Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe zdjęcie RTCN Chorągwica z Buska-Zdroju(robione ok. tydzień temu)

dsc0083j.th.jpg

Tymczasem podkrakowski maszt wg heywhatsthat da się dojrzeć z.... Pradziada (lub na odwrót - Pradziad z masztu)

 

http://www.heywhatsthat.com/?view=BLMCKLTM

 

Symulacje zrobiłem dla widoku ze szczytu masztu, niestety spod masztu nie jest to możliwe.

Szukanie Choragwicy z Pradziada to jak szukanie igły w stogu siana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na mysli opisanie rowniez gór,czy tylko reszte obiektow?? Ja mniej wiecej znam sie na tamtych terenach bo czesto tam jezdze :lol:

Mam na myśli jedynie obiekty industrialne, góry są na tych zdjęciach stanowczo za słabe.

 

Właśnie Zbyszku, jesteś w stanie złożyć szerszą panoramkę do opisu?

 

@twmichał - no to znalazłeś Robertowi zajęcie na długie samotne wieczory na Pradziadzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej odsłonie GE widać już dokładnie południowe okolice Rybnika m. in. Kopalnie Jankowice, Chwalowice, Marcel, Rymer, Ignacy. Hałdy czy samotne szyby wentylacyjne itp;)

 

A przy okazji: na zachód od elektrowni w Detmarovicach (na prawo na zdjęciu) powstały jakieś nowe zakłady 

 

 

Panorama el Detmarovice.JPG

 

 

I choć wysokością nie grzeszą, to mogą mylić przy foceniu z daleka. Nie mam pojęcia co to za zakłady, jak coś się dowiem to napiszę.

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji jeśli chodzi o te zakłady obok elektrowni jest to zakład produkujący materiały budowlane na bazie gipsu Baumit ;)

 

256d95e643fc86a44064736d5474139f53b70e3c_625x0_romiar-niestandardowy.jpg

"Duży wpływ na zaopatrzenie polskiego rynku w materiały budowlane Baumitu będzie miał nowy zakład produkcyjny w Detmarowicach (Czechy)."

źródło: muratorplus.pl

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW !! :icon_eek: A jednak się nie myliłem. Ale dowalili szczegółowych zdjęć :wow: , aż palce lizać bo ROW wreszcie pięknie widać :D:Loveit: Dzięki Benji za przypomnienie o GE ... Lista aktualizacji #2

Poland - Auschwitz in high res, Warsaw - and areas north and south
Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles zaznaczyc jeszcze widoczną koksownie JAdwiga w Zabrzu:D :D i EC Miechowice oraz szombierki bytom. Podoba mi sie ta panoramka bo z tej strony nie widzialem jeszcze tych terenow:D Na zielono jest to co dodałem ja jakby sie neizgadzało cos to mowcie post-17695-125166593198_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj pod radiostacją. Fajerwerków nie było, ponieważ był to poczatek obchodów 70 rocznicy wybuchu WWII. Podświetlenie ładne, lecz spodziewałem się czegoś więcej. Wieża jest podswietlona od dołu oswietleniem LED RGB, filary są również podświetlane od środka. Ładnie zagospodarowany teren wokół wieży, z dwoma fontannami. Dużo oświetlenia LED. Postaram się wrzucić zdjęcia oświetlonej wieży. Niestety nie miałem statywu i musiałem kombinować.

 

Jestem ciekaw, czy ją widać z Góry Siewierskiej. Z góry widać EC Szombierki i koksownię Jadwiga w Zabrzu nakładające się na siebie (zdjęcie parę postów wcześniej). Radiostacja powinna być trochę na prawo, nie wiem czy jej górka nie zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy wypad na Środulę pod względem gór - klapa. Bo cóż mi po majaczących Beskidach Śląskim i Żywieckim, braku Morawskiego no i co najważniejsze - braku Jeseników - Heywhatsthat się jednak pomylił! - 35m usypanego stoku narciarskiego to za mało aby ujrzeć choćby czubek wieży na Pradziadzie. Następnym razem trzeba wziąć jednak drabinę :szczerbaty:

 

Stąd będzie tylko publikacja w tym oto industrialnym wątku.

 

Skalny:

100_0427.jpg

 

Zachód nad Chorzowem i Bytomiem:

100_0442.jpg

100_0486.jpg

 

Sosnowiec, Bytków oraz Chorzów:

100_0468.jpg

 

Jaworzno 3:

100_0478.jpg

 

Skrzyczne:

100_0505.jpg

 

Hrobacza:

100_0509.jpg

 

Centrum Katowic nocą:

katowice.jpg

 

Ogromna panorama od EC Jaw II na SE do EC Łagisza na NW:

pano1rcp.th.jpg

 

Zoom na południe:

pano2.jpg

 

Zoom na zachód:

pano3.jpg

Edytowane przez vrg
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z Klimczoka na GOP, składane z 74 fotek (4 rzędy) z obiektywu 500mm. To jest 15% wielkości oryginału. Oryginał zajmuje 1GB.

 

Gratulacje dla Rafała za takie Big Foto  :helo:  :helo:  :helo:

 

 

To z pewnością nowy krok w histori Dalekich Obserwacji. Panoramy nie mają takiego uroku, nawet te 360 stopniowe. Świetny pomysł i chyba jedyny w swoim rodzaju, no chyba że ktoś zrobi podobną z Szyndzielni lub z samolotu, ale to już będzie kopia. Także Rafale jak masz w domu jakąś wolną ścianę....

 

...ja bym się nie zastanawiał  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się przyda (być może niektórzy to nawet znają), ale i tak podaje.

 

Jest to lista obiektów przemysłowych (kominy, maszty, wysokie budynki), wykorzystywanych jako obiekty nadawcze (także w przeszłości lub potencjalnie)

 

Polska

Słowacja1

Słowacja2

Czechy

 

Wymagana jest znajomość języków naszsych sąsiadów :D

 

Listę takich obiektów w dowolnym kraju na świecie można znaleźć na fmscan.org, ale nie mam pojęcia czy wszędzie podawane są takie dane jak współrzędne i wysokość.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał zatkało mnie! Chyba najbardziej zapadające w pamięć zdjęcie z naszego forum, kwintesencja DO. Rewelka! Przemyśl podpowiedzi kolegów o przeniesieniu tego na papier - byłbym pierwszym chętnym do zakupu :D

 

Dzięki, postaram sie wrzucić oryginał na gigapan.

 

P.S Myśle, że na ścianie lepiej pasowałaby jakaś pani ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, postaram sie wrzucić oryginał na gigapan.

 

P.S Myśle, że na ścianie lepiej pasowałaby jakaś pani ;-D

 

:ha:

 

Osobiście uważam, że lepiej jednak aby jakaś pani była np przed obiektywem albo w jakimś innym miejscu. A na ścianie to niech sobie będzie ta panorama GOPu. :P

Ale to tylko moje prywatne zdanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.