Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj około godziny 16-tej wybrałem się na Biskupią Kopę. Będąc na szczycie żałowałem, że nie zabrałem ze sobą sprzętu bo warunki w kierunku wschodnim były bardzo dobre :( Nie zastanawiając się zbyt długo pojechałem do domu po aparat i po 18-tej byłem znowu na szczycie BK uzbrojony po zęby :)

Niestety warunki już "siadły" <_<

 

http://zapodaj.net/f58ed63b288a.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której na BK Robercie siedziałeś ? Będą fotki fajerwerków nad GSD ? :D

 

Fajerwerków nie będzie. Na BK byłem do 20:30 i robiło się już coraz chłodniej.

 

A propos fajerwerków z jak daleka można je oglądać? :P

 

Podczas pamiętnego wypadu nocnego na Pradziada oglądałem pokaz sztucznych ogni w okolicach Ostravy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiostacja jest oświetlona ale nie tak jak kiedyś, nowe oświetlenie jest słabsze w dodatku konserwator zabronił podświetlania jej na kolorowo.

Światełka wszystkie się świeca. Widzę na zdjęciu komin EC Zabrze, natomiast to co zaznaczyłeś jako Radiostacja to może być jeden z mniejszych kominów EC Zabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiostacja jest oświetlona ale nie tak jak kiedyś, nowe oświetlenie jest słabsze w dodatku konserwator zabronił podświetlania jej na kolorowo.

Wykonano efektowne oświetlenie (były fotki na forum), była duża impreza na inaugurację, i nagle konserwator kazał wyłączyć ? :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do panów z Gliwic: Czy Radiostacja jest wogóle oświetlona? Pytam, bo w dniu zlotu cyknąłem dodatkowo kadry w kierunku Katowic i złapał mi się taki obiekt...

Czyzby_Radiostacja-Gliwice.jpg

 

To jest maszt w Mikołowie na ul Filaretów. Radjostację z Dorotki widać na lewo od Keprnika http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc trzeba przyjąć że to Radiostacja. Po drodze nie ma nic wielkiego więc myślę że można przyjąć, na razie, nieoficjalnie że to ona, odległa o 43km, dopóki nie zrobię za dnia zdjęcia co by lepiej było widać sylwetkę... Aż dziwne że nie załapały się górne światełka :g: ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonano efektowne oświetlenie (były fotki na forum), była duża impreza na inaugurację, i nagle konserwator kazał wyłączyć ? :lightning:

Niestety tak, tu jest pełny artykuł

KLIK

"Nowe oświetlenie gliwickiej wieży kosztowało około miliona złotych i może podświetlać ją w różnych kolorach. Dlaczego więc zabytek w nocy świeci tylko na biało? Bo według wojewódzkiego konserwatora zabytków inne barwy nie pasują do "przeszłości historycznej miejsca". "

 

Co do zdjęcia pamiętajmy ze są jeszcze kominy w Rudzie Śląskiej, Merti podaj dokładnie miejsce wykonania fotki.

Radiostacja nie jest aż tak wysoka by była tak ładnie odsłonięta z tamtej okolicy.

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiłem się w Józefowie z 20" i oprócz naziemnych obserwacji zrobiłem kilka zdjęć. Panorama Tarnobrzega-niestety narazie kiepskiej jakości-widzialność nie pozwoliła na więciej. Fizyczna ogniskowa 2089mm.

to.jpg

to2.jpg

Edytowane przez Mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro po południu zapowiada się bardzo dobra widoczność w tamtych rejonach - tak mniej więcej po 17tej.

A do składania panoram proponuje darmowego Autostitch lub Autopano.

Z taką ogniskową Góry Świętokrzyskie będą wyglądały fantastycznie, a co dopiero Tatry.

Ciekawe czy z tego miejsca widać Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykos, dokładnie pod krzyżykiem :)

Ciekawa sprawa, ponieważ faktycznie w tym miejscu może być Radiostacja, ale jej czubek zawsze jest oświetlony na czerwono, a tu widać obiekt który jest tylko w dolnej części oświetlony, Merti powtórz fotkę w lepszą widoczność :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiłem się w Józefowie z 20" i oprócz naziemnych obserwacji zrobiłem kilka zdjęć. Panorama Tarnobrzega-niestety narazie kiepskiej jakości-widzialność nie pozwoliła na więciej. Fizyczna ogniskowa 2089mm.

Coś czuję, że to tylko kwestia odczekania do zimy, jak przywieziesz nam stamtąd Tatry na 2m :) Masz GPS-a? Sprawdzałeś jaka to wysokość npm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Robi wrażenie.

Szkoda tylko że zbyt duża kompresja. Bo przy TAKIEJ ogniskowej i widoczności, która chyba nie była najlepsza nieostre zdjęcia można wybaczyć

Przeczytaj wątek o obróbce zdjęć, sporo możliwości oferują też darmowe programy - nie trzeba piracić photoshopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadana wczoraj sobotnia panorama industrialu z Pilska:

 

d79d465b.jpg

 

Jakość niestety dosyć słaba bo konieczna była solidna obróbka ponieważ przejrzystość powietrza nad Śląskiem była tego dnia tragiczna.

Podpisałem jedynie to, co widoczne było gołym okiem. To co powychodziło dodatkowo po obróbce nie jestem w stanie zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.