Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja poluję z okolic Częstochowy. W poniedziałek widzialność wydawała się dobra - miałem nadzieję na Babią z Biskupic ale w tamtym kierunku było słabo, wdrapałem się więc na górkę w Olsztynie i cyknąłem Elektrownię Bełchatów + Górę Kamieńsk, Szczerców i chyba Pasmo P-M (w tym kierunku widzialność słaba). Na szybko obrobiłem i wrzucam Szczerców.

 

 

piękne, akurat byłem w czwartek pochodzić po zamku w Olsztynie, więc mam 'na świeżo' :)

chociaż wtedy widoczność była przeciętna - hałda Kamieńsk i chyba nic poza tym.

wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia bo jakość jest świetna.

 

przy okazji prośba o info - co to za skałki i jaki zakład jest za nimi? foto z ruin zamku, kierunek generalnie na prawo od centrum Częstochowy

 

10092015_zamek_w_Olsztynie.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piękne, akurat byłem w czwartek pochodzić po zamku w Olsztynie, więc mam 'na świeżo' :)

chociaż wtedy widoczność była przeciętna - hałda Kamieńsk i chyba nic poza tym.

wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia bo jakość jest świetna.

 

przy okazji prośba o info - co to za skałki i jaki zakład jest za nimi? foto z ruin zamku, kierunek generalnie na prawo od centrum Częstochowy

 

attachicon.gif10092015_zamek_w_Olsztynie.jpg

Dzięki! Zacznę od końca. Przygotowałem mapkę, która wszystko wyjaśnia. Skałki są na drugim końcu Olsztyna - 2km. Kiedyś lubiliśmy tam spacerować ale odkąd opanowali je quadowcy moja noga tam nie postała :(. Do Rudnik jest chyba 14km.

Podczas poniedziałkowej wycieczki też cyknąłem Rudniki (kiepsko wyszło, nieostro jakoś i mdło) ale z innej górki (patrz: mapka2) - wrzucam tylko jako zobrazowanie, co z niej widać. Tę górkę polecam do DO z Olsztyna.

Jeżeli chodzi o wrzucanie, to spróbuję jutro wieczorem zrobić elektrownię Bełchatów i Radomsko - bo to chyba w miarę się sfotografowało.

 

post-28734-0-62308900-1442172988_thumb.png

post-28734-0-60012700-1442173004_thumb.png

post-28734-0-19068700-1442175172_thumb.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za info i mapkę, trzeba się będzie kiedyś wybrać na te skałki w celach dalekoobserwacyjnych.. planuję też wyjść na tą z krzyżem na szczycie (tzw. Mały Giewont??)... jakby tak udało się złapać Beskidy z Olsztyna to byłoby coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

19 września w Katowicach Muchowcu odbył się pokaz sztucznych ogni. To zdaje się cykliczna impreza i odbyła się po raz drugi. Postanowiłem więc sprawdzić jak to będzie widoczne z np hałdy Skalny pod Mikołowem. Najpierw z kita musiałem poszukać Muchowiec

IMGP4928.jpg

 

Później Takumar 135 2.5

IMGP4935.jpg IMGP4940.jpg IMGP4941.jpg IMGP4947.jpg IMGP4954.jpg IMGP4958.jpg

 

i na koniec zakres 150 - 500

 

IMGP5018.jpg IMGP5025.jpg IMGP5029.jpg IMGP5030.jpg IMGP5033.jpg IMGP5038.jpg IMGP5042.jpg IMGP5043.jpg IMGP5044.jpg IMGP5045.jpg IMGP5046.jpg IMGP5047.jpg IMGP5048.jpg IMGP5052.jpg IMGP5050.jpg IMGP5055.jpg IMGP5056.jpg IMGP5058.jpg IMGP5059.jpg IMGP5060.jpg IMGP5061.jpg IMGP5062.jpg ...

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z Kopca Piłsudskiego robione 5.10.2015 (czyli w ostatnią niedzielę)

Tym razem kierunek wschodni, 500mm

 

1. Nieco na prawo od koksowni, prawie nad budynkiem hali widoczna jest jakaś daleka wieża kościelna - nie mogę określić co to za kościół - ten w Szczurowej ma dwie wieże, a w Żabnie jest niższy - choć przy takiej odległości może być przekłamanie.

01.jpg

2. Góra Św. Marcina tuż nad Wawelem. Spodziewałem się że będzie widać kominy Zakładów Azotowych, a tymczasem na prawo od Góry Św. Marcina widać jakąś wieżę kościelną. To prawdopodobnie kościół w Wierchosławicach.

02.jpg

3. Nad Kopcem Kościuszki widać Brzesko i Bochnię. W Brzesku widać wyraźnie komin EC i kościół.

03.jpg

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super. Ślęża ma industrialny potencjał. Ja tam byłem pod koniec września. Na chwilkę zrobiło się okienko.

attachicon.gifIMGP5833_cr.jpg

Można wiedzieć z jakiego miejsca były robione fotki?

 

Zdjęcia robiłem za tym krzyżem-pomnikiem na skałkach, na polananie pod szczytem, drzewa tam mocno przeszkadzają, ale na upartego jak widać coś się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcie z 8 listopada. Wykonane z kamieniołomu w Kozach (Beskid Mały). Luneta wpięta do lustrzanki.

O ile sie nie myle widać osiedle Tysiąclecia ( wieżowce kukurydze) w Katowicach. Widać chyba też koronę stadionu Śląskiego w Chorzowie. Kominy i te wzgórza(hałdy) w tle to jeszcze nie wiem co to jest tak samo ten kościół po prawej?.

Ktoś pomógłby to zidentyfikować?

 

post-23939-0-56752100-1447335973_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zidentyfikowałem (z całą pewnością) jakie to kościoły uchwyciłem na zdjęciach z Kopca.

 

Na pierwszym zdjęciu to kościół w miejscowości Cerekiew - 47km odległość.

Na drugim to Bazylika Mniejsza w miejscowości Szczepanów - 58km odległość

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcia robiłem za tym krzyżem-pomnikiem na skałkach, na polananie pod szczytem, drzewa tam mocno przeszkadzają, ale na upartego jak widać coś się da zrobić.

 

Genialne są te zdjęcia najwyższych obiektów we Wrocławiu wyłaniających się zza mgieł. Od razu włącza mi się skojarzenie z Miastem w Chmurach z filmu Imperium Kontratakuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Legre bardzo interesująca sesja, foty przez lunetę to jest to, czego na tym forum jest za mało :)

a w ogóle co za sprzęt? przymierzam się od jakiegoś czasu kupić coś 'na samoloty' ale nie mogę się zdecydować.

 

zastanawiam się co to za wzniesienie widać za 'kukurydzami' oraz to bardziej na prawo (Dorotka?) - no i że Kopiec tak dobrze widoczny to jestem w szoku :)

 

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loopp - Luneta to polecana do digiscopingu Celestron Ultima 80. Do samolotów się nie nadaje. Czasem podpinam ją do aparatu dla zabawy. Tak na oko przy ok 30x powiekszeniu (max60x) daje 4x wiekszy zoom niż obiektyw 300mm.

U mnie leży w szafie, chyba że dalsza sąsiadka, w lecie ma rozłożony basen ogrodowy :)

Wg. mnie górki po lewo od Kukurydzy to Srebrna Góra(347m n p.m.) okolice Bytomia, Miechowice, Radzionków.

Dwa kominy z lewej to KWK Wujek, a komin z prawej z "blokiem" w tle to na pewno EC Elcho Chorzów. Kościół wg.mnie to Chorzów Kościół Sw.Marii i Magdaleny. Co do "Dorotki" to mam wątpliwości.

Do obserwacji samolotów polecam Synte 8 minimum, oraz dom z ogrodem ewentualnie do bagażnika samochodu z ta betoniarką i w plener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Legre, dzięki za info, dzisiaj były niezłe warunki na samoloty ale obiektyw 500mm to jednak za mało..

ja myślałem o czymś w stylu ApoBird ale faktycznie jakiś ogród by się przydał bo nawet przez taką lunetkę polowanie przez okno może być trudne (sąsiadka jest ale to trochę mało żeby kupować nowy sprzęt) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.