Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy pewność, że gdyby na Kukurydzy na 1000leciu wystawić kamerę w kierunku Jesioników, to byłby piękny widok ;-)

Rozpoznaje tam, Kururydzę, Stalexport, Altus-a

 

Wzniesienie po prawej to Mrowcza Górka między Wirkiem a Halembą w Rudzie Śl. Kukurdze (całkiem po lewej) są częściowo zasłonięte przez szyb KWK Pokój na Wirku. Widać też KWK Nowy Wirek (charakterystyczny komin lekko po lewej kadru, wystający nad wzgórze Hugona) i kawałem Bykowiny (bloki obok) na której mieszkam. Na tle bloków widać wysoki, jasny szyb KWK Bielszowice.

 

Przy KWK Nowy Wirek mam jeden ze swoich ulubionych PO - http://www.dalekieobserwacje.eu/jeseniki-z-rudy-slaskiej-kochlowic/

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się coś ;)

 

Całe zdjęcie z 10.07.2012:

DSC_1473a.jpg

I crop:

crop_gliwice.jpg

Dzięki za ten crop Gliwic bo właśnie tutaj a nie na zdjęciu z Katowicami spory kawałek Zagłębia się łapie ;)

Siemianowice Śląskie zlane z Łagiszą a gdzieś tam jeszcze należałoby szukać kominów KWK Saturn w Czeladzi. Szkoda że nie wybijają się tak jak choćby kominy KWK Jowisz (na lewo od GSD) w Wojkowicach bo byłyby chyba jedynym "czeladzkim" punktem widocznym z Sudetów. Nawet 11-piętrowe bloki na os.Ogrodowa nie dają rady wychylić się zza zabudowań Siemianowic Śląskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić link do strony którą niejako współtworzę: LINK

Mam prośbę - jeśli posiadacie zdjęcia obiektów (najlepiej tych bez ikonki aparatu) - bardzo bym prosił żeby wysłać na maila. Nie musi być oryginalny rozmiar, mogą być zmniejszone - i tak takie pójdą na stronę.

Najbardziej potrzebne są w tej chwili obiekty ze Śląska których brak w galerii albo zdjęcia są nieaktualne - niedawno zamontowano tam wiele nowych anten.

 

Oczywiście najlepiej jakby zdjęcie było z bliska, przedstawiało też detale w postaci zamontowanych na obiekcie anten. Ale mogą być też widokówki a nawet zdjęcia z daleka.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze poproszę o identyfikację obiektów na zdjęciach poniżej. Zdjęcia sa wykonane w kieruku północno-zachodnim od Zielonej Góry, prawdopodobnie to już jest po niemieckiej stronie.

Wydaje mi się ze jednym z obiektów jest wieżowiec we Frankfurcie nad Odrą http://pl.wikipedia.org/wiki/Oderturm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nieoficjalne typy: po lewej odwiert ropy w Rybakach (45 km, oszacowane na podstawie wzgórz widocznych w tle), po prawej Eisenhuttenstadt (65 km)-jest to moim zdaniem jedyne miejsce, w którym byłby tak masywny gmach. Kształt Oderturm nie pasuje zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dziękuję, to prawdopodobnie wiernia Rybaki. Co do drugich obiektów myślałem trochę nad wieżą telewizyjna we Frakfurcie, ale raczej za daleko i pewnie to jest Eisenhuttenstadt. Z drugiej strony - w Eisenhuttenstadt są podwójne kominy, chyba, że "zlały się" w jedno, bo zdjęcie nie za wyraźne.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Zastanawialiście się kiedyś co i jak daleko widać z Burdż Chalifa?

 

360st - szczyt budynku

360st - taras widokowy 452m

%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1600%24%24%24screenheight%3A860"]Szczyt budynku - najdalsze wierzchołki

Taras widokowy - najdalsze wierzchołki

 

A już niedługo będzie można poleciec bezpośrednio z Okęcia do Dubaju :D

Podobno w okolicach walentynek mają być jakieś promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeglądając zdjęcia ze Ślęży robione w ubiegłym tygodniu znalazłem coś ciekawego. Coś co wygląda jak obłoki kondensacyjne, i to na dodatek Elektrowni Bełchatów ( El. Czechnica to nie jest, El Opole również). Niestety mam tylko jedno zdjęcie w tą stronę, bo z zacięciem fotografowałem Sudety. Jeśli ktoś ma pomysł co widać na zdjęciu to proszę o sugestie.

El.Bełchatów.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę GOP-u z GOP-u, czyli Wzgórze Gołonoskie z widokiem na Śląsk. Odległość nie powala ale i obiekty nie za wysokie.

 

Zabrze, Bytom

84035520.jpg

Zabrze, Bytom - Łagiewniki, Chorzów, Siemianowice, Będzin

84035524.jpg

Katowice Centrum

84035530.jpg

Katowice Szopienice - Borki

84035534.jpg

Ec Radzionków między kominami Łagiszy

84035537.jpg

os. Tysiąclecia - Kukurydze

84035523.jpg

TV - Katowice

84035527.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.