Skocz do zawartości

Teleskop 76F700 Opticon - Opinie


Gość maxiuq96

Rekomendowane odpowiedzi

Na począytku chciałem przeprosić że pisze prraz drógi ale mój temat został usunieęty a w dziale Teleskopy i ... nie mogłem napisać tematu.

 

Przejdzmy do rzeczy, mam ofertę kupna teleskopu teleskop jest firmy Opticon nr. 76F700

 

Dane:

 

* Układ optyczny: Reflektor

* Powiększenie: 35x - 350x

* Średnica obiektywu: 76mm

* Długość ogniskowej: 700mm

* Wyciąg okularowy: 1,25"

* Światłosiła: f/9,2

* Montaż: azymutalny

* statyw: aluminiowy 125cm

 

Sprzedawca proponuje mi 250 zł, proszę o opinie teleskopu i czy to dobra cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem w ogóle nie ma sensu brać tego teleskopu. 350 x powiększenia to pic na wodę i fotomontaż - nie da się tego osiągnąć tym teleskopem.

Optyka tych teleskopów jest tragiczna - dołączone okulary także.

 

W zasadzie w podobnej cenie można kupić jakąś lornetkę 7x50 albo 10x50 z dolnych-średnich półek cenowych, która powinna pokazać więcej niż ten teleskop.

 

Dlatego w ogóle nie myśl o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Opticona 114F900A, na momtażu azymulatnym. Obraz się trzęsie przy letkim dotknięciu, jest troche nie wygodny. Exec, Kanarkusmaximus, Mathef mają rację. Zainwestuj w dobrą lornetke, ale nie z internetu. Lornetki można znalejść w większych sklepach fotograficznych, sklepach myśliwskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a proszę jeszcze o opinie o Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2

Na górze jest wyszukiwarka - poproszę tam kliknąć :) - o Sycie 130/900 było duuuuużo pisane. A jak nie znajdziesz, w co wątpię, to 'Googiel' z pewnością Ci pomoże.

Moim krótkim zdaniem Synta 130/900 jest bardzo niezłym sprzętem dla początkującego. Pod ciemnym niebem pokaże z pewnością sporo obiektów. Reprezentuje sobą poziom całkiem przyzwoity i można ją już nazwać teleskopem astronomicznym ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

poszukuję lepszej jakości soczewki do teleskopu 76f700, czy jest coś takiego wogóle dostępne ?

Przy użyciu tej 4mm nie potrafię ustawić ostrości, czy to normalne ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

poszukuję lepszej jakości soczewki do teleskopu 76f700, czy jest coś takiego wogóle dostępne ?

Przy użyciu tej 4mm nie potrafię ustawić ostrości, czy to normalne ?

pozdrawiam

 

W 100% normalne. Przy powiększeniu wynoszącym prawie 200 :no: cud, ze cokolwiek widzisz w tym Opticonie bo swiatla moze wejsc przy aperturze 76mm tyle, ze w miare komfortowo obserwuje sie przy powiekszeniu o jakies 150x mniejszym niz to które daje Ci 4mm okular.

Nie poweruj tylko delektuj sie widokiem przestrzeni w pow. x25, a zapewniam Cie, ze wiecej zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150X w Newtonie 76mm komfortowe?

Myślę, że tam nic nie jest komfortowe.:szczerbaty:

Miałem Newtona 114mm i tam już 150x było za dużo.

Myślę, że 50-60x w takim sprzęcie to sensowny max.

 

BTW: Czy pytania odnośnie Newtona 76mm nie powinny być raczej zadawane na jakimś forum dotyczącym zabawek?:szczerbaty:

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150X w Newtonie 76mm komfortowe?

Myślę, że tam nic nie jest komfortowe.:szczerbaty:

Miałem Newtona 114mm i tam już 150x było za dużo.

Myślę, że 50-60x w takim sprzęcie to sensowny max.

 

BTW: Czy pytania odnośnie Newtona 76mm nie powinny być raczej zadawane na jakimś forum dotyczącym zabawek?:szczerbaty:

 

 

exec pospieszyłeś sie z odpowiedzia :flirt: Przeczytaj moje sugestie jeszcze raz ;)Napisalem o 150x mniejszym ! niz daje 4mm okular. Dalej dodalem, zeby nikt tego nie przekręcił, ze x25 bedzie bardzo przyjemnym i w miare jasnym obrazem :astronom:

 

Jak widac nawet to nie wystarczyło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pytanko!! czy jako amatorrrr ,da się nacieszyć tym oko,wielkie dzięki za odpowiedz

 

Jeśli nigdy nie oglądałeś nieba niczym innym niż własnymi oczami to na początku być może tak, bo zobaczysz coś więcej niż tylko własnymi oczami. O ile nie zrazi cię fatalna jakość wykonania (Opticon!!! :astronomer2: ). Cena 75zł wydaje mi się graniczną wartością jaką warto zapłacić za tą zabawkę, aczkolwiek ja bym wolał w tej sytuacji już nabyć lidletkę z Lidla która tyle kosztuje gdy ją rzucą do sklepów.

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest teleskop,jak wszyscy Ci już powiedzieli.Kupując to coś,zostaniesz zniechęcony do astronomii a pieniądze pójdą w błoto.Moim zdaniem szkoda zdrowia i nerwów,kup coś większego,coś znanych marek np SW,LB czy GSO.Dobrym rozwiązaniem będzie refraktor 90/900 SW,nie drogi a już coś potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też polecam jakiegoś refraktorka na początek. Ewentualnie jak możesz na raty to jakiegoś MAKa - zawsze możesz łatwiej sprzedać z niewielką stratą. 76/700 i inne mu podobne to "zabawki" i nie będziesz potrafił tego skolimować bez małych przeróbek.

Pozdro

dj_p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli dla kogoś kwota rzędu 500zł jest nie do przełknięcia, to przecież są niedrogie, a w miarę znośne sprzęty typu refraktorek 70/500 na AZ2... Wiem, że AZ2 to nie jest mistrzostwo świata, ale z krótką i lekką 500mm tubką jeszcze ujdzie - na pewno przyjemniej się takie coś użytkuje niż EQ1 czy EQ2. Co prawda ten Newton 76/700 ma coś w stylu AZ2, ale tuba większa i cięższa, a do tego sprawność na poziomie 50mm soczewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Ale jak to obsługi nie dali:laughing:

Nie no a tak na serio to raczej znajdziesz jakąś w google ale tak jak wyżej pisali to zabawka i oprócz księżyca w powiększeniu 30x nic nie zobaczysz no chyba, że planety jako plamki. Ale myślę, że jak już go masz to może pierścienie Saturna ledwo co poza tym nic najkepiej odddaj jak możesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alex74 napisał:

Posiadam taki teleskop opticon 76f700. Potrzebuję instrukcję obsługi do niego. Może ktoś poratować ?

Ale odkop :o

Miałem podobną sytuację gdy kupowałem GSO 8". Panowie z Delta optical zapomnieli załączyć instrukcji do składania. Po skontaktowaniu się oczywiście przeprosili i powiedzieli że jutro będzie, jednak pan z którym rozmawiałem zaproponował mi abym obejrzał film gdzie ktoś na YouTube składa podobny. Tak też zrobiłem, i już wieczorem było obserwowane.

 

Podobnie jak u mnie spróbuj poszukać instrukcji w internecie, i możesz się jeszcze skontaktować z sklepem w którym kupowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.