Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to co to jest ?

To wzgórze zaznaczone jako Markowice to wg mnie znana skądinąd Góra Grójec (Psary/Lubsza).

W takim wypadku to co majaczy to faktycznie może być Częstochowa (jeżeli faktycznie jest tam jakieś "miasto" - też mi się tak wydaje ale mogą to być jakieś "zwidy). Northwood jesteś na 100 pewien, że nie mogą to być jakieś pd/zach krańce Twojego miasta?

PS vrg wg heywhats... miejsce gdzie stała KWK Saturn nie jest widoczne ale wzgórze Oberża jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysiek_S zaznacz proszę na mapie dokładne miejsce tej górki, widzę ze stamtąd nieźle widać Gliwice na tle Beskidów.

A co do "Mega panoramy" to te dwa kominy są na pewno z Tarnowskich Gór, równie dobrze widać je z Gliwic a nawet z Szarloty, w dodatku jeden z nich został niedawno malowany, natomiast na wysokości "Tesco os Paderewskiego" widać wzniesienie, tam jest jakiś Rezerwat w Tarnowskich Górach.

Co do Częstochowy, wydaje mi się ze jest to inne miasto ponieważ jest dość wysoko położone ze widać aż 30m bloki. Z Częstochowy Beskidu Śląskiego chyba nie widać a patrząc na tą panoramę z rzekomo zaznaczoną Częstochową wynikało by to ze była by stamtąd możliwość zobaczenia Beskidu Śląskiego i Katowic. A może się mylę?

A ten pierwszy masz po prawej stronie panoramy to Maszt Mikołów - Kamionka

Edytowane przez patrykos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Częstochowy, wydaje mi się ze jest to inne miasto ponieważ jest dość wysoko położone ze widać aż 30m bloki.

W tym rzecz, że w tym kierunku na 99% nie ma żadnego odległego miasta z takimi wysokimi blokami :angry:

Dlatego zastanawiam sie czy to faktycznie bloki (wszyscy do tej pory tak to interpretują Moze jednak jakieś figle pikseli i szukamy czegoś czego nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wzgórze zaznaczone jako Markowice to wg mnie znana skądinąd Góra Grójec (Psary/Lubsza).

W takim wypadku to co majaczy to faktycznie może być Częstochowa (jeżeli faktycznie jest tam jakieś "miasto" - też mi się tak wydaje ale mogą to być jakieś "zwidy). Northwood jesteś na 100 pewien, że nie mogą to być jakieś pd/zach krańce Twojego miasta?

To nie może być Góra Grojec, bo by była na lewo od Kopca Wyzwolenia.

Odnośnie Częstochowy, wystarczy zrobić symulację w Hey... Nie dość, że samego miasta nie ma szans zobaczyć, to nawet czubka Jasnej Góry.

Moim zdaniem to jest jakiś pas drzew (nie żadne bloki), bliżej niż nam się wydaje.

Edytowane przez Northwood

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm.. chyba jednak to co zaznaczyłeś jest bliżej ale kłócić się nie będę. Tuż obok widać dwa żurawie (dźwigi) są na wyraźnie dalszym planie niż domniemany Saturn, nie bardzo kojarzę gdzie one stoją, co to za budowa?

Nie mam bladego pojęcia. Ode mnie ich nie widać, także muszą być gdzieś schowane w zagłębieniu terenu pomiędzy Siemianowicami a Czeladzią. Ale tam gdzieś KWK Saturn oraz dwa kominy nieczynnej EC powinny być.

Takie też było moje pierwsze skojarzenie ale jak już Nortwood napisał to nie ten kierunek. Lubsza jest dużo dalej na zachód. Odpal byle mape i pociągnij linię prostą ze Skalnego pomiędzy kopcem a Sączowem na północ. Co wychodzi ? Woźniki, Siedlec M. i Duży i Huta Częstochowa jak wół! Markowice jednak odpadają. Byłyby na wschód od kościoła w Sączowie.

PS vrg wg heywhats... miejsce gdzie stała KWK Saturn nie jest widoczne ale wzgórze Oberża jak najbardziej.

Ale hey nie bierze pod uwagę zabudowy, a ta w okolicach Stalexport uskutecznie zasłania spory kawałek Czeladzi. Ponadto Wzgórze Oberża poza jednym budynkiem zajazdu to czyste pola więc zlewają się z tymi wzgórkami na dalszym planie (Sarnów, Łagisza etc.)

Edytowane przez vrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem foto nad Nowym Wirkiem. Northwood ma rację - to pas drzew.

IMGP0297b.JPG

Częstochowa ze skalnego to niemożliwe. Myśmy ją z GSA nie złapali, a co dopiero Skalny. Prędzej Dorotka, ale i w to nie wierzę.

Tu większe umysły trzy lata przed nami siedziały, a teraz się nie odzywają i gdyby tam miała być Częstochowa już dawno na DO by widniała.

Ze skalnego lepiej na Kraków polować.

Tych kominów tarnowskich bliżej nie mam. Ale jeśli to są te które jak Patrykos pisze z szarloty widać to są to Zakłady Mięsne i Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos S.A

Jakbym wiedział, że takie zainteresowanie będzie to lepiej bym się postarał północ popstrykać;)

-----------------------------------------------

vrg Kwk Saturn, to KWK Staszic.

Edytowane przez Benji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

vrg Kwk Saturn, to KWK Staszic.

KWK Saturn to nieistniejąca już kopalnia w Czeladzi, wcześniej KWK Czerwona Gwardia. Istniała jeszcze kiedyś osobna KWK Czeladź ale po połączeniu z Milowicami wszystko do kupy od 1989r nazywało się "Saturn". KWK Staszic jest na Giszowcu w Katowicach. I na panoramce wszystko się zgadza :)

Skoro obaliliśmy Częstochowę ( :D ) to mi tylko jeszcze powiedzcie w jakiej kolejności te Tarnogórskie kominy oznaczyć ? Fazos po prawej ?

Edytowane przez vrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

..... to mi tylko jeszcze powiedzcie w jakiej kolejności te Tarnogórskie kominy oznaczyć ? Fazos po prawej ?

Tak, Fazos (FZOŚ) po prawej

Edytowane przez athomer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten pierwszy masz po prawej stronie panoramy to Maszt Mikołów - Kamionka

Wieza jest przy ul. Matejki w Mikolowie. To chyba nie jest Kamionka, a raczej Gniotek jesli nie przekrecilem nazwy. Nazywaja tez to miejsce Gorka Mikolowska :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z cyklu znalezione na HDD

EL Jaworzno ze Skrzycznego

thumb_4a89d6d0cba57291044362.jpg

Jakiś refleks ??? fotka z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śl. Na pierwszym Planie oś 1000lecia w Katowicach

thumb_4a89d6d15e6bf849728268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś refleks ???

Może to ze schroniska na Magurce Wilkowickiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentuję wam moim zdaniem ostateczną wersję maga-panoramy :) Jakby się ktoś pytał co się zmieniło to polecam skupić się na tym na czym do tej pory nikt nie chciał - Jura Krak-Czest.

skalnyopis.th.jpg

Ponadto jeśli oznaczone przeze mnie Wzgórze to faktycznie Wzgórze Wandy to niewiele brakuje aby połączyć obecną panoramę z kolejną częścią autorstwa Benji'ego nazwanej "Od KWK Wesoła do KWK Janina". A tam się łapie np. Siersza :D

Mateuszu myślisz że to się nadaje na DO ?

Edytowane przez vrg
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentuję wam moim zdaniem ostateczną wersję maga-panoramy :) J

Dobra robota chłopaki! ... ale jeszcze trochę namieszam - wg mnie jest tam jeszcze błąd - KWK Andaluzja to tak naprawdę KWK Jowisz (Wojkowice).

No i jeszcze literówka - nie Straszakowe tylko Straszykowe Skały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Athomer >> racja, to nie jest Andaluzja :) poprawiona w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mateuszu myślisz że to się nadaje na DO ?

Jako daleka obserwacja nie bardzo, ale żeby panoramka nie zginęła w czeluściach tego wątku i żeby zawsze była w przyszłości pod ręką na wypadek wątpliwości co i jak wygląda z daleka z naszego domowego industrialu, to umieszczę ją tam jako ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako daleka obserwacja nie bardzo, ale żeby panoramka nie zginęła w czeluściach tego wątku i żeby zawsze była w przyszłości pod ręką na wypadek wątpliwości co i jak wygląda z daleka z naszego domowego industrialu, to umieszczę ją tam jako ciekawostkę.

Myślę, że to dobry pomysł i warty kontynuowania (na DO lub w osobnym wątku na forum) - czyli jak najbardziej szczegółowe panoramy z typowych miejsc obserwacyjnych - tak jak pisałeś wcześniej nikt tego jeszcze nie robił w usystematyzowany sposób a ponieważ warunki widocznościowe są jakie są i nie ma nowego materiału można by nad tym posiedzieć. Reasumując: Dorotkę mamy, Skalny z naciskiem na kierunek pn już także, ja (a także Merti i VRG) pracuję nad Kopcem Wyzwolenia i mam nadzieję, że będzie ta aktywność kontynuowana :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panorama jest bardzo dobra - nawet Warpie jest, gdzie mieszka mój kuzyn :D

Na pewno przyda się przy identyfikowaniu obiektów przemysłowych ze Śląska i Zagłębia.

Czekam na ekstremalną widoczność, wtedy spróbuje zrobić coś podobnego dla gór z Buska Zdroju.

Na razie możecie zobaczyć podpisaną przeze mnie panoramę Beskidu Niskiego i wschodniej części Beskidu Sądeckiego, a tych pasm jeszcze na DO nie widziałem

http://img256.imageshack.us/i/panorama1g.jpg/

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że to dobry pomysł i warty kontynuowania (...)

Zgadzam się. My chcielibyśmy pójść krok dalej i ten pomysł uzupełnić o dalekie obserwacje, czyli np. panoramy industrialu z Beskidów. Opublikowane kilka postów wcześniej przez Rafała Jaworzno ze Skrzycznego to właśnie przymiarka do tego, niestety przy za słabej widoczności. A że taki pomysł się przyjmuje przekonałem się po wizycie na kilku forach netowych, gdzie Tychy i Kraków z Lachów Groń spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem ze już ktos robi tę panorame , oraz wiem ze zrobi ją lepiej ale chciałem sprobowac na podstawie tej skonczonej panoramki i zauwazylem ze nie jest to latwe poniewaz na jednej kominy są pomalowane a na drugiej jeszcze nie i to moze zmylic.Na pewno jakies błedy mam ale to naprawde trudne :/post-17695-125067735437_thumb.jpg

Edytowane przez neon94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem ze już ktos robi tę panorame , oraz wiem ze zrobi ją lepiej ale chciałem sprobowac na podstawie tej skonczonej panoramki i zauwazylem ze nie jest to latwe poniewaz na jednej kominy są pomalowane a na drugiej jeszcze nie i to moze zmylic.Na pewno jakies błedy mam ale to naprawde trudne :/pano222.jpg

Widać że się czegoś nauczyłeś, no ale sporo problemów z orientacją jeszcze masz.

Twoja Huta Katowice to El3 w Jaworznie. Huta Ka-ce jest skrajnie na lewo od El Łagiszy. Na prawo od Łagiszy jest G.Św Doroty i zaraz obok niej jest KWK Grodziec i Cementownia Grodziec, Ty natomiast podpisałeś coś w Katowicach jako Grodziec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi