Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Tak - i to moje zdjęcia!

Prośbą o identyfikacje zdjęć z Kopca właśnie tutaj zadebiutowałem.

Tak więc zdjęcia 2 i 3 to w kolejności wieża (d. maszt centertela?) w miejscowości Paryż Górny a potem mamy komin EC Siersza. Na pierwszym zdjęciu widać też chyba szyb KWK Piast, nie wiem tylko co to za komin (ten najwyższy) - dalej widać też sylwetki innych kominów.

 

Tak naprawdę - to jakie obiekty można zobaczyć z Kopca Piłsudskiego? Przydałyby się współrzędne + wysokość npt żebym je mógł dodać do Kashmira.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność robi się coraz lepsza, dlatego dziś znów zamierzam znów wybrać na Kopiec.

Szczerze mówiąc dopiero dziś się skapnąłem że miałem złe współrzędne Kopca Piłsudskiego i RTCN Kosztowy wychodził mi na lewo od zamku w Tenczynku.

Komin Jaworzno III powinien być jakieś 5st, na prawo od RTCN Kosztowy ale nie udało mi się go jeszcze uwiecznić. Dziś lub jutro powinien być na tle zachodzącego Słońca.

 

EDIT: Komin będzie na tle Słońca w niedzielę, 21go.

 

No i chyba znalazł się komin El. Jaworzno III. Jeżeli ten obiekt zaznaczony strzałką to jednak nie komin - to wychodzi na to że drzewa na wzgórzu przeszkadzają w obserwacji.

DSC_0254_600.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam i chciałbym pokazać widok z okolic Andrychowa w stronę Śląska jaki udało mi się ustrzelić w zeszły piątek.

 

Na pierwszym planie najbliżej ok 3 km to Ciepłownia Andrychów. Po lewej stronie Jaworzno III ( 44 km) a za nim El.Łagisza (60 km). W środku 2 kominy to Zakłady Chemiczne Oświęcim (24 km) a na prawo od nich ten pojedyńczy komin to Chełmek( 31 km). Po prawej stronie nad andrychowską wieżą ciśnień widać Jaworzno II (43 km).

 

Na drugim zdjęciu trochę inne ujęcie.

post-20890-0-30922800-1370680100_thumb.jpg

post-20890-0-02715400-1370680428_thumb.jpg

Edytowane przez tomkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność robi się coraz lepsza, dlatego dziś znów zamierzam znów wybrać na Kopiec.

Szczerze mówiąc dopiero dziś się skapnąłem że miałem złe współrzędne Kopca Piłsudskiego i RTCN Kosztowy wychodził mi na lewo od zamku w Tenczynku.

Komin Jaworzno III powinien być jakieś 5st, na prawo od RTCN Kosztowy ale nie udało mi się go jeszcze uwiecznić. Dziś lub jutro powinien być na tle zachodzącego Słońca.

 

EDIT: Komin będzie na tle Słońca w niedzielę, 21go.

 

No i chyba znalazł się komin El. Jaworzno III. Jeżeli ten obiekt zaznaczony strzałką to jednak nie komin - to wychodzi na to że drzewa na wzgórzu przeszkadzają w obserwacji.

DSC_0254_600.jpg

 

Za mały zoom, widać kikucik więc mało szczegółów do odszyfrowania ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć elektrowni wiatrowych widzianych z Zielonej Góry:

Zdjęcie 1 - elektrownia w okolicy Stypułowa (Kożuchowa) - ok. 25 km

Zdjęcie 2 - elektrownia w okolicy Nowego Tomyśla - ok. 60 km

Zdjęcie 3 - elektrownia w okolicy Glińska za Świebodzinem - ok. 41 km

Zdjęcie 4 - elektrownia w okolicy Steinsdorf (NIEMCY) - ok. 58 km

Zdjęcie 5 - elektrownia w okolicy Pasterzowic obok Szprotawy - ok. 36 km - w tle Karkonosze

Zdjęcie 6 - elektrownia w okolicy Morownicy obok Śmigla - ok. 65 km

W1.jpg

W2.jpg

W3.jpg

W4.jpg

W5.jpg

W6.jpg

Edytowane przez rosim
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na mój rzut okiem w skrócie to będzie to tak:

 

1- El. Łagisza a z prawej Maszt Kosztowy

2 i 3 -El Łaziska

4- ? mikołow???

5- z prawej Jaworzno 3

6 - Kwk Ziemowit , Jaworzno 3 z prawej Jaworzno 2,na środku 2 kopalnie to Czeczott i Piast na dole EC2 Czechowice Dziedzice

7i 8 - j.w. tylko zoom

9- dwory Oświęcim w środku 2 kominy

10 -Kwk Brzeszcze i komin zakladów skórzanych Chełmek

Na ostatnim Zakłady Chemiczne w Oświęcimiu a za nimi Siersza.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój rzut okiem w skrócie to będzie to tak:

 

1- El. Łagisza a z prawej Maszt Kosztowy

2 i 3 -El Łaziska

4- ? mikołow???

5- z prawej Jaworzno 3

6 - Kwk Ziemowit , Jaworzno 3 z prawej Jaworzno 2,na środku 2 kopalnie to Czeczott i Piast na dole EC2 Czechowice Dziedzice

7i 8 - j.w. tylko zoom

9- dwory Oświęcim w środku 2 kominy

10 -Kwk Brzeszcze i komin zakladów skórzanych Chełmek

Na ostatnim Zakłady Chemiczne w Oświęcimiu a za nimi Siersza.

 

3 - Łaziska a za nimi Zabrze. Widać wyraźnie komin EC.

4 - Na pierwszym planie po lewej Pszczyna. Dalej centralnie w kadrze Tychy, za nimi Katowice i Chorzów. Po lewej widać Tysiąclecie a nad nim Górę Grojec w Lubszy (jakieś 95 km). Na wysokości Chorzowa zupełnie po lewej stronie zdjęcia chyba Bytom lub Lipiny/Chropaczów w Świętochłowicach (słabo widać).

5 - [to samo co na zdj. 1, tylko szerszy kadr] na pierwszym planie to Czechowice-Dziedzice (charakterystyczny kościół). Powyżej centralnie takie dłuuugie jasne budynki to Fiat w Tychach. Jeszcze wyżej Mysłowice. Zupełnie po prawej El. Jaworzno. Natomiast nieco w lewo od Mysłowic jest Łagisza i widać duże osiedle, którym chyba jest Syberka.

7 - zoom na El. Jaworzno. Z tyłu dokładnie za nią Huta Katowice.

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.