Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy świętokrzysko-podkarpacki industrial(dokładnie w większości industrial):

 

Zbrodzice k. Buska Zdroju, ok. 288mnpm

 

Zamek w Chęcinach (41km)

checiny.jpg

Telegraf (40km) i EC Kielce (47km)

kielce.jpg

Św. Krzyż (46km)

swkrzyz.jpg

d. zakłady Siarkopol - Grzybów k. Staszowa (22km)

grzybow.jpg

Komin d. kopalni siarki w Tarnobrzegu - 62km

tarnobrzeg.jpg

Elektrownia Połaniec (41km)

połaniec.jpg

 

Niestety, elektrownia w Połańcu (jak widać) ma niezbyt wysoki komin - kiedyś były 2 kominy wys. 250m - ten chyba nawet 150m nie ma.

Komin w Tarnobrzegu ma 150m. wysokości i w/g symulacji powinien być widoczny z tego miejsca od ok. 120m.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, wygląda jakby kolorowy 18-sto piętrowiec na ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu stał zaraz przed Żyletą a dzieli je parę kilometrów (między nimi jeszcze kościół św. Tomasza). A na wcześniejszych zdjęciach rzeczywiście nowe osiedle (osiedle Słoneczne) na ul Kukułek w Sosnowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Jasnej Górze, odwiedziłem wieże widokową. Widoczność była niezła, dało się gołym okiem zauważyć dymiący Bełchatów, Górę Grojec, ale nie miałem przy sobie mojego aparatu, a widziałem jeszcze gołym okiem daleko w stronę Śląska jakiś dymiący komin, i teraz pytanie co to było??

Druga sprawa na stronie Adama Walanusa jest ciekawa fotka w stronę Góry Grojec z wieży

http://www.adamwalanus.pl/horyzont/a50_0605fh.jpg

Czy ten maszt cienki po lewej tam obok tego grubszego to Kosztowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji >> nie wiem jak to zrobiłeś ale różnica pomiędzy ostrością 1000mm a 2000 wypada na korzyść tego drugiego. Widać to na wieżach kościelnych. Jak to wygląda sprzętowo ? Konwerter ?

 

Tak użyłem konwertera. Po za tym fotki różnią się rozmiarem 1000mm jest 1280x851, a 2000 jest 800x600. Zrobiłem tak by zniwelować wszystkie szumy i poprawić ostrość. Po drugie mto ciężko ostrzy i może jest tu już różnica w nastawieniu ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa na stronie Adama Walanusa jest ciekawa fotka w stronę Góry Grojec z wieży

http://www.adamwalan.../a50_0605fh.jpg

Czy ten maszt cienki po lewej tam obok tego grubszego to Kosztowy??

A czy to na pewno jest fotka z Jasnej Góry ? Kosztowy nijak nie pasują. Trzeba by tą fotkę z Kłobucka wykonać aby Kosztowy za Lubszą złapać. W opisie jest "Kamienica Polska". Może stamtąd wykonano zdjęcie ? Prędzej można by Koszęcin złapać...

Nie wiem, nie wiem

 

 

Tak użyłem konwertera. Po za tym fotki różnią się rozmiarem 1000mm jest 1280x851, a 2000 jest 800x600. Zrobiłem tak by zniwelować wszystkie szumy i poprawić ostrość. Po drugie mto ciężko ostrzy i może jest tu już różnica w nastawieniu ostrości.

Ciekawa metoda ;) Zwykle czym większe tym więcej informacji na zdjęciu a tu odwrotnie. Myślisz że to właśnie spowodowało tą różnicę in plus czy po prostu "tak wyszło" bo ciężko wyostrzyć ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Jasnej Górze, odwiedziłem wieże widokową. Widoczność była niezła, dało się gołym okiem zauważyć dymiący Bełchatów, Górę Grojec, ale nie miałem przy sobie mojego aparatu, a widziałem jeszcze gołym okiem daleko w stronę Śląska jakiś dymiący komin, i teraz pytanie co to było??

Druga sprawa na stronie Adama Walanusa jest ciekawa fotka w stronę Góry Grojec z wieży

http://www.adamwalan.../a50_0605fh.jpg

Czy ten maszt cienki po lewej tam obok tego grubszego to Kosztowy??

 

Też kiedyś myślałem że to Kosztowy, ale Northwood wyprowadził mnie z błędu. to jakiś maszt pomiarowy obok tego grubego w Lubszy

 

 

http://astropolis.pl/topic/13392-off-beskidy-i-tatry-z-katowic/page__st__4770

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcia Adama Walanusa, doszedłem do wniosku ze ten dymiący się komin który mogłem widzieć z wieży to był prawdopodobnie z Huty Katowice. Zastanawiam się czy z komina Huty Katowice lub Kosztowego można byłoby złapać El. Bełchatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawa metoda ;) Zwykle czym większe tym więcej informacji na zdjęciu a tu odwrotnie. Myślisz że to właśnie spowodowało tą różnicę in plus czy po prostu "tak wyszło" bo ciężko wyostrzyć ?

