Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy plan to Mysłowice, potem Sosnowiec pod opisanymi blokami, dalej to Będzin i D.G. Na odleglejszym planie, za kościołem na Warpiu, prawdopodobnie widać Boguchwałowice przy zbiorniku Przecyckim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odleglejszym planie, za kościołem na Warpiu, prawdopodobnie widać Boguchwałowice przy zbiorniku Przecyckim....

Może być, bo za Dąbrową Górniczą widać okolice Chruszczobrodu i początek tego mini pasma Wielkiej Góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego podejścia na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śl. - El. Rybnik i Szarlota.

A Stadion Śląski gdzie ? :rolleyes:

 

Ja specjalnie się wybrałem do Sączowa aby pobić odległość Rafała z górki rogoźnickiej:

 

55605224.jpg

 

1004632sch800.jpg

 

Jakość jest jaka jest bo to tylko ze starego Kodaka. Fuji wciąż not available :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalny i po lewej wieża ciśnień w Łaziskach

 

skalny.jpg

 

Dla mnie super, muszę wypatrzeć hałdę Skalny z Kopca.

Generalnie interesują mnie zestawienia 'jeden PO widziany z drugiego i odwrotnie' :)

(użyłem crop'a Twojego zdjęcia i mojego z Kopcem widzianym z hałdy Skalny)

Skalny_KopiecWyzw_Skalny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kopca Krakusa w Krakowie sprzed paru dni - widoczność generalnie kiepska,

udało się złapać Skałkę 502 w Jerzmanowicach (jakieś 20km) i 2 pozostałe krakowskie kopce (jest jeszcze Kopiec Wandy).

Pomiędzy nimi - maszt 'Radiowy Ośrodek Nadawczy Malczewskiego' (123m).

 

Przy okazji zdjęcie odwrotne - ledwo widoczny Kraków z Kopcem Krakusa widziane ze Skałki 502

Kopce_Pilsudskiego_Kosciuszki_z_Krakusa.jpg

Skałka502_z_Kopca_Krakusa.jpg

Kraków_z_Skałka502.jpg

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pare zdjęć z Kopca Wyzwolenia z 24.07.2009 i 23.06.2010, przypomniałem sobie że złapałem kiedyś pożar Pałacu Wilhelma w Sosnowcu (obok Pałacu Schoena USC. dalej maszt na Wzgórzu Małobądzkim, Szpital św. Barbary).

Jeszcze Babia i Altus, Pilsko i ELCHO Chorzów oraz Polica i RTCN Kosztowy.

Czy te hałdy na ostatnim zdjęciu to 'Dębieńsko' w Czerwionce-Leszczynach?

KWyz_pozar_p_Wilhelma.JPG

KWyz_BabiaGora_Altus.jpg

KWyz_Pilsko_ELCHO.JPG

KWyz_Polica_Kosztowy.JPG

KWyz_haldy.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to one :)

 

 

1.jpg

Dzięki bardzo, dzisiaj po raz drugi byłem w Czerwionce-Leszczynach i spróbowałem się na tą najwyższą hałdę dostać - w wątku 'Nasze miejsca obserwacyjne' pisze aby wjechać w ul. Norwida, wjechałem ale zacząłem się oddalać od hałdy (coś chyba nie tak, może chodzi o ul Leśną naprzeciwko albo to nie ta hałda?). Z powodu deszczu odpuściłem..

Czy ktoś był na tej hałdzie? Jak się na nią dostać i czy w ogóle warto - czy chodzenie po niej jest ryzykowne (ochrona, pracownicy, sama hałda) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dojechać tam według mojej mapki, tu masz linka http://www.zumi.pl/,...3,namapie.html? a tu zdjęcie poglądowe1.JPG

 

Zostawiasz auto tam gdzie zaznaczyłem X, następnie musisz jakoś dostać się w miejsce 1, i tam wypatrywać ścieżki w lesie, jest ona szeroka. Podejdź dość blisko hałdy i wtedy na pewno ją zobaczysz. Droga jest dość stroma ale warto tam wejść, widoki są super. Na te mniejsze hałdy nawet nie próbuj wchodzić bo nic z nich nie zobaczysz.

 

Byłem tam wiele razy, ochrony żadnej nie ma, jedynie na szczycie trochę śmierdzi ale da się wytrzymać :)

Drugą opcję zaznaczyłem Ci jako 2, i o tym wariancie chyba pisał NGC. Nie wiem jak tam teraz wygląda, bo szedłem tamtędy raz w życiu

 

Tu jeszcze załączam moje zdjęcia

pano1.jpg

 

bez tytułu.JPG

4334.jpg

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.