Skocz do zawartości

Teleskop OPTICON 114F1000EQ - Opinie


Gość maxiuq96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie !

Mam zamiar kupić Teleskop OPTICON 114F1000EQ na Allegro, proszę o opinie o tym teleskopie, czy nadaje się na obserwacje planet, mgławic, czy będzie można dokupić do niego filtr słoneczny, i te wszystkie szczegóły oraz najważniejsze rzeczy.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Rozejrzyj się po forum, bo dużo było pisane o tego typu teleskopach. Osobiście i szczerze ODRADZAM Ci zakup tego teleskopu. Prawdopodobnie jest to teleskop z wbudowaną w wyciąg soczewką barlowa, ale tego nie jestem pewien - przydałby się link do tego teleskopu. Ponadto będzie posadzony na słabym, wiotkim montażu.

Według mnie szkoda pieniędzy...

 

...ale zanim zadasz pytanie, jaki wobec tego powinieneś wybrać, poczytaj tematy w dziale "mój pierwszy teleskop", czyli tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=86

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś będzie się chciało pisać po raz n-ty to samo.

Warto czasem zadać sobie troszkę trudu i samemu czegoś poszukać.

Na forum jest sporo na temat Opticon vel Copernikus vel Seben vel Astar itp. to wszystko jedna chińska fabryka inne tylko napisy.

=1"]Opcja szukaj Opticon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak jak przypuszczałem. Sądząc po długości tuby, ma ona wbudowany w wyciąg soczewkę barlowa dwukrotnie zwiększającą ogniskową, w dodatku kiepskiej jakości soczewkę. Oznacza to wady obrazu już 'na dzień dobry'. Oczywiście trochę przesadzam, bo dla obserwatora początkującego mogą być one niezauważalne, ale po pewnym czasie - owszem. Konstrukcja lustra głównego uniemożliwia wymontowanie tej soczewki. Czyli dostajesz albo słaby obraz, albo nic. Poza tym montaż jest słabej jakości, będzie się trząsł.

Szkoda pieniędzy.

Rozejrzyj się po naszym dziale "mój pierwszy teleskop". Tam znajdziesz z pewnością wiele informacji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten teleskop. Pająk w kształcie gwiazdy Mercedesa, bardzo gruby, będzie powodował obsrtrukcję i spajkował jak wszyscy diabli. Ponadto teleskop ten nie posiada markera na śrosku lustra, przez co jest trudny do samodzielnego skolimowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko z Opticona to jakieś dziwne wynalazki , zobaczcie sobie Opticona 203f800 i jego pałąk lustra wtórnego

odlew na maxa, chyba aby było taniej.

A tu masz twojego Opticona w wersji Synty

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-sk1141eq1,d821.html

i to taniej w sklepie niż na alledrogo.

Jeżeli nie chcesz się zrazić do astronomii , przez zakup wynalazku to zastanów się nad takimi propozycjami jak

newton na dobsonie , popularna synta 6 cali lub na montażu EQ3 - BKP15012EQ3-2 , czyli takie samo 6 cali

ale z dość ciężkim montażem paralaktycznym

Ale też nie bardzo wiem ile chcesz przeznaczyć na zakup pieniędzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.