Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Robienie zdjęć na trzęsącej się od ruchu zwiedzających kładce rozwaliło nawet stabilizacje obrazu w moim Nikonie, która jak dotąd zawsze dawała rade. Tutaj też widać, że kadry są ruszone, ale jak na foty robione z ręki bez stabilzacji, z obiektywem wielkości filtra kominowego, to :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam przez brak warunków na południe cały industrial został obfocony ? ;)

 

Niestety cały dach nie jest udostępniony do chodzenie. Z przeszklonej nadbudówki można tylko zejść na położoną na papie "kładkę", która prowadzi do zachodniej ściany budynku. Szkoda, że kładki nie ma też na wschód. Trudno złapać szerszy widok w tym kierunku, bo przeszkadzają kominy (chyba wentylacyjne) i takie spadziste daszki po obu stronach tej przeszklonej nadbudówki. Można focić tylko fragmenty pomiędzy nimi.

 

IMG_1089.jpg IMG_1098.jpg IMG_1123.jpg

 

W Twoim kierunku widok jest tylko z przeszklonej nadbudówki.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały dach nie jest udostępniony do chodzenie. Z przeszklonej nadbudówki można tylko zejść na położoną na papie "kładkę", która prowadzi do zachodniej ściany budynku. Szkoda, że kładki nie ma też na wschód. Trudno złapać szerszy widok w tym kierunku, bo przeszkadzają kominy (chyba wentylacyjne) i takie spadziste daszki po obu stronach tej przeszklonej nadbudówki. Można focić tylko fragmenty pomiędzy nimi.

 

IMG_1089.jpg IMG_1098.jpg IMG_1123.jpg

 

W Twoim kierunku widok jest tylko z przeszklonej nadbudówki.

 

Wojtku sfotografowałeś moje miasto, napewno też moje okna (na zdjęciach Bytków - ul. Jagiełły, Michałkowice, Centrum) Dla mnie rewelacja, nie widziałem tego miasta w tak rewelacyjnej perspektywie :notworthy: Nie umiem się doczekać wejścia (o ile będzie możliwość) na tamten dach i samemu sfotografować conieco. Jeśli masz więcej zdjęć podeślij mi na maila jeśli to nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku sfotografowałeś moje miasto, napewno też moje okna (na zdjęciach Bytków - ul. Jagiełły, Michałkowice, Centrum) Dla mnie rewelacja, nie widziałem tego miasta w tak rewelacyjnej perspektywie :notworthy: Nie umiem się doczekać wejścia (o ile będzie możliwość) na tamten dach i samemu sfotografować conieco. Jeśli masz więcej zdjęć podeślij mi na maila jeśli to nie problem ;)

 

Przygotuję i wyślę Ci na priva.

Myślę, że wejście jest do załatwienia, skoro wpuszczają tam wycieczki. Zorganizujemy własną i poprosimy o skrócenie do minimum "drogi krzyżowej" (zwiedzanie całego zakładu), askupimy się na dachu :) Potencjał naprawdę duży. Gdyby jeszcze pozwolili wejść na pozostałą część dachu... Ale z tym może być problem, bo mogą się obawiać o zniszczenia papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jechałem wczoraj do Gliwic i z A4 w sąsiedztwie komendy policji stoi wieża bliźniaczo podobna do tej w Bytkowie.

Są na niej anteny telefonii komórkowej i sporo "bębnów". Do czego służy ta wieża?

Możecie wpisać współrzędne: 50.247230°N, 19.018642°E do Google Earth. Po aktualizacji map wieżę widać bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża jest na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, więc możliwe że to wieża ćwiczebna :g: ... Na pewno to jest wieża przekaźnikowa, a nie BTS...

:Salut: To typowa wieza w jednostkach strazy pozarnej,jest tak jak pisze Merti ale na codzien to najczesciej sluzy jako suszarnia mokrych wezy.W porownaniu z bytkowem to jest malutka.Sama betonowy pawilon wiezy w Bytkowie do dachu mierzy 63m

:):Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakiś czas temu byłem na hałdzie koło Wręczycy Wielkiej (50°49'34.11"N 18°58'5.35"E) Obiekt wygląda pokaźnie, jednak nie oferuje bardzo dalekich widoków, max ok. 50 km.

