Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

(Krzysiek dzięki za sms wieczorem, gdybym tylko mógł być w domu to pewnie bym się pojawił na miejscówce) :)

Wiele nie straciłeś jak pisał już Loop w tym wątku. Cały dzień piękna pogoda a tuż przed zachodem wszystko się popsuło. Widok na tą samą Dorotkę i Łagiszę, tyle że z górki Środulskiej:

 

DSCF5669.jpg

Kaszana całkowita jak podczas jesiennych niżów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie było jeszcze dwóch wysokich kominów , czy mi się coś w pamięci pokolibało ? Załapały się też całe G. Swiętokrzyskie , marnie bo przez przechodząca śnieżyce ale kontury widać , jedyny wczoraj kierunek widoczny z Liwocza ;)

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wysokich kominów (a miały 250m o ile pamiętam) już dawno nie ma jest jedynie ten jeden, niewysoki komin.

Szkoda, że w niedzielę było brzydko bo akurat z Buska był wschód Słońca nad elektrownią w Połańcu. Następna okazja - 25go marca wschód nad kominem w Machowie k. Tarnobrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie straciłeś jak pisał już Loop w tym wątku. Cały dzień piękna pogoda a tuż przed zachodem wszystko się popsuło. Widok na tą samą Dorotkę i Łagiszę, tyle że z górki Środulskiej:

 

DSCF5669.jpg

Kaszana całkowita jak podczas jesiennych niżów.

A czy to nie jest tzw.

Góra Św. Doroty w Grodźcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komin Zakładów Produkcji Chemicznej Dobrów, należących do Siarkopolu.

 

Z Buska wygląda on tak:

grzybow.jpg

 

A tak elektrownia w Połańcu

połaniec.jpg

 

EDIT - zmieniłem nazwę, bo poprzednia wprowadzała w błąd. W Grzybowie rzeczywiście jest nieistniejąca kopalnia siarki, ale zakłady chemiczne nadal produkują surowce na bazie siarki. Nie pochodzi ona z kopalń, ale z innych gałęzi przemysłu, np. z procesów odsiarczania.

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Weekend spędziłem w Krakowie. Niedaleko CH Bonarka znalazłem ciekawe miejsce z którego przy sprzyjających warunkach można coś zobaczyć. Co więcej, wielu Krakusów nie wie o istnieniu tego miejsca i nie przeszkadzają tu turyści z plecakami jak np na kopcach:)

 

Oto próbki przy słabej widoczności.

 

Może ktoś podejmie się nałożenia na foto nr 1 wygenerowanej panoramy w udeushule? oto lokalizacja z której robiłem zdjęcia : Geoportal

 

Wieczorem nie miałem sił by już iść w teren i po powrocie do domu z okna złapałem ładny zachód (przy F/32 wychodzą wszystkie paprochy) :)

pano1.jpg

pano2.jpg

pano3.jpg

DSC_0535.jpg

Edytowane przez MMateusiak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niedaleko Kopca Krakusa, widok na Tatry będzie więc jeszcze gorszy niż stamtąd, a Tatry z Krakusa są częściowo zasłonięte przez wzgórza w dzielnicy Swoszowice.

Za to ładnie stamtąd widać Babią, Pilsko i Beskid Mały.

 

Na razie brakuje jeszcze zdjęć gór z Kopca Wandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niedaleko Kopca Krakusa, widok na Tatry będzie więc jeszcze gorszy niż stamtąd, a Tatry z Krakusa są częściowo zasłonięte przez wzgórza w dzielnicy Swoszowice.

Za to ładnie stamtąd widać Babią, Pilsko i Beskid Mały.

 

Na razie brakuje jeszcze zdjęć gór z Kopca Wandy.

 

Właśnie trudno mi było określić przy tamtej widoczności co będzie widać, chętnie tam wrócę jak będą pewne warunki a przy okazji zachaczę o Kopiec Wandy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem na Jurze i próbowałem od wschodu coś upolować w przeciwnąstrone niż południe. Szykowałem się na Telegraf kielecki i Świety Krzyż z Mzurowa ale lipa o wschodzie w zasadzie cały dzień w tamtym kierunku. Nie ma nawet co wkleić. Ale skoro juz pisze to dwie fotki w stronę Bełchatowa. Odległość 60 km:

IMGP7764.JPG

wiatraki na górze Kamieńsk

IMGP7886.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SSC pojawiło się takie zdjęcie z zapytaniem co to jest na horyzoncie:

http://i4.photobucke.../DSCF6640-1.jpg

Zdjęcie z Gwiazdy przy Rozdzieńskiego, w dole budowa dworca PKP Katowice.

 

Ktoś rozpoznaje ? Pierwsza myśl - Załęska Hałda a za nią komin KWK "Wujek" Ruch Śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SSC pojawiło się takie zdjęcie z zapytaniem co to jest na horyzoncie:

http://i4.photobucke.../DSCF6640-1.jpg

Zdjęcie z Gwiazdy przy Rozdzieńskiego, w dole budowa dworca PKP Katowice.

 

Ktoś rozpoznaje ? Pierwsza myśl - Załęska Hałda a za nią komin KWK "Wujek" Ruch Śląsk.

 

Też mi się tak wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakość jak zwykle super, widać budynki, drzewa, polany... jakby się tam było :)

z tego co pamiętam to Nikon + Orestegor500 a używasz do tego jakiegoś filtra?

 

Nikon + Orestegor500 tego dnia w ogóle nie wiało wiec był skręcony na f13 czas 1/30s. Filtrów nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.