Skocz do zawartości

M15


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nastawiłem się w sumie na oglądanie nieba,ale jak ją zobaczyłem w okularze,to pomyślałem,że muszę ją ustrzelić :) Jednak coś ta obróbka mi nie wychodzi. Jest jakoś tak mało kontrastowo,takie jakby zamglone,sam nie wiem. No i ten wszędobylski szum wyłazi wiecznie;a ja go wogóle nie potrzebuje ;)

 

SW80ED,WOx0,8,350D,UHC-S,HEQ5 Syntrek- 12x300sek. ISO800

 

m15ver1.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ładna ta gromadka ale z tym szumem to zadziałaj coś szkoda materiału :unsure:

 

Wybacz patrix pewnie mnie za to na stosie spalisz ale nie mogłem patrzeć na ten szum i chciałem zobaczyć jak będzie bez szumu wyglądać.

m15verD.jpg

Edytowane przez Dyoda
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja wiem, ale przy 12 klatkach z drakami powinno chyba trochę mniej widać szumu. no chyba ze było ze 30 stopni tej nocy :)

 

12 klatek dla Canona na te prążki to, a jakieś 50 za mało i darki nie mają tu znaczenia. No chyba ze miałeś -15 stopni tej nocy :) to 12 klatek może by wystarczyło. ale szczerze wątpie. Niestety latem niechłodzony Canon się nie sprawdza.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz patrix pewnie mnie za to na stosie spalisz ale nie mogłem patrzeć na ten szum i chciałem zobaczyć jak będzie bez szumu wyglądać.

Wręcz przeciwnie.Nie sądziłem nawet,że da się go usunąć w takim stopniu. Gratulacje :Beer: Chętnie poznałbym jaką technikę użyłeś,aby go zlikwidować.

 

Zrobiłem do tego zdjęcia 3 darki,więc teoretycznie powinno wystarczyć. Jeżeli chodzi o temp. to nie było tak ciepło,a ten szum wychodzi mi tylko dlatego,że jeszcze nie opanowałem techniki obróbki jak np. JaLe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jest bardzo bardzo prosta ale podejrzewam, że zostanę zbluzgany przez chłopaków, jak napiszę tobie jak to zrobiłem w GIMPe. Bo ja osobiście nie znam się na obróbce i nie znam PHOTOSHOPa, CORELAa itp. tylko sam eksperymentuję w GIMPe i mam kilka prymitywnych technik obróbki na własne potrzeby. Tak, że wolę innym nie doradzać zanim nie nauczę się tego i owego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo pobawiłem się jeszcze twoją fotką i jeszcze agresywniej ją obrobiłem. A moja technika to żadna technika pozmieniałem krzywe poziomy gammę i kontrast w GIMPe tylko że najpierw rozbiłem ją na składowe kolory i każdy kolor obrabiałem indywidualnie. Przy okazji przepuściłem twoją fotkę przez program AFA Piotra Brycha i możesz zobaczyć co widać.

m15verD2.jpg

m15verD2 AFA.jpg

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.