Skocz do zawartości

Szkice z wakacji nad morzem


Dementorin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szkice chciałem zacząć krótkim wstępem. Otóż niedawno wróciłem z wakacji w Darłowie. Kilka kilometrów za miastem nocowałem w domku, w nocy wychodziłem ze sprzętem na dwór i prowadziłem obserwacje moją lornetką Nikon Action EX 10x50 CF oraz moją lunetą Alpen 10-90x90. Gdy wyszedłem około 23 na dwór bez adaptacji na niebie pojawiło się wyraźne ramię naszej galaktyki. Gdy popatrzyłem przez lornetkę na Lutnię dosłownie przestraszyłem się od ogromu gwiazd na niebie! :szczerbaty: Następnie postawiłem lornetkę na statywie i ku mojemu zdziwieniu uznałem że Droga Mleczna jest usiana obiektami mgławico-podobnymi! A oto moje szkice... :rolleyes:

M11

m11y.png

m112.png

M16

m16.png

M13

m13j.png

m132.png

M25

m25p.png

M81

m81.png

M22

m22.png

M27

m27d.png

M57

m57.png

I taki jeszcze mały eksperyment ze składaniem szkiców w jeden obraz.

m16im17i.png

+

m17im18.png

=

m16im17im18.png

Edytowane przez Dementorin
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Bardzo fajne szkice. Aczkolwiek nieco poprawiłbym następnym razem obróbkę samego ołówka. Mam tu na myśli większe przyłożenie się do jego roztarcia. Jeżeli jest zbyt twardy, zaopatrz się w miękki np. 5B. Do tego możesz kupić fiszor, czyli taką pałeczkę zaostrzoną, do rozcierania. Jeżeli nie masz możliwości możesz spróbować użyć domowych metod np. mocno ubitej pałeczki kosmetycznej, albo drewienka obrobionego w kształt ołówka z zawiniętą na czubku miękką tkaniną. W ten sposób będziesz mógł lekko przycieniować szkice i pozbyć się niepożądanych ostrych kresek.

Podoba mi się ten łączony szkic. Nowatorskie podejście.

Tak trzymaj.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,ile tego narobiłeś!

Gratuluję wspaniałych szkiców i miejscówki z jakże ciemnym niebem.

Ja tylko raz w życiu miałem okazję zobaczyć ogrom naszego nieba a było to w zeszłym roku w Kasinie Wielkiej koło Limanowej,jakieś 60 km za Krakowem.Po prostu krzyczałem ze szczęścia a była to 3.00 rano :szczerbaty: ,dosłownie jak dziecko.Jako totalny amator nie potrafiłem znaleźć na niebie żadnych konstelacji,gwiazd było tysiące.

Takiego widoku życzę wszystkim.

Raz jeszcze,szkice wspaniałe,gratuluje. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.