1. Elektrownia Bełchatów 55 km

2. Cementownia Warta, Trębaczew k. Działoszyna 31 km

3. Zamek Olsztyn 23 km

4. Góra Kamieńsk

5. Komin w Myszkowie (?) 40 km, dalej widać jurajskie górki, ale nie znam ich.

6. Częstochowa, do Jasnej Góry 9,5 km

7. Właściwie nie jestem pewny co to jest, azymut wskazuje na RTCN Mikstat h-273, odległość 104 km.

post-10237-037281900 1284072878_thumb.jpg

post-10237-078290400 1284073015_thumb.jpg

post-10237-033488500 1284073073_thumb.jpg

post-10237-056723800 1284073209_thumb.jpg

post-10237-014537900 1284073346_thumb.jpg

post-10237-009577100 1284073510_thumb.jpg

post-10237-030189400 1284073740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo działasz na kontrastach Virgo B) Tak na szybko, po prawo od ww PECa jest jeszcze: w tle komin walcowni w Zawierciu i jeszcze widać kominy Myszkowskiej Fabryki Papieru. A po lewo widać w tle skałki w Ogrodzieńcu - Podzamcze,a potem komin to już musiał bym pobawić się GE :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mam tyle obowiązków, że nie mam czasu nawet podejść i zobaczyć jaka jest widoczność. Zrobiłem parę fotek z okna w wolnej chwili, no i były to ostatnie zdjęcia.. :(

 

..dopiero co dostałem body, fociłem zaledwie 2go września i pare fotek wczoraj i "pstryk" AF nie reaguje, już padł silniczek w "nowej" Sigmie??. Na to wygląda. Wysyłam jutro kurierem do serwisu w Gdańsku i 2 tyg bez Objektywu. Całe szczęście widoczności nie ma rewelacyjnej więc dużo nie stracę.

 

Oto fotki z wczoraj. Jedne nadaje się do innego działu:

1.Altus z Siemianowic ul. Świerczewskiego (6~7km)

2.Altus w przybliżeniu

3. Elcho przy zachodzie słońca

 

Nie puszczałem przez HDR.

altusaway.jpg

altusblisko.jpg

elcho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będąc na Radhoscie, gdy wszyscy kierowali swoje obiektywy w kierunku południowo-zachodnim ;) ja zrobiłem panoramę na północ.

Widoczność była beznadziejna, stąd jakość zdjęć jest taka sama, ale zaintrygowała mnie nie strona artystyczna fotografii, ale liczba miast i industrialu widocznego w Czechach. W zasadzie mógłbym odnieść wrażenie, że fotografuję GOP. Naliczyłem kilka dużych miast, nie licząc mniejszych i kilkanaście ciekawych obiektów przemysłowych.

Powstał więc problem opisania tego co tam widać. Z Google Earth sobie może z tym poradzę, ale z braku jakiejkolwiek bazy industrialu w moich zbiorach, zadanie jest dosyć trudne. Ponieważ Wy macie w tym znacznie większe doświadczenie, tradycyjnie proszę o podpowiedzi.

Zdjęcia były zrobione z punktu o współrzędnych 49.48446500,18.24688667. FOV wynosi około 50 stopni, czyli widać od Detmarowic po prawej stronie do okolic Opawy (niewidocznej) po lewej.

Domyślam się, że po prawej jest Frydek-Mistek, za nim Hawirzów i El. Detmarowice. W centrum kadry chyba Ostrawa, ale miasta bliżej lewej są mi niejasne. Powinien być tam Pribor, być może Koprivnice ( te raczej już się nie zmieściły w kadrze). Co do industrialu, to nie mam zielonego pojęcia, co tam widać.

 

 

920462b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do industrialu, to nie mam zielonego pojęcia, co tam widać.

 

Idę teraz do pracy, więc na szybko: widac ratusz w Ostrawie, kościół (dwie wieże) Św Bartłomieja, El Trebovice, maszt w Hostalkowicach a za nim koniec doliny morawskiej i wzniesienie gdzie Pogrzebień,Pszów,Rydułtowy no i Rybnik z widoczną El Rybnik. Widać chyba też jakieś osiedla z Jastrzębia Zdroju. Na prawo przed Frydkiem widać połowę komina  zakładów gdzie produkują samochody ciężarowe Tatra.  :Salut:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że od dnia dzisiejszego na mniejszym kominie EC Siemianowice zamontowano oświetlenie. Zatem kolejny punkt odniesienia przy obserwacjach w stronę GOPu.

Teraz jeszcze czekać aż ten Ceglany gigant obok też zaświeci :)

Foto:

DSC_0354.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Taka mała ciekawostka

 

Największy dźwig w kraju buduje Stadion Śląski

 

"Kolos waży 700 ton i docelowo będzie miał wysokość prawie 200 metrów."

"Na razie wysokości dźwigu wynosi 96 metrów, ale za kilka miesięcy zostanie powiększona o kolejne elementy."

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.