Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że to chińskie lampiony puszczane najprawdopodobniej na poprawinach :). W sobotę byłem na weselu, też puszczaliśmy lampiony i zastanawiałem się z jakiej odległości możnaby zarejestrować te smugi...

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem wczoraj na GSD ze Skał Rzędkowickich, łatwo się domyślić po co ;) Jak już pisałem nie było warunków, nie było więc sensu czekać do zachodu słońca.

Okazało się jednak że to co uchwyciłem to nie GSD a Lubsza i Góra Grójec (37km):compress:

 

DSCF8619_stitch_HDR.jpg

(na pierwszym planie komin ciepłowni w Myszkowie)

 

Ledwie widoczna El.Łagisza (35km):

DSCF8660_RAW_HDR.jpg

 

Fazos Tarnowskie Góry (45km):

DSCF8662_RAW_HDR.jpg

 

Ze skałek dobrze widoczny również był Zamek w Bobolicach Mirowie i SLR Niegowa:

dscf8610hdr.th.jpg

 

Ledwie widoczna była też Huta Katowice no ale to już nie warte uwagi nawet... Eh, nie mam szczęścia do warunków w tym roku. <_<

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck! Zawsze mi się mylą te dwie nazwy :Boink:

Dzięki za poprawkę.

 

A zamek w Boblicach na tle SLR Niegowa wygląda tak :)

 

post-18664-0-05529600-1315250753_thumb.jpg

 

Zdjęcie zrobione 17.08 z Góry Zborów.

 

A tak przy okazji, bo jak już wcześniej wspomniałem nie znam zupełnie industrialu w Waszych rejonach. Mianowicie z wieży zamku w Ogrodzieńcu zrobiłem fotę w kierunku południowo-zachodnim i na horyzoncie pojawiły się jakieś obiekty przemysłowe. Możecie mi opisać co zobaczyłem?

 

post-18664-0-31399900-1315250529_thumb.jpg

Edytowane przez gkj
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne te 2 zdjęcia zamków, kadr prawie taki sam a zamek inny:)

vrg - jak z dojazdem do Skał Rzędkowickich i ogólnie z dostępnością horyzontu, nie ma problemu?

tak w ogóle to po dzisiejszym wieczornym wietrze i deszczowej nocy rano może być chyba ciekawie, ktoś już wcześniej zapowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, bo jak już wcześniej wspomniałem nie znam zupełnie industrialu w Waszych rejonach. Mianowicie z wieży zamku w Ogrodzieńcu zrobiłem fotę w kierunku południowo-zachodnim i na horyzoncie pojawiły się jakieś obiekty przemysłowe. Możecie mi opisać co zobaczyłem?

To oczywiście Huta Katowice. Po prawej stronie na horyzoncie dwa kominy to najprawdopodobniej KWK Wujek. Najlepsze jest to że z baszty zamku powinna być widoczna Hałda Skalny!

 

vrg - jak z dojazdem do Skał Rzędkowickich i ogólnie z dostępnością horyzontu, nie ma problemu?

Żadnego problemu. Dojazd samochodem nawet z niskim zawieszeniem bezproblemowy. Zjazd z drogi 792 w kierunku Włodowic, przed wjazdem do wsi Rzędkowice jest nowy zajazd/restauracja przed którym jest duży parking (bezpłatny). Dalej ścieżką można dojechać właściwie pod same skały ale na własne ryzyko - droga polna do okoła skał jakieś 400m, widziałem Seicento które spokojnie tam wjechało, ścieżka piesza 100m do pierwszej skały (bodajże Wysoka).

 

Horyzont to wiadomo, jak to na Jurze, część dostępna, część nie z uwagi na bliskość innych pagórków. Generalnie południe dostępne z małymi wyjątkami. Wschód słabiej, pasmo smoleńsko-niegowonickie wszystko zasłania. Zachód to jak widać po wrzuconej panoramce - po Tarnowskie Góry i Lubszę nic nie zasłania. Jesenik teoretycznie jest dostępny i to dużo lepiej niż z Niegowonic ;)

 

DSCF8668_HDR.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miał być pokaz sztucznych ogni w Bielsku-Białej, wiec z Mateuszem spotkaliśmy się na hałdzie kostuchna. Bielskiego pokazu nie widzieliśmy, były ognie na linii Katowice - Łysa Góra, ale niestety były tak daleko, że aparat nic nie zarejestrował.