 

 

 

Sama konstrukcja Mto zabiera trochę ostrości, sygnał odbija się tam dwa razy od luster które też muszą dysponować odpowiednią rozdzielczością. Tak jak szkła. Do tego jeszcze konwerter.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcia Adama Walanusa, doszedłem do wniosku ze ten dymiący się komin który mogłem widzieć z wieży to był prawdopodobnie z Huty Katowice. Zastanawiam się czy z komina Huty Katowice lub Kosztowego można byłoby złapać El. Bełchatów?

Robiłem kiedyś taką symulację w Kaszce z masztu Kosztowy. Z ostatnich 20 metrów powinno być widać szczyt komina w Bełchatowie. No ale kto tam wlezie ? :szczerbaty:

 

Sama konstrukcja Mto zabiera trochę ostrości, sygnał odbija się tam dwa razy od luster które też muszą dysponować odpowiednią rozdzielczością. Tak jak szkła. Do tego jeszcze konwerter.

Dlatego nie rozumiem dlaczego po założeniu konwertera zdjęcie jest ostrzejsze niż bez niego ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem dlaczego po założeniu konwertera zdjęcie jest ostrzejsze niż bez niego ;)

 

Dlatego, że nie zmieniła się średnica obiektywu, tylko powiększenie i zmniejszyła jasność.

Spadek rozdzielczości przy nagrzanym powietrzu zależy od średnicy obiektywu, mniej od powiększenia.

 

Ja to rozumiem tak:

1000mm F8 fotka zamazana

2000mm F16 fotka mniej zamazana

 

Gdyby pierwszą fotkę zrobić na jasności f16 to efekt byłby podobny, ale niestety nie ma jak zrobić testów, bo MTO nie ma regulowanej przysłony. ;-/

 

Mógłbym zrobić test na Orestegorze, gdzie mogę regulować przysłoną, tyko ktoś musiałby podjechać z telekonwerterem.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to rozumiem tak:

1000mm F8 fotka zamazana

2000mm F16 fotka mniej zamazana

 

 

 

Różnica jest w czasach.

Pentax ma taką funkcję że przyciskiem AE-L robi pomiar światła i automatycznie dostawia czas. Nie chodzi mi o programy Av,Tv - to się robi w Manualu i jest bardzo przydatne w pracy ze starymi obiektywami.

 

 

I właśnie na tych małych fotkach w exifach widać 1/750 przy 1000mm 1/180 przy 2000mm.

 

No i ciepło też zniekształca - doskonale to widać na pasach komina katowickiej huty : IMGP1390b.JPG Im wyżej tym zniekształcenie mniejsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec ?

 

Widok z Bielska-Białej

 

Dokładnie, wieże to kościół św. Joachima albo św. Tomasza a tak to bloki na Środuli, ul. Gwiezdnej, ul. Lenartowicza - fajne zdjęcie, skąd zrobione?

Widać też Wielką Górę w DG (tak się chyba nazywa, obok El. Jaworzno III), na którą chętnie bym się wybrał - ktoś był lub wie jak najlepiej tam dojechać?

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna Wielka Góra, tzn. tak jest oznaczona w Kashmirze ale tak naprawdę jest bezimienna, przynajmniej tak podają źródła. Jest najwyższa w DG (prawie 400 m), niezalesiona. Wg symulacji możliwy jest skrawek Małej Fatry, Tatry i Beskidy oczywiście. Dojazd i busem i autem (dzielnice Łęka/Łosień). 50°21'26.89"N 19°19'58.42"E (współrzędne z GE). Trochę pokręcone z tymi Wielkimi.

Edytowane przez Raven89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać też Wielką Górę w DG (tak się chyba nazywa, obok El. Jaworzno III), na którą chętnie bym się wybrał - ktoś był lub wie jak najlepiej tam dojechać?

 

Jest też inna Wielka Góra, tzn. tak jest oznaczona w Kashmirze ale tak naprawdę jest bezimienna, przynajmniej tak podają źródła. Jest najwyższa w DG (prawie 400 m), niezalesiona. Wg symulacji możliwy jest skrawek Małej Fatry, Tatry i Beskidy oczywiście. Dojazd i busem i autem (dzielnice Łęka/Łosień). 50°21'26.89"N 19°19'58.42"E (współrzędne z GE). Trochę pokręcone z tymi Wielkimi.

Mówicie o tej samej Wielkiej Górze ale na zdjęciu jej nie ma. Wielka Góra jest na północny wschód od Huty Katowice i jak już zauważono jest niezalesiona a to co widać pomiędzy Hutą a JawIII to Bukowa, Trzebiesławska i Bocianek czyli to "pasmo" górek powyżej 350m npm które od DG ciągnie się aż do Chruszczobrodu. Niestety w większości są zarośnięte. Wielka Góra wydaje się dużo niższa i płaska (brak drzew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.