Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zagadki industrialne cieszą się na naszym forum dużą popularnoscią, dlatego przesyłam w załączniku zdjęcie, które przesłał Dalekim Obserwacjom Kolega Paweł z Kopca Piłsudzkiego w Krakowie oraz przybliżony kierunek na mapie, w którym zdjęcie zostało wykonane.

 

zagadka_na_forum_resiz.jpg

 

opis_do_zagadki.jpg

 

Życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś mógłby mi pomóc rozpoznać, co to za obiekty?

Pełny rozmiar [Ściągnij - 28,6MB]

Cropy [Ściągnij - 0,35MB]

 

Zdjęcia były robione w drugiej połowie czerwca tego roku.

Jakość niestety nie jest najlepsza (szumy), bo nie miałem statywu i musiałem robić na wysokim ISO.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką jakością pourywane z całości, jest to niegrzeczne.

 

Że jak? Bo nie bardzo rozumiem tą wypowiedź.

 

Wiadomo, że o wartości artystycznej czy jakości takich zdjęć nie ma co dyskutować :)

Może kiedyś, jak powtórzą się takie warunki wejdę ze statywem (aktualnie do mnie jedzie) i jakość będzie lepsza. Na razie cieszę się tym, co mam :D

Pozdrawiam

 

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najlepiej widoczne kominy to raczej Chrzanów i Trzebinia jest

 

widokm.th.jpg

Taki obszar mniej-więcej obejmują zdjęcia. Od Beskidu Małego po wyższe od Kopca wzniesienia Jury.

 

Być moze jeden z tych szybów to kopalnia Janina w Libiążu.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzka sprawa z tymi zdjęciami. Niewątpliwie przydaloby się tu jakies panoramiczne dające jakis dokłądniejzy obraz o kierunkach. Ale rozpoczynając dyskusję twierdzę, że zdjęcie crop10,Crop5 to kopalnia Piast. Crop4 kop. Ziemowit. crop12,komin1,0309, 321,355,364 to Elektr. Jaworzno III. Celowo pominąłem 1 wyraźny komin, bo nie mam pojęcia co to jest. A to wzgórze na crop13 to bedzie cos przed Bielskiem( bo nie sądze żeby aż Skoczów. może na lepszym zdjeciu by było widać Krzyż:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo udało mi się rozwiązać zagadkę.

 

Wyraźny wysoki wąski komin ze zdjęć 309, 321, 355, 364 nie jest komin EL Jaworzno III. Dowód?

Mam zdjęcie z tego samego dokładnie dnia. Komin był jeszcze w trakcie malowania.

 

zdjęcie twmiachal:

DSC_0321.jpg

moje:

100_7287.JPG

Tak więc będzie to Siersza która zarówno kształtem jak i malowaniem pasuje idealnie :)

100_7136.JPG

 

Komin ze zdjęć 323, 356, 368, 369

1.jpg

-nie pasuje do niego malowanie ani JawIII ani Huty Katowice w DG. Poza tym jest dosyć gruby. Na siłe mogłoby być Jaworzno. Bo nic innego nie pozostaje. EC Katowice jest zbyt daleko.

 

Komin 326, 360 372, 375

2.PNG

-to ewentualnie mógłby być ten z Huty K-ce. Z uwagi na ten ciemny dym:P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie będzie komin Huty Katowice, ponieważ leży ona koło Dąbrowy Górniczej a to było bardziej na południe. Najdalej na północ widocznym obiektem była ta kratownicowa wieża. Najdalej na południe jest to wzniesienie "hałda" niedaleko Beskidu Ślaskiego. Tuż przy Beskidzie Śląskim widać jeszcze inne wzniesienie, wyższe od tej "hałdy"

Na razie jestem w pracy. Jak będę w domu to złoże te zdjęcia w jedno - niestety nie będzie to panorama, ale przynajmniej pomoże w orientacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie będzie komin Huty Katowice, ponieważ leży ona koło Dąbrowy Górniczej a to było bardziej na południe.

...chyba północ raczej. Chociaż może nie zrozumiałem.

 

Słuchaj, skoro nie masz żadnej panoramy to z tych zdjęć stanowiących pewien dosyć spory wycinek horyzontu postaraj sie posklejać tak na siłe aby łatwiej było identyfikować gdzie co było.

 

przykład:

Untitled-1 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba północ raczej. Chociaż może nie zrozumiałem.

 

Słuchaj, skoro nie masz żadnej panoramy to z tych zdjęć stanowiących pewien dosyć spory wycinek horyzontu postaraj sie posklejać tak na siłe aby łatwiej było identyfikować gdzie co było.