 

Jeżeli pokazu nie widzieliście, to niewiele straciliście bo był dosyć marny. Aby zrekompensować Wam ten brak, załączam moje nieudolne próby uchwycenia owego zjawiska z odległości około 500m.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Pokaz ogni sztucznych był jedną z atrakcji pikniku lotniczego. Ten był warto obejrzenia z powodu akrobacji samolotami. Lepiej niż uchwycić je na zdjęciu byłoby nagrać film, ale dla zainteresowanych są tylko zdjęcia:

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`

Aby zrekompensować Wam ten brak, załączam moje nieudolne próby uchwycenia owego zjawiska z odległości około 500m.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

Nie no, fajne zdjęcia! Szczególnie mi się to podoba:

 

_DSC0525.jpg

 

Rafał by takie z Kostuchny zrobił :D

 

A co do pokazu lotniczego... nie mówiłeś że coś a'la B737 też tam będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdecznie informuję, że dnia 1go października są Dni Otwarte ELCHO w Chorzowie :)

 

W sobotę, 1 października 2011, Elektrownia Skawina i Elektrociepłownia ELCHO organizują Dzień Drzwi Otwartych.

 

 

Dzień Drzwi Otwartych to okazja do bliższego poznania procesów wytwarzania energii oraz ciepła. Zgodnie z wieloletnią tradycją, i w tym roku elektrownie Skawina oraz ELCHO otwierają swoje podwoje dla okolicznych mieszkańców. Zwiedzanie elektrowni odbędzie się w sobotę, 1 października, w godzinach 9:00-14:30.

 

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane nie tylko energetyką, ale również rodziny z dziećmi, młodzież, absolwentów szkół średnich i wyższych uczelni. W tym roku dodatkowym tematem omawianym podczas Dnia Drzwi Otwartych będzie wytwarzanie ciepła, dystrybucja ciepła sieciowego oraz jego wykorzystanie do podgrzewania wody użytkowej, a także zagadnienia związane ze współspalaniem biomasy.

 

Będziecie mieli Państwo szansę zapoznać się nie tylko z pracą naszych elektrowni, ale także wraz z najmłodszymi wziąć udział w licznych quizach i zabawach. Na wszystkich czekają atrakcyjne upominki i gadżety.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa telefonicznie.

Zapisy na Dzień Drzwi otwartych rozpoczną się 23 września i potrwają do 30 września.

Rezerwacji można dokonywać pod numerami telefonów:

Elektrownia Skawina: 12 277 81 59, pon-pt, w godz. 9:00-14:00 (zwiedzanie dla osób powyżej 10 roku życia).

Elektrociepłownia Elcho: 32 770 42 90, pon-pt, w godz. 10:00-12:00 (zwiedzanie dla osób poniżej 10 roku życia w towarzystwie rodzica bądź opiekuna).

Zalecamy założenie obuwia sportowego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Partner wydarzenia: Skawina - miasto otwarte na BIZNES!

 

 

Ktoś się wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1h po zachodzie słońca z Magurki Wilkowickiej mgiełki siadły elegancko, pojawiły się Jeseniki oraz industrial. Poniżej trochę industrialu, Szarlota oraz ??? kto pomoże ? (kierunek nad Jeziorem Goczałkowickim)

 

Byłeś na tej wieży widokowej?

 

Tak, fotka wieży na Sośniej Górze k Mikołowa w załączniku.

DSC_8657_sh_1200.jpg

DSC_8701_sh_1200.jpg

DSC_7795_wieza.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z czym masz problem? Z tym na horyzoncie? Mam nadzieję że wiesz co to, bo jak nie to przypominam - EL Rybnik. Bliżej natomiast to ZC Żory ;) Jest jeszcze coś nad tym zeckiem na horyzoncie, podejrzewam Knurów, a z mapy wychodzi mi elektrownia, więc tak z ciekawości, możesz podać kaj się zasadzasz na Magurce po industrial zawsze ?:)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html

można się pokusić o sfotografowanie go skądś :)

ciekawe jak długo tam będzie..

Wszyscy jak mantrę powtarzają że największy a to guzik prawda. Zresztą zawsze jak coś się dzieje musi być w tytule "największy", "najwyższy" albo inne zwracające uwagę epitety.

Na różnych budowach w kraju jest wiele o wiele większych dźwigów ale to się wytnie.

Ja próbowałem go od siebie sfotografować ale mimo że Żyletę widzę to dźwig był zasłonięty.

Pracował tylko jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.