Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, postaram sie wrzucić oryginał na gigapan.

 

P.S Myśle, że na ścianie lepiej pasowałaby jakaś pani ;-D

 

Niesamowite. Brawo Rafał- takie panoramki to coś pięknego.

Może kiedyś podobna w kierunku NW ze Skrzycznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na hałdzie kostuchna, góry coś tam majaczyły. Zdjęcie radiostacji gliwickiej robione "z ręki" przez lornetkę 20x aparatem w telefonie :-)

Mogłeś dać znać, chętnie bym dołączył. Na południe faktycznie dzisiaj najlepiej nie było, ale na zachodzie miałeś szansę z Kostuchny zobaczyć Pradziada :) Sęk w tym, że wiedza skąd i gdzie go widać z hałdy jest w posiadaniu wąskiego kręgu dalekich obserwatorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej mam pytanie odchodzace od tematu prosze nie wyrzucaj go mateusz to czysca bo to tylko jedno pytanie i nic wiecej. Ciekawi mnie czy Huta KAtowice jest połozona wyzej niz np.Ec KAtowice?? chodzi mi o wysokosc w m.n.p.m ?? Z góry dziekuje

 

neon, google earth wyświetla Ci wysokość, poszukaj obiektu, który Cię interesuje i masz wysokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neon, google earth wyświetla Ci wysokość, poszukaj obiektu, który Cię interesuje i masz wysokość...

 

A jak nie GE to może inne źródła:

Przeszkody lotnicze Śląskie- http://www.miplo.pl/index.php?pg=1&cn=31&c=620&dir=1&pr=10#showmap

 

Wierzchołek komina EC Katowice na 468mnpm., Huty Ka-ce na 571mnpm. 103metry różnicy - widać to gołym okiem zewsząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy komin widoczny na zdjęciu to będzie Elektrownia Siersza? Kierunek się zgadza, tylko pomalowanie komina nie (patrząc na zdjęcia Sierszy w internecie).

 

Zdjęcie wykonane z Biskupic k/Częstochowy. Na pierwszym planie komin w Myszkowie.

 

IMG_8022_1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komin widoczny na zdjęciu to będzie Elektrownia Siersza? Kierunek się zgadza, tylko pomalowanie komina nie (patrząc na zdjęcia Sierszy w internecie).

 

Zdjęcie wykonane z Biskupic k/Częstochowy. Na pierwszym planie komin w Myszkowie.

Na pewno, z lewej widać niższego towarzysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Fotki z centralnej Polski.

 

Kominy elektrowni Bełchatów oraz chmura kondensacyjna widziane z Tomaszowa Mazowieckiego - 56 km

 

Miejsce obserwacji: wieżowiec przy ul.Wróblewskiego,razem 210m n.p.m.

51.541958° N 20.00473° E

Tomku, prześlij mi to plis na maila DO w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy co też można zobaczyć z PKiN w Warszawie - od niedawna pracuje w Stolicy i nie będę miał dużo czasu na wypady tam, skąd widać góry.

Czy da się zobaczyć stamtąd np takie obiekty jak:

 

-Elektrownia w Kozienicach (z symulacji wynika, że tak)

-Maszty: RTCN Ryki, Płock-Rachocin, Ostrołęka-Grabowo, RTCN Siedlce Łosice/Chotycze ew. jakieś inne obiekty lub charakterystyczne wzniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy co też można zobaczyć z PKiN w Warszawie - od niedawna pracuje w Stolicy i nie będę miał dużo czasu na wypady tam, skąd widać góry.

Czy da się zobaczyć stamtąd np takie obiekty jak:

 

-Elektrownia w Kozienicach (z symulacji wynika, że tak)

-Maszty: RTCN Ryki, Płock-Rachocin, Ostrołęka-Grabowo, RTCN Siedlce Łosice/Chotycze ew. jakieś inne obiekty lub charakterystyczne wzniesienia.

 

 

Z RTCN Gąbin 646 m. npt widać było PKiN zaś z PKiN-u z uwagi na cieńkość masztu nie było go widać choć dziś przy nowym oświetleniu zapewne było by go widać. Cóż masztu już nie mamy :(

 

Mam jeszcze jednego nowego "newsa" - masz w Ostrawie- Hostalkovicach ma nowe oświetlenie- przy samej górze biały stroboskop a na samej górze czerwonego bcn (silne światło takie jak te u nas migające- z tym że te jest obrotowe - miga inczej). Ciekaw jestem czy inne obiekty w CZ też dostaną nowe oświetlenie. No a wy koledzy - na stanowiska - kto z was i skąd zobaczy ten maszt nocą ??? :D

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jednego nowego "newsa"

Masz rację, coś nowego pojawiło się na horyzoncie. Dwa rzędy światełek, ode mnie ten maszt wychodzi w linie przez zachodni skraj Tych. Tu na zdjęciu po lewej stronie są Tychy.

Jaworzno-nocny_maszt_w_Ostrawie.JPG

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsze zdjęcia z PKiN - obiektyw 500mm. Po długim oczekiwaniu na dobrą widoczność i wykonaniu dokładnej mapy co w jakim kierunku należy focić - oto rezultaty:

 

Legionowo

dsc0040hn.th.jpg

Jedyna "górka" widoczna z Warszawy (kierunek na Ursynów):

dsc0052za.th.jpg

Coś widać z prawej strony górki, z lewej jakieś maszty albo linia energetyczna.

 

RTCN Ryki? Kierunek w każdym razie się zgadza: (odległość ok.90km)

dsc0060m.th.jpg

 

Wołomin, z prawej ledwo widoczne światło jakiegoś dalekiego obiektu.

dsc0070z.th.jpg

 

Jakieś maszty - kierunek na Mińsk Mazowiecki.

dsc0071s.th.jpg

 

Kierunek na Pułtusk:

dsc0073q.th.jpg

 

RON Ostrołęka-Ławy (niedawno postawiony maszt). Kierunek się zgadza, kształt wieży też - ok. 90km

dsc0076j.th.jpg

 

Dla porównania - zdjecie tym samym obiektywem masztu RTCN Chorągwica z Buska-Zdroju (ok. 75-80km)

choragwica.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zdjęcia z PKiN - obiektyw 500mm. Po długim oczekiwaniu na dobrą widoczność i wykonaniu dokładnej mapy co w jakim kierunku należy focić - oto rezultaty:

Michał, chwała Ci za pierwsze dalekie widoki z "drapaczy chmur" w stolicy. Jak się okazuje nawet na Mazowszu można dociągnąć do 100 km. Też dzisiaj cały dzień byłem w Wawie i horyzont obiecywał bardzo dużo!

 

PS. Prześlij mi prosze co ciekawsze/dalsze na adres DO - opublikujemy je dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile metrów ma ten maszt w Ostrawie i gdzie on się dokładnie znajduje

 

Jeśli Tobie chodzi o Hostalkovice to ma 180m i jest tu 49'51'41'00 N i 18'12'44'30 E

 

 

Jeśli o jakiś inny maszt to poszukaj tu http://www.mrakodrap...objekty100m.htm

 

 

 

http://www.mrakodrapy.xf.cz/2.htm

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.