Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

wolwi >> mimo że niewyraźne to jest extra, ale na panoramce to podpisałeś jako Stalexport to chyba jednak Biurowiec Wojewódzki przy Francuskiej ;)

 

 

Ze Stalexportem nie mam pewności, bo nie widać na zdjęciu wyraźnie dwóch budynków. Chyba powinny być widoczne oba. Zdaje się są na linii wschód zachód, więc od południa nie zasłaniają się. Natomiast gdyby to był biurowiec na francuskiej, to mam jeszcze większy problem, bo powinien być widoczny na prawo od Altusa. Co z kolei rozwala mi cały opis, bo wówczas Altus to nie Altus ale co?. PEC Siemianowice, wówczas również nie pasowałby. Cała misterna układanka się sypie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Info dnia to seeing, który poprawia się z godziny na godzinę. Już teraz Beskid Śląski oceniam tak na 3-4/6 widzialności. Niestety, Żywiecki jest słabo widzialny, jak nie wogóle.

...

Tak więc (tu imiennie :) ) kolego wolwi trzymaj rękę na pulsie, bo może będziesz miał dziś możliwość skompletowania dobrych fotek Śląska :)

 

 

Trzymam rękę na pulsie. Chociaż góry z okna nie wyglądają zbyt obiecująco, za chwilę biorę rower i jadę sprawdzić widoczność na północ.

And last but not least ;) jeszcze jedna panoramka z 5.06

post-18139-127720486592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Stalexportem nie mam pewności, bo nie widać na zdjęciu wyraźnie dwóch budynków. Chyba powinny być widoczne oba. Zdaje się są na linii wschód zachód, więc od południa nie zasłaniają się. Natomiast gdyby to był biurowiec na francuskiej, to mam jeszcze większy problem, bo powinien być widoczny na prawo od Altusa. Co z kolei rozwala mi cały opis, bo wówczas Altus to nie Altus ale co?. PEC Siemianowice, wówczas również nie pasowałby. Cała misterna układanka się sypie ;)

 

Nie wiem dlaczego zawsze mylę ul.Francuską z Wita Stwosza. Przepraszam jeśli wprowadziłem Cię w błąd... Wojewódzki stoi przy Wita Stwosza oczywiście i to się będzie teraz zgadzać w 100% na Twojej panoramie :)

 

Ka-ce.jpg

Linijka pociągnięta oczywiście z ul.Skarpowej w B.B.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał >> No tak, racja, dzięki ;) Góra Grójec gdzieś się za drzewami schowała i dlatego nie mogłem tego rozpoznać :szczerbaty:

 

wolwi >> Teraz okej. Jeśli chodzi o Twoje panoramy to brakuje mi fragmentu horyzontu pomiędzy końcem panoramy "katowickiej" z tą gdzie jest Jaworzno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolwi >> Teraz okej. Jeśli chodzi o Twoje panoramy to brakuje mi fragmentu horyzontu pomiędzy końcem panoramy "katowickiej" z tą gdzie jest Jaworzno.

 

 

Ten PO ma pewną wadę, kilka fragmentów horyzontu zasłaniają drzewa. Aby zobaczyć co jest pomiędzy panoramą "katowicką" a "jaworzniańską" musiałem udać się trochę w bok na Dębowiec. Ale było warto. Udało mi się zrobić pierwszą panoramę z Dębowca, na której nie widać Bielska :)

Jeszcze jej nie opisałem, bo już się gubię w tych kominach ;) To co zidentyfikowałem, to patrząc od lewej:

Fiat w Tychach

Za Fiatem kopalnia (na Googlu wszystkie kopalnie w tym rejonie mam opisane jako Wieczorek, ale właściwie nie wiem co to jest).

Komin Fiata a za nim chyba El. Łagisza.

Dwa kominy - pojęcia nie mam skąd

RTCN Kosztowy

Znowu kopalnia i komin a za nimi chyba Mysłowice

Kop. Czeczott (Piast II chyba na niej pisze) a za nią jakieś osiedle

Jaworzno III Huta Katowice przed Hutą Kop.Piast i chyba Jaworzno II.

 

Tradycyjnie proszę o uzupełnienia i korekty.

 

Drugi załącznik przedstawia najładniejszy fragment panoramy. Piękne zgrupowanie industrialu oglądane z 60 kilomentrów.

post-18139-061664700 1277415221_thumb.jpg

post-18139-059879300 1277415850_thumb.jpg

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem opis. Uwagi i uzupełnienia mile wiedziane.

Idealnie pod siódemką w napisie "Kop.Czeczot (Piast II),27km" widzimy wyraźnie biały punkcik - to kościół św.Antoniego na Wzgórzu Gołonowskim w Dąbrowie Górniczej (64km) a za nim Góra Bukowa koło Chruszczobrodu (72km) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem opis. Uwagi i uzupełnienia mile wiedziane.

 

Dodałem Górę Klimont oraz ul Graniczna w Mysłowicach.

5972185c.jpg

 

 

Jeśli zdjęcie jest z Dębowca, to dlaczego z Katowic Dębowca nie da się rozpoznać ? albo ja jestem ślepy ;-/

Wolwi, możesz zaznaczyć gdzie tu jest Dębowiec ?

0edf3266.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, na tym zdjęciu nie widać Dębowca, bo jest dalej w lewo.

 

 

Dębowiec nie może być na lewo poza kadrem jak po środku widać Szyndzielnię, a idąc do doliny gdzie jest stara trasa narciarska, Dębowiec mijamy po prawej stronie. Poza tym jeśli w GE zrobisz linię pomiędzy Hałdą Kostuchna a Dębowcem, to linia przechodzi na Prawo od Wzgórza 3 Lipki, które na tym zdjęciu jest widoczne. Moim zdaniem Dębowiec jest Tu...ale coś strasznie mało wystaje Ta polana...no i wydaje się być za nisko.

8beaceaf.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębowiec nie może być na lewo poza kadrem jak po środku widać Szyndzielnię, a idąc do doliny gdzie jest stara trasa narciarska, Dębowiec mijamy po prawej stronie. Poza tym jeśli w GE zrobisz linię pomiędzy Hałdą Kostuchna a Dębowcem, to linia przechodzi na Prawo od Wzgórza 3 Lipki, które na tym zdjęciu jest widoczne. Moim zdaniem Dębowiec jest Tu...ale coś strasznie mało wystaje Ta polana...no i wydaje się być za nisko.

 

Rafał, po krótkiej analizie w GE i Kashmirze wyszło na to, że masz rację, to właśnie jest polana pod Dębowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg >> Rozpoznanie pieciu pixeli na panoramie, to już jest wyższa szkoła jazdy ;) Dodałem kościół i górę.

 

Rafał >> Dodałem Góre Klimont i ul. Graniczną.

Dębowiec jest głęboko ukrytą placówką obserwacyjną. Nie potrafię go znaleść nawet na zdjeciach z Trzech Lipek. To co zaznaczyłeś na zdjeciu może być (pewnie jest) dolną częcią polany. Zdjecia natomiast robiłem z ławek przed niewidocznym na zdjęciach schroniskiem u góry polany. Wysokość tego miesca wynosi 530m npm. Czyli niespecjalnie wysoko.

 

merti >> Opisałem kominy.

 

Dziękując wszystkim za uzupełnienia podaje link do aktualnej wersji.

 

http://dl.dropbox.co...ecP6-opis-1.jpg

 

Nie ma chyba sensu wysyłać co chwilę na forum tego samego zdjęcia z kilkoma dodatkowymi opisami. W miare kolejnych uzupełnień, aktualna wersja będzie pod powyższym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, zwracam honor, myliłem się....

 

wolwi >> Dopisz jeszcze nadajnik Plus GSM Miedźna (ten wielki)- pod kominem Fiata, niżej trzy kominy to dawna cegielnia Bestwina, teraz co tam jest - nie wiem ??? Obok po prawej to Tartak w Bestwinie. Kolejny komin niżej to w Czechowicach przy ul. Elizy Orzeszkowej - wg map teren był powiązany z farmacją :blink:

 

Po prawej stronie od wyższego szarego komina EC Będzin wystaje czubek KWK Mysłowice, a obok przed nadajnikiem Kosztowy te kilka punktów nad lasem to wieża obserwacyjna na Morgach

 

Aha i opisz ten komin, zaraz po lewej stronie Fiata, że należy do KWK Wesoła...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tych pięciu rozpoznanych pixeli o których mówił wolwi zabrałem się dalej za pracę i kreślenie kolejnych linijek w GE a tu proszę ...

 

Po prawej stronie od wyższego szarego komina EC Będzin wystaje czubek KWK Mysłowice, a obok przed nadajnikiem Kosztowy te kilka punktów nad lasem to wieża obserwacyjna na Morgach

... przychodzi merti i od razu psuje mi całą zabawę :szczerbaty: Ale faktycznie, do takich samych wniosków dochodziłem tylko miałem problem z nazwą tego komina (what the fuck is kwk mysłowice-wesoła? :szczerbaty: )

Co do tej wieży nie wiesz merti czy można na nią wejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samej dostrzegalni nikt nie wchodzi ale pod nią jest pomost i do tego momentu spokojnie możesz wejść. Swego czasu z Michałem Turlejem byliśmy tam w celu wypatrzenia Tatr ale pogoda nie dopisała pod względem DO. Sam industrial nieźle się prezentuję z tej wieżyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.