Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Z tą Andaluzją to przegiąłem :szczerbaty:

 

Po krótkiej analizie oryginalnych zdjęć które i tak nic nie wyjaśniają :rolleyes: dochodzę do wniosku że to może być Jowisz a to co podpisane jest jako EC Siemianowice to faktycznie jest PEC. Tylko w takim radzie gdzie się stracił komin KWK w Radzionkowie ? On też jest pasiaty i w tym kierunku powinien być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale który masz konkretnie ma myśli iż zmienił malowanie ? Te na KWK Jowisz na pewno go nie zmieniły od wielu lat. Jak jest z Radzionkowem to nie wiem bo chyba mu nigdy zdjęć nie robiłem :rolleyes: W każdym bądź razie w wakacje wyglądał tak jak na pamiętnej megapanoramie ze Skalnego autorstwa Bejiego.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to że jutro będzie podobna inwersja :)

 

Zauważyłem że z Szarloty widać 10 elektrowni, albo przynajmniej kominów .

 

post-10260-125988281062_thumb.jpg post-10260-125988286284_thumb.jpg post-10260-125988289604_thumb.jpg post-10260-125988294707_thumb.jpg

 

post-10260-125988299314_thumb.jpg post-10260-125988306488_thumb.jpg post-10260-125988310707_thumb.jpg post-10260-125988314013_thumb.jpg

 

Chodziło mi o czynne elektrownie :Salut:

 

Co do Łagiszy, Sierszy i Opola to poprostu szok, że tak daleko widać z naszej Szarloty :D

U mnie z bloków widać np. Jaworzno czy Kosztowy...teraz będe musiał spróbować z Sierszą bo na Łagiszę nie mam szans.

ps. Benji zapomniałeś jeszcze dodać kominów z Jastrzębia, Wodzisławia (ciepłowni) czy Pszowa i Radlina (koksownia i elekrociepłownia) ;). W Radlinie na koksowni rozbierają jeden komin h-85 :(

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Łagiszy, Sierszy i Opola to poprostu szok, że tak daleko widać z naszej Szarloty :D

U mnie z bloków widać np. Jaworzno czy Kosztowy...teraz będe musiał spróbować z Sierszą bo na Łagiszę nie mam szans.

ps. Benji zapomniałeś jeszcze dodać kominów z Jastrzębia, Wodzisławia (ciepłowni) czy Pszowa i Radlina (koksownia i elekrociepłownia) ;). W Radlinie na koksowni rozbierają jeden komin h-85 :(

Int - Chodziło mi raczej o elektrownie. Ciepłownie i elektrociepłownie masz juz prawie w każdym mieście - jest ich więcej jak kopalń :szczerbaty:. W Radlinie mieli demontować chłodnie i zastąpić je czymś co nas dalekich obserwatorów nie powinno ciekawić (bo niskie) :szczerbaty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak jest z Radzionkowem to nie wiem bo chyba mu nigdy zdjęć nie robiłem :rolleyes:

RAdzionkow hmmm przeciez w temacie Mateusza pokazalem stare i nowe zdjecia komina w Radzionkowie;p Byl malowany wtedy gdy EC Katowice;p wczesciej na gorze paski na dole szary;p :/ teraz sluzy tylko jako " maszt" radiowy;/ Chociaz nadal kopci;p Sorry za jakosc ale z telefonu robione z pola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z Radzionkowem to nie wiem bo chyba mu nigdy zdjęć nie robiłem :rolleyes:

RAdzionkow hmmm przeciez w temacie Mateusza pokazalem stare i nowe zdjecia komina w Radzionkowie;p Byl malowany wtedy gdy EC Katowice;p wczesciej na gorze paski na dole szary;p :/ teraz sluzy tylko jako " maszt" radiowy;/ Chociaz nadal kopci;p Sorry za jakosc ale z telefonu robione z pola :D Ahh ma 150m a nadal nie wiem ile mają koksownia jadwiga,najwyzszy z Azotow w Chorzowie oraz ELCHO ten nowy :/ sorry mialem edytowac a nie wiem jak to cofnąc:/ A te 2 kominy miedzy KWK Muracki a KWK Piast??? to mi wyglada jak EC Szombierki ;p bo moze jeden zaslania 2 i by były 3 :/ ,a EC Zabrze to KWK RAdzionkow:p nom ale to moje zdanie wiec ,ktos by mi wyjasnił gdzie tam moze byc bytom piekary slaskie to moze bym pomogl:p

 

P.S planuje kupic jakis aparat ale nie wiem jaki i de do innego tematu z tym...a x70 to zoom optyczny 70 krotny omg.Potem zaczne pstrykac powoli foty ;p Za jakis czas zaczne jezdzic po okolicach:D Np. Miastecznko Śląskie z widokiem w strone Piekar Ślaskich itp.

post-17695-126858180455_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja dzisiaj zmuszony odwiedzeniem magazynu firmy kurierskiej DPD w Mysłowicach nie mogłem odpuścić sobie podjechania przy okazji pod RTCN Kosztowy, to rzut kamieniem stamtąd, oto ona w całej okazałości z ul. Orła Białego. Niestety jakieś paprochy mi osiadły na obiektywie, stąd te plamy na fotce.

 

kosztowy.th.jpg

 

Edit: oczywiście to nie jest DO, bo stałem jakieś 0,2km od tego masztu :szczerbaty:, ale może komuś się spodoba :)

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna panorama i chetnie bym ja opisał ,ale znowu mnie wysmiejecie....chociaz wydaje mi sie ze juz ja opisywaliscie;p rok temu No to mam :P nie za duzo ale wkurza mnie ten ZEC Silezia czy co to?? i gdzie EC Szombierki sie schowaly:p post-17695-127057024241_thumb.jpg wlasnie tez mnie to dziwi poniewaz tam nigdzie niema tak wysokiego wzneisienia by zakryc 3 kominy o wysokosci 2x110 oraz 120m :D Poczekam niech VRG zerknie na opis bo ta panorama jest nie kompletna ...Czyjego autorstwa??

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna panorama i chetnie bym ja opisał ,ale znowu mnie wysmiejecie....chociaz wydaje mi sie ze juz ja opisywaliscie;p rok temu

 

Nie wyśmiejemy, nie wyśmiejemy, jeśli tylko uparcie nie będziesz stawiał Grodźca w Siemianowicach i uparcie stał na stanowisku że jakiś komin jest wyższy/niższy niż jest w rzeczywistości tak jak z tym Zabrzem i Radzionkowem :rolleyes:

A opisywaliśmy ze Skalnego, z Czerwionki sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna panorama i chetnie bym ja opisał ,ale znowu mnie wysmiejecie....chociaz wydaje mi sie ze juz ja opisywaliscie;p rok temu No to mam :P nie za duzo ale wkurza mnie ten ZEC Silezia czy co to?? i gdzie EC Szombierki sie schowaly:p panov.jpg

 

Szombierki się schowały bo ta panoramka jest chyba trochę niechlujnie poskładana :szczerbaty:. Na prawo od KWK Bobrek widać wyraźnie, że czegoś tam brakuje, a i horyzont jest jakiś nierówny. Kominy EC Szombierki powinny się właśnie gdzieś tam pokazać... A opis jest chyba jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna panorama i chetnie bym ja opisał ,ale znowu mnie wysmiejecie....chociaz wydaje mi sie ze juz ja opisywaliscie;p rok temu No to mam :P nie za duzo ale wkurza mnie ten ZEC Silezia czy co to?? i gdzie EC Szombierki sie schowaly:p panov.jpg wlasnie tez mnie to dziwi poniewaz tam nigdzie niema tak wysokiego wzneisienia by zakryc 3 kominy o wysokosci 2x110 oraz 120m :D Poczekam niech VRG zerknie na opis bo ta panorama jest nie kompletna ...Czyjego autorstwa??

A z czyjego postu ją wziąłeś niby ?

 

Ogólnie to co jest jest podpisane dobrze. Faktycznie ewidentnie brakuje Szombierek. Niepodpisałeś też najodleglejszego obiektu - huty cynku w Miasteczku Śląskim. Poza tym w mojej okolicy wystają jeszcze EC Będzin (po obu stronach komina EC Katowice) oraz prawdopodobnie komina huty Katowice na prawym skraju panoramy. Co do wysokości kominów się już nie wypowiadam bo każdy mówi co innego odnośnie np EC Zabrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś się wziął za poprawki w liście najwyższych kominów na Wiki:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lista_najwy%C5%BCszych_komin%C3%B3w_w_Polsce&stable=0&shownotice=1#Lista_komin.C3.B3w_mierz.C4.85cych_przynajmniej_150_metr.C3.B3w

 

Nareszcie dane są prawidłowe, odnośnie np. huty w DG, komina EC Katowice czy w Zabrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś się wziął za poprawki w liście najwyższych kominów na Wiki:

h

 

Nareszcie dane są prawidłowe, odnośnie np. huty w DG, komina EC Katowice czy w Zabrzu.

Tak tylko gdzie do cholery podziały sie Łaziska Górne i Łagisza :/ Wreszcie wiem dokładnie ile mierza te EC Zabrze ale nadal niema wielu kominów tam;p Czy jest pewnosc ze zrobił to ktos kompetentny albo ktos kto strzela:/ :P Tak ,ale jest jeszcze wiele nie pewnych, a dosc wysokich kominów jak Azoty lub Jadwiga , Zabrze Makoszowy oraz te kominy z Miasteczka tez sa dosc wysokie...wikipedia wlaśnie ma ten minus ze nawet bajtle mogą sobie napisac ze np. komin ma 200m a w rzeczywistości może mieć 120 ale inni pomyślą ze to jest dobrze;/ Ta pogoda dzisiaj to jakis koszmar , bo swieci slonce a widocznsoc taka ze ledwo widze Miechowice, ale swietnie widoczne byly kominy w Miasteczku:D Slyszalem ze w Polsce ma powstac najwieksza na swiecie elektrownia opalana wyłącznie biomasą ...ciekawe to ;p chyba w Połańcu

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.