskop biorąc pod uwagę okoliczne drzewa. O ile pamiętam to jest około 20 stopni nad horyzontem. Poza tym wokół na horyzoncie jest już zaświetlone niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mnich85 napisał:

Wie Pan ile to wszystko wyniosło? Jak by to się kalkulowala jakbym miał swoje drewno na deski, dach? Czy może lepije z cegły walnąć? Jak Pan widzi ze swoje perspektywy? 

 

Na str 3 tego wątku jest mój post z 26.08.2009 i tam jest do pobrania plik z listą wydatków. Trzeba pamiętać że to są ceny z 2009r.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.