 

przykład:

Untitled-1 copy.jpg

 

Właśnie o tym myślałem - być moze program AutoStitch lub AutoPano (które polecam) znajdzie jakieś części wspólne tych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to pobieranie zajmuje mi 15 minut:/ Wreszcie jakis porządny temat:D NIESTETY NIE ZNAM SIE ZABARDZO NA TAMTYCH REJONACH:/ ja bardziej rejony KAtowic i chorzowa i piekar slaskich ALE pasuje mmi to do JAworzna na zdjeciach nie wygląda na zbyt gruby

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że nie masz całego przebiegu horyzontu to może być problem, dlatego gdyby sie nie udało to zrób to tak "na siłe" w jakimś programie graficznym.

 

Prosze bardzo. Gotowe. Zdjęcia były niestety robione na różnych wartościach ISO i przysłony.

Mam nadzieję że pomoże to w orientacji.

http://www.upload3r.com/serve/110809/1250006083.jpg [ok 4MB]

 

Na panoramie niestety niektóre najdalsze obiekty są trochę bardziej rozmazane, lepiej wyglądają na tych pojedynczych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na opak od prawej:

- nadajnik w miejscowości Paryż Górny koło Trzebini

- obok G. Galman

- EL 3 Jaworzno

- kominy ZCh Dwory i po lewo cała instalacja

- tu nie jestem pewny ale wygląda to na Piast lub piasta II

- EC Bielsko

- G. Bucze

.....

Edytowane przez merti
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, ten komin, a w zasadzie 2, które sie pokryły to moze być Zch Dwory, zatem na lewo bedzie Piast II, a jeszcze na lewo powinny być Brzeszcze. Piasta i Ziemowita nie widać przez wzgórza w Wygiełzowie. A wątpliwości co do Dworów rozwiac powinien dodatkowy komin który stał do 30 maja 2006 na zakładzie. moze ktoś ma tak stare zdjecia na ten kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wcześniejsza odpowiedź była trochę na wyrost...

 

virgo mówisz i masz....

pano_z_kopca_pilsudz.jpg

 

Choć mam duże wątpliwości co do Piasta i Brzeszcze, bo nie mogę tego sprawdzić w GE ponieważ jak załączam to mi wywala reset kompa :angry:

Edytowane przez merti
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już wszystko jasne :)

Dałem się nieźle wkręcić z tą Hutą Katowice :D Tak to jest strzelać w ciemno gdy sie nie dysponuje panoramą, ale że EC Bielsko to bym na to nie wpadł. Co do odległości to tylko mniej więcej trafiłem, ale lokalizacji już nie :D

Zdjęcia muszą mieć chyba błędną datę bo rzeczonego dnia El3 nie miało jeszcze kompletnego nowego malowania. A tu jakby już ma...

Mam malutkie wątpliwości co do tego Oświęcimia a konkretnie ZCH "Dwory". Tam nie powinny być dwa bliźniacze kominy ? Nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć Merti Twojej wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dobrze jest merti. Jedyne co to jest Piast II w Woli, a tylko Brzeszcze może być bardziej na południe. A z tym Jaworznem to jedyna moja wątpliwość jeszcze, bo vrg pisał(może słusznie, że to Siersza jest). Bo własnie nie ma zdjecia na Tenczynek, dlatego prawa czesc zdjecia moze byc przesunięta na północ. Wyjaśnijcie to na 100% i bede usatysfakcjonowany analizą tych zdjeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym Jaworznem to jedyna moja wątpliwość jeszcze, bo vrg pisał(może słusznie, że to Siersza jest). Bo własnie nie ma zdjecia na Tenczynek, dlatego prawa czesc zdjecia moze byc przesunięta na północ. Wyjaśnijcie to na 100% i bede usatysfakcjonowany analizą tych zdjeć :)

 

Ja już powyżej przedstawiłem swoją teorię. Komin jest ewidentnie cały (przynajmniej od wschodu) pomalowany. Na moim zdjęciu z tego samego dnia widać że nie jest ...

Ale się spierać nie będe ponieważ inaczej swojej teorii nie potrafię udowodnić ze względu na właśnie jakość panoramy.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrg masz racje, to jest Siersza, Jaworzno mniej wystaje ponad drzewami, dlatego pewnie ten fragment horyzontu twmichala nie zainteresował. Zwłaszcza ze tego dnia nie było chmury z chłodni kominowych. Jaworzno powinno byc widoczne zaraz na prawo od Tenczynka (jakies 5stopni). Namawiam zatem do wykonania zdjecia EL JaworznoIII.

Edytowane przez Sławek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.