Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję wam moim zdaniem ostateczną wersję maga-panoramy :) Jakby się ktoś pytał co się zmieniło to polecam skupić się na tym na czym do tej pory nikt nie chciał - Jura Krak-Czest.

 

skalnyopis.th.jpg

 

Ponadto jeśli oznaczone przeze mnie Wzgórze to faktycznie Wzgórze Wandy to niewiele brakuje aby połączyć obecną panoramę z kolejną częścią autorstwa Benji'ego nazwanej "Od KWK Wesoła do KWK Janina". A tam się łapie np. Siersza :D

 

Mateuszu myślisz że to się nadaje na DO ?

Edytowane przez vrg
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję wam moim zdaniem ostateczną wersję maga-panoramy :) J

 

Dobra robota chłopaki! ... ale jeszcze trochę namieszam - wg mnie jest tam jeszcze błąd - KWK Andaluzja to tak naprawdę KWK Jowisz (Wojkowice).

 

No i jeszcze literówka - nie Straszakowe tylko Straszykowe Skały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu myślisz że to się nadaje na DO ?

Jako daleka obserwacja nie bardzo, ale żeby panoramka nie zginęła w czeluściach tego wątku i żeby zawsze była w przyszłości pod ręką na wypadek wątpliwości co i jak wygląda z daleka z naszego domowego industrialu, to umieszczę ją tam jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako daleka obserwacja nie bardzo, ale żeby panoramka nie zginęła w czeluściach tego wątku i żeby zawsze była w przyszłości pod ręką na wypadek wątpliwości co i jak wygląda z daleka z naszego domowego industrialu, to umieszczę ją tam jako ciekawostkę.

 

Myślę, że to dobry pomysł i warty kontynuowania (na DO lub w osobnym wątku na forum) - czyli jak najbardziej szczegółowe panoramy z typowych miejsc obserwacyjnych - tak jak pisałeś wcześniej nikt tego jeszcze nie robił w usystematyzowany sposób a ponieważ warunki widocznościowe są jakie są i nie ma nowego materiału można by nad tym posiedzieć. Reasumując: Dorotkę mamy, Skalny z naciskiem na kierunek pn już także, ja (a także Merti i VRG) pracuję nad Kopcem Wyzwolenia i mam nadzieję, że będzie ta aktywność kontynuowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama jest bardzo dobra - nawet Warpie jest, gdzie mieszka mój kuzyn :D

Na pewno przyda się przy identyfikowaniu obiektów przemysłowych ze Śląska i Zagłębia.

 

Czekam na ekstremalną widoczność, wtedy spróbuje zrobić coś podobnego dla gór z Buska Zdroju.

Na razie możecie zobaczyć podpisaną przeze mnie panoramę Beskidu Niskiego i wschodniej części Beskidu Sądeckiego, a tych pasm jeszcze na DO nie widziałem

http://img256.imageshack.us/i/panorama1g.jpg/

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry pomysł i warty kontynuowania (...)

Zgadzam się. My chcielibyśmy pójść krok dalej i ten pomysł uzupełnić o dalekie obserwacje, czyli np. panoramy industrialu z Beskidów. Opublikowane kilka postów wcześniej przez Rafała Jaworzno ze Skrzycznego to właśnie przymiarka do tego, niestety przy za słabej widoczności. A że taki pomysł się przyjmuje przekonałem się po wizycie na kilku forach netowych, gdzie Tychy i Kraków z Lachów Groń spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze już ktos robi tę panorame , oraz wiem ze zrobi ją lepiej ale chciałem sprobowac na podstawie tej skonczonej panoramki i zauwazylem ze nie jest to latwe poniewaz na jednej kominy są pomalowane a na drugiej jeszcze nie i to moze zmylic.Na pewno jakies błedy mam ale to naprawde trudne :/post-17695-125067735437_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze już ktos robi tę panorame , oraz wiem ze zrobi ją lepiej ale chciałem sprobowac na podstawie tej skonczonej panoramki i zauwazylem ze nie jest to latwe poniewaz na jednej kominy są pomalowane a na drugiej jeszcze nie i to moze zmylic.Na pewno jakies błedy mam ale to naprawde trudne :/pano222.jpg

 

Widać że się czegoś nauczyłeś, no ale sporo problemów z orientacją jeszcze masz.

Twoja Huta Katowice to El3 w Jaworznie. Huta Ka-ce jest skrajnie na lewo od El Łagiszy. Na prawo od Łagiszy jest G.Św Doroty i zaraz obok niej jest KWK Grodziec i Cementownia Grodziec, Ty natomiast podpisałeś coś w Katowicach jako Grodziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle czas płynie zbyt szybko niżby człowiek chciał ale mam nadzieję że na dniach wrzucę tak jak deklarowałem tą panoramę z Kopca z moim opisem (część Zagłębiowska powinna być opisana bardzo szczegółowa w części śląskiej będę prosił o pomoc)i wtedy - Neon będziesz mógł zweryfikować swój opis.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Panoramio pojawiło się nowe zdjęcie z Kopca w Piekarach na którym widać już co po niektóre kominy pomalowane, dodatkowo dobrze widać Beskid ale do zdjęcia roku brakło Tatr, bo fota była robiona gdzieś na przełomie maj/czerwiec br. Jak dla mnie największym zaskoczeniem jest ten wybudowany duży komin ELCHO :icon_eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Panoramio pojawiło się nowe zdjęcie z Kopca w Piekarach na którym widać już co po niektóre kominy pomalowane, dodatkowo dobrze widać Beskid ale do zdjęcia roku brakło Tatr, bo fota była robiona gdzieś na przełomie maj/czerwiec br. Jak dla mnie największym zaskoczeniem jest ten wybudowany duży komin ELCHO :icon_eek::D

 

To jest jakieś bardzo stare zdjęcie. Łagisza, EC Katowice, Jaworzno - wszystko w starym malowaniu.

Ale co to jest za komin przy ELCHO ? jakiś fake czy co ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli zostawic ten stary komin niedaleko Elcho a nie burzyc go:p był wiekszy i lepiej wygladał miał ( 170m) a ten karzełek ma tylko (120) i to nie całe .Aha dobrze miałem błedy:p ale niestet jak patrze z moich okolic to nie widze bo jest przez wzgorza zasłonieta Huta KAtowice wiec niemogłem sie domyslić ze to Jaworzno.:/ ale nie bede poprawiał narazie bo poco jak na dniach ( moze tygodniach) bedzie cała panorama, ale dla mnie sporym problemem do myslenia jest ten komin najbardziej od prawej ten za lasem <mysli> cały czas nie wiem co to jest... A ten komin przy elcho nie jest duzy bo to bardzo stare zdjecie gdzie jeszcze stoi, przeciez teraz go juz niema ehhh...

 

Teraz juz wiem wszystkie wysokosci Ec Katowice ma 200m , Huta Katowice ma 250m , EC Zabrze ma 200 z groszami max 220m , Miechowice 2x 110m i 2x 120m , KWK powstancow slaskich (radzionkow) ( kiedys mysleli ze 130m) a ma 150m ,EC Szombierki Bytom 2x 110m i 120m, znam wiele wiecej ale nie wiem ile najwyzszy z Azotow oraz Koksowni JAdwiga ale ten wysoki:p mam bzika na punkcie wysokosci;p

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo świetnie że ją zrobiłeś! w końcu coś aktualnego z kopca :D ale szkoda że taka mała.

Dzięki za panoramę Czeladzi z Kopca. Dotychczasowe panorki z tego miejsca były znacznie gorszej jakości. Okazuje się że kopiec powinienem praktycznie z dachu widzieć :szczerbaty: dziwne bo jakoś nie widzę . . .

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Beskidy z Kopca w Piekarach. Kiedy znowu będzie jakaś dobra widoczność...? :rolleyes::icon_confused:

 

:Salut:

JA na kopcu byłem w okolicach marca i wtedy była najlepsza widocznosc bo w gorach byl snieg jeszcze i gdy slonce tam swiecilo to gory byly baaardzo widoczne i dokładne :D A niemiej pretensji do widocznosci to ze wogole widzimy gory to juz jest sukces B):D

 

P.S gdyby tamta panorama byłą takiej jakosci jak ta twoja mała to by było super :D

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dla zdolnych i mających czas ) dało by sie zrobic panorame wieczorem z Kopca Wyzwolenia w Piearach Śląskich?? Poniewaz ładne widoki są wieczorem , ale wczesnym wieczorem.Zauważyłem ze EC Miechowice nie mają oswietlenia...czyzbym sie mylil?? A Azoty w Chorzowie mają ledwo widoczne oświetlenia :/ , ale za to EC Katowice i EC Zabrze robią wrażenie :D :D Dzisiaj wreszcie było widać zarysy gór ale moze bedzie jeszcze lepiej:D

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Hutę Katowice można zobaczyć z Krakowa? Nie chodzi o widoki kominów, bo te są zasłonięte przez wysokie wzgórza na Jurze. Ale kiedyś, jak wracałem z Krakowa to właśnie w tamtym kierunku było widać chmurę dymu. Było to w okolicach zachodu Słońca i w ten dzień była bardzo dobra widoczność, rewelacyjny widok na Tatry i bardzo wyraźna Jura K-cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był poruszany ten temat, głowiliśmy się nad pewną panoramą z Kopca Piłsudskiego w Krakowie i wyraźnie było widać np El3 w Jaworznie. Nie obejmowała co prawda okolic Dąbrowy Górniczej ale to podobna odległość co Jaworzno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.