Skocz do zawartości

Star Party Jodłów 2009 - Zlot AF


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

info-informacje.gif

 

Pod gwiaździstym niebem - Jodłów 17-20. września 2009 roku (początek wieczorem w czwartek, koniec w niedzielę rano)

Jak co roku, tak i tym razem spotykamy się w przepięknym, rozgwieżdżonym Jodłowie. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto do nas dołączyć, tzn. że nigdy jeszcze nie byłeś na zlocie Astro-Forum.org..

 

Nasze miejsce należy do jednych z najlepszych w Polsce. Niewielkie zanieczyszczenie nieba światłem czyni Jodłów miejscem wyjątkowym, szczególnie dla każdego miłośnika nocnego nieba. Nie bez znaczenia jest też położenie wśród pejzażu Sudetów, które w magiczny sposób nadaje specyficzny klimat naszym spotkaniom pod gwiazdami..

 

Staramy się utrzymać towarzyską formułę zlotów. Wychodzimy z założenia, że przede wszystkim, liczą się ludzie, a nie sprzęt. Dlatego nie wymagamy ani określonej wiedzy, ani odpowiedniego sprzętu. Aby wziąć udział w niezwykle pasjonujących obserwacjach jodłowskiego nieba wystarczy być użytkownikiem Astro-Forum.org i kochać, tak jak my, bezkres nocnego nieba.

 

Zakwaterowanie w Jodłowie udostępnia nam ośrodek Ostoja. Karnet Astro-Forum.org upoważnia każdego uczestnika do pobytu w dniach 17-20 września 2009 roku (od czwartku wieczorem do niedzieli rano). W cenę wliczone jest wyżywienie (śniadania i obiadokolacje).

 

Gdzie odbywa się zlot:

 

Ośrodek Wypoczynkowy OSTOJA

Jodłów 30, 57-530 Międzylesie (woj.dolnośląskie)

 

tel.: (0) 502 252 221

tel.: (074) 81 36 955

 

Jak kupić karnet?

 

Wszystkie informacje oraz system rezerwacji miejsc znajdziecie pod poniższym adresem:

 

http://www.starparty.pl

 

Informacja dla osób, które nie chcą korzystać z zakwaterowania w naszych ośrodkach.

 

Jeżeli mieszkasz niedaleko, lub chciałbyś spędzić ten czas na polu namiotowym, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę. Osoba przebywająca na zlocie zobowiązana jest do opłacenia:

 

1. Opłata rejestracyjna: 36.60 zł za osobę (niezależnie od ilości dni). W przypadku rozbicia namiotu można korzystać z toalet, pryszniców, etc.

 

2. Wyżywienie: 35 zł (śniadania i obiadokolacje) za osobę, za dzień. Wyżywienie nie jest obowiązkowo, jeżeli ktoś chce się żywić sam, nie ponosi tych kosztów.

 

Następnie wchodzimy na stronę starparty.pl i kupujemy karnet. Jako pokój wybieramy sobie ilość osób z rozwijanego menu "p. namiot". Dodajemy koszulkę, jeżeli jest taka wola, oraz finalizujemy operację. Na końcu wyświetli się konto i nr rezerwacji. Kwota będzie nieprawidłowa, więc proszę wykonać sobie obliczenia samemu i taki przelew wysłać. Następnie proszę na adam@jesion.pl przesłać mi tę kalkulację i poinformować o płatności.

 

Osoby, które wykupiły wyżywienie otrzymają inne identyfikatory, które uprawniać będą do korzystania ze stołówki.

 

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestię, prosimy o zadawanie ich w tym wątku. Korekty rezerwacji proszę zgłaszać na email lub PW.

Relację z poprzednich zlotów możesz zobaczyć pod tym linkiem:

http://www.starparty.pl/historia/

 

Do zobaczenia na zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To ja może napiszę czego chciałbym się nauczyć od profesjonalistów podczas tych 4 dni w Jodłowie :szczerbaty: . Przede wszystkim efektywnego wyszukiwania obiektów na nieboskłonie... nie muszę tłumaczyć że chyba każdy początkujący doświadczył załamania z powodu "kulka/mgiełka powinna tam być a ja jej nie widzę!" :D. Chciałbym również porównać widok planet przez mojego światłosilnego newtona i z maksutova, przyznam że nigdy nie miałem okazji spojrzeć przez teleskop tego typu. Chciałbym :szczerbaty: wsadzić w wyciąg (oczywiście pod nadzorem własciciela :D) jakiś lantanowy okularek, ewentualnie jakiegoś Naglerka lub dobrego barlowa i wreszcie zobaczyć co można wycisnąć z 12" lustra pod ciemnym niebem! Żeby wiedzieć na co składać w niedalekiej przyszłości $ :D.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga, to już naprawdę "last minute". Zwolniło się jedno miejsce w ośrodku głównym, pozostał także ostatni pokój 2 osobowy w Agroturystyce.

 

Przy okazji chciałbym zaapelować do wszystkich o zabieranie sprzętu - każdego. Im więcej, tym lepiej ;).

 

Witam,

 

Czy ten pokój nadal jest dostępny? Ze względu na liczbę wątków na temat zlotu można się pogubić co jest jeszcze aktualne a co już nie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status ilości miejsc jest na stronie zlotu. Nie ma już miejsc od dawna. Jest tylko lista rezerwowa, ale na niej już i tak dużo osób jest dopisanych oficjalnie i nieoficjalnie. Jedyna opcja to poszukać sobie ośrodka na własną rękę, gdzieś w okolicy i zgłosić pobyt jako "namiot". Ponieważ system nie przewidywał takich możliwości proszę dodatkowo informować mnie na PW (nr rezerwacji, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego wątku zadam pytanie tutaj. Jeśli okaże się to faux pas to proszę adminów o wydzielenie nowego wątku.

 

Moje pytanie dotyczy dostępności zasilania na polu obserwacyjnym (pytam, bo to mój pierwszy zlot w Jodłowie). Nie mam niestety swojego "Power Tanku" i korzystam albo z zasilania z samochodu albo z zasilacza 230V AC / 12V DC. Tak więc czy na polu będzie miejsce na wjechanie autem (w co wątpię, bo gdyby wszyscy wjechali to by był jeden wielki parking) bądź dostępne gdzieś gniazdko 230V (mam naprawdę dłuuuuugi przedłużacz, więc to nie jest problem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jeszcze zaproponować aby telpy do astrofoto były w jednym miejscu najlepiej na obrzeżach naszego placu

obserwacyjnego, wiąże się to z zasilaniem i z reguły sporą ilością sprzętu towarzyszącego na pewno i ludziom

wykonujacym fotki i osobom nastawionym na czystego wizuala będzie wygodniej. Ofcrs na miejscu to się ustali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, dokupić piwa?!? :)

No oczywiście :)

Pogoda to rzecz moim zdaniem drugorzędna. Najważniejsza jest kolimacja. Musimy się skolimować, czyli zgrać ze sobą, aby dać ładny obraz :)

Pozdrawiam

 

P.S: Wy też pewnie, jak ja, siedzicie już jak na szpilkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych, czy jadących? ;)

Jeśli jadących, to chