Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

wczorajszej nocy, ze swojego P.O. (Gl-ce/os.Kopernika/270mnpm), zaobserwowałem światła El.Detmarovice (~50km),

nieco w lewo od El.Rybnik - tyle, że dużo niższe kominy...przy najbliższej okazji postaram się to uwiecznić

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do umieszczania zdjęć szeroko rozumianego INDUSTRIALU.

 

 

W załączniku Stacja Przekaźnikowa Paryż Górny ze Wzgórza Wandy w Katowicach

 

Proszę o identyfikację tej wieży...wygląda na RTV coś ala wieża w Bytkowie.

Zdjęcie robione z Dorotki w Będzinie w stronę Piekar Śląskich.

thumb_4a92f6a2e794a582344395.jpg

P7245864_maszt_4_1200.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mapie mam zeza ale mysle ze to moze byc GSM BYtom Łagiewniki :/ Najbardziej mi pasuje bo widac jeszcze taką wieze z wodą z bliska a jest taka niedaleko Łagiewnik:/ ale Moze to byc jeszcze wieza tp na wzgorzu sojcze w Bytomiu chociaz wątpie ale tam widac przy szczycie takie jakby kola a na wiezy na sojczym sa takie bębny jakby no sam juz nie wiem

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację tej wieży...wygląda na RTV coś ala wieża w Bytkowie.

Zdjęcie robione z Dorotki w Będzinie w stronę Piekar Śląskich.

thumb_4a92f6a2e794a582344395.jpg

Wydaje mi się ze to nowy maszt w Gliwicach dzielnicy Czechowice

100_1373.jpg

Jest on wysoko położony i znajduje się koło granicy Gliwic i Pyskowic

Sorry za 3 fotki ale coś się spieprzyło i nie mogę tego cofnąć

Okolice ul. Zwycięstwa.JPG

Okolice ul. Zwycięstwa.JPG

Okolice ul. Zwycięstwa.JPG

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację obiektu. Zdjęcie robione z Góry Siewierskiej, w kierunku Zabrza.

Obiekt załapał się też na panoramie ze strony do, całkiem po prawej stronie. Płomień był mocno widoczny z Góry Siewierskiej.

Panorama

Te pierwsze 3 mocno świecące kominy to El. Szombierki, pomiędzy tymi dwoma kominami jest Huta Bobrek, natomiast pierwszy komin z prawej i płomienie, to Koksownia Jadwiga w Zabrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaję... 4 GB Ram'u i to jeszcze za mało aby skleić w jedną całość panoramę ze 118 zdjęć jakie wczoraj wykonałem na Wzgórzu Oberża!

Mega-Panorama z hałdy Skalny to przy tym pikuś! :szczerbaty:

 

Zamiast jednej panorki 360' będą dwie po 180'

Od G.Św.Doroty na północy przez północny-wschód, wschód i południowy-wschód po Katowice na południu.

Od Katowic na południu przez południowy-zachód, zachód i północny-zachód po G.Św.Doroty na północy.

 

Niech to zapoczątkuje rzucony tu kiedyś temat aby opisy naszych miejsc obserwacyjnych wzbogacić w takie kompletne panoramy :rolleyes:

Jeśli uważacie że powinno się to znaleźć w wątku z punktami obserwacyjnymi to przenieście.

 

enjoy. Jak odeśpię i odreaguję dwa dni walki to może kiedyś opiszę tak z grubsza, ale już nie tak szczegółowo jak panoramę Benji'ego bo całkiem już stracę zdrowie, psychikę i rodzine :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego programu używasz? Jak na razie mój rekord to 36zdjęć, używam Autopano. Program tworzy tymczasowe pliki z rozszerzeniem tif i ograniczeniem jest w tym wypadku ilość miejsca na dysku.

Photoshop wysiada u mnie przy 9zdjeciach JPEG i 7RAW, poza tym strasznie zniekształca zdjęcia. A Autopano np. automatycznie prostuje horyzont.

Czekam aż będzie dobra widoczność bo planuje zrobić zdjęcie wszystkich pasm górskich jakie widać z Buska, ale w moim przypadku to będzie wycinek ok 90-100'(bo nie ma takiego miejsca żeby było widać idealnie północ i południe)

Zdjęcia zamieszcze w temacie o woj. świętokrzyskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon >> Grodziec to jakaś dzielnica Katowic ? Prawie 22 lata żyje w przekonaniu że Grodziec jest na północ od Czeladzi. Reszta good :)

 

twmichal >> Hugin, Panorama Maker ale to tak po 15 max 20 zdjęć bo wychodzi "fala", potem klejenie tych części w PhotoShopie ale za mało Ramu aby stworzyć plik o rozdzielczności ponad 60000px x 600px

 

Merti >> dzięki :rolleyes:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 9giga ? to spróbuj odpalić fotoszopa lub inne cudo, stwórz plik o rozdzielczości takiej aby się obie zmieściły i sklej dokładnie te dwie panoramy. zapisz w JPG oraz w PSD i podeślij mi. Będe Ci wdzięczny.

 

Jak wrócę z pracy to spróbuje je skleić razem w Autopano Pro. Możesz podesłać mi tez poszczególne zdjecia z tej panoramy. 4GB ramu chyba wystarczy, najwyżej miejsca na dysku może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki .jpg mogą mieć bodajże maksymalną wielkość, jaką obsłużą wszystkie programy, w okolicach 30tyś. pixeli w poziomie. Tylko Photo Shop i jakiś jeszcze kombajn obsłużą 60kpix. Ja się nie bawię dżejpegami tylko robię w TIFFie. Jak bym miał tyle ramu co wy to już dawno bym się pokusił o TIFFa :)

 

Neon 9giga ale chyba nie winda to obsługuje, hmm ? :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9GB ramu a dokładnie 3x3GB .A da sie to skleic takim photofiltre?? Bo ja nieumie tego zrobic:/

 

A wiesz że nie próbowałem do tej pory.

 

Młody masz u mnie plusa :) Ten śmieszny programik nie oblicza czy mu wystarczy pamięci i skleja bez problemu :)

 

Panorama 360' ze Wzgórza Oberża w Czeladzi.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że nie próbowałem do tej pory.

 

Młody masz u mnie plusa :) Ten śmieszny programik nie oblicza czy mu wystarczy pamięci i skleja bez problemu :)

 

Panorama 360' ze Wzgórza Oberża w Czeladzi.

widzisz prosty program a jaki dobry:P Teraz sprobuje opisac do porządku:D POZDRO :helo:

 

JAk wy wrzucacie pliki po 4MB a mozna tylko po 2mb?? <_<

 

P.S >>> zauwazylem ze jestem najmłodszy na tym forum B)

 

zabrałem sie porządnie to opisywania i mam pytanko jedno bo obok Huty katowice i koksowni pokoj czy jakos tak jest taki maszt co to za maszt on jest obok m1

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że nie próbowałem do tej pory.

 

Młody masz u mnie plusa :) Ten śmieszny programik nie oblicza czy mu wystarczy pamięci i skleja bez problemu :)

 

Panorama 360' ze Wzgórza Oberża w Czeladzi.

 

Tak samo jak Autopano Pro czy darmowy Autostitch. Znalazłem te programy przypadkiem, bo potrzebowałem czegoś, co będzie szybsze i wydajniejsze niż Photoshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzisiejszego industrialu z Góry Siewierskiej. Widzialność 40km ;-(

 

thumb_4a9450c2d9d2e357677264.jpg

 

thumb_4a9450c3d98c0928353539.jpg

 

thumb_4a9450c4de39e278700589.jpg

Centrum Katowic (Altus, Katedra)

 

thumb_4a9450c5d5b20715622090.jpg

thumb_4a9450c6d6c1d871184731.jpg

Hałda Skalny, na pierwszym planie Kukurydze na oś 1000lecia w Katowicach

 

thumb_4a9450c83113f454306835.jpg

 

thumb_4a9450c92365a288067593.jpg

Maszt Klepaczka

 

Reszty nie rozpoznaje.

 

Bonus ;-)

thumb_4a9455fa91a55165837902.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.