Jump to content

Przykra niespodzianka


wtw
 Share

Recommended Posts

Dziś rano miałem przykrą niespodziankę, jakiś lub jakieś ch.....e, bo inaczej nie można takich ludzi nazwać, pomalowali mi samochód sprayem. Zobaczyłem to dopiero po przyjeździe do pracy. Samochód jest w leasingu. Mam do Was pytanie co robić, tzn czy zgłaszać to do leasingodawcy i załatwiać sprawę po przez ubezpieczenie AC o ile to obejmuje i czy w takim przypadku konieczne jest też zgłoszenie szkody na policję? Czy może robić to na własną rękę tzn próbować to jakoś zmyć. Podobno benzyna ekstrakcyjna usuwa takie rzeczy, a może polecicie coś bardziej skutecznego, może ktoś znalazł się w podobnej sytuacji. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

Cokolwiek postanowisz, najpierw natrzaskaj dużo fotek. Lepiej takie fotki mieć i ich potem nie potrzebować nić na odwrót.

 

Ja bym zgłosił na policję - nastoisz się pewnie trochę, bo oni są zawsze zawaleni robotą, ale może sprawa jest znana i nie twój jeden samochód na osiedlu tak potraktowano. Dla nich każda informacja może się liczyć, a im więcej osób się zgłosi, tym pewnie większy priorytet sprawa otrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie zgłosić wandalizm na policję. Nastać się nie musi. Ja ostatnio zgłaszałem wandalizm z włamaniem i byli dosłownie w 5 min. Jeżeli będziesz likwidował szkodę z AC, to i tak protokół z Policji sprawę przyspiesza, poza tym - musisz oczywiście szkodę też zgłosić funduszowi leasingowemu, chyba, że zrobi to za Ciebie jednostka likwidująca szkodę.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak chłopaki mówią, zgłosić, opstrykać i jak najszybciej usunąć, puki nie stwardniała farba na amen... Fabryczny lakier ma powłoki zabezpieczające, ale dla pewności zadzwoń do serwisu i dopytaj lub do lakiernika.

 

pozdrawiam

Ori

Link to comment
Share on other sites

No i udało się. Spray usunięty, pomogła wizyta u znajomego lakiernika nitro i pasta polerska, po napisie nie ma śladu. Byłem też na Policji. W sumie najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że ten prymityw napisał mi na samochodzie PDWH, ja pół dnia zachodziłem w głowę co to ma znaczyć a policjant od razu to rozszyfrował, przecież to jest HWDP tylko pisane od tyłu. Tak czy siak treść napisu wyraźnie świadczy o niedorozwoju intelektualnym tego prymitywnego osobnika, który go wykonał.

Link to comment
Share on other sites

Oj przepraszam! Inteligencją właśnie on zabłysnął ;) Jeżeli napis został wykonany na masce samochodu, to zapewnie chciał zrobić tak jak pisze na karetkach! Czyli aby w lusterku wstecznym samochodu przed toba pięknie pisało HWDP ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj przepraszam! Inteligencją właśnie on zabłysnął ;) Jeżeli napis został wykonany na masce samochodu, to zapewnie chciał zrobić tak jak pisze na karetkach! Czyli aby w lusterku wstecznym samochodu przed toba pięknie pisało HWDP ;)

 

No właśnie napis był na obydwu drzwiach z prawej strony więc wsiadając w poniedziałek rano do samochodu nawet go nie zauważyłem dopiero koledzy w pracy mi powiedzieli.

A jak go złapią to będzie się tłumaczył, że skrót znaczy "Hwała Wam Dobrzy Policjanci" a tak wogóle to on jest artysta i spray jest jego środkiem wyrazu. Jeżeli go złapią to postaraj się dać fotkę jego tępej facjaty na forum.

Myślę że go/ich raczej nie złapią. Na policji szkodę oceniłem na 1000 PLN, podobnie ocenił to lakiernik zaznaczając, że to minimum. Udało mi się ten napis usunąć za 40 PLN bo w grę wchodziło tylko zmycie rozpuszczalnikiem nitro i doczyszczenie pastą polerską. Policjant spisujący doniesienie, powiedział że gdyby udało mi się to coś usunąć tańszym kosztem niż te 1000 PLN to żebym dał im znać. Sądzę że gdy tylko to zrobię to moja sprawa powędruje od razu do kosza z uwagi na niską szkodliwość czynu czy jak to się tam nazywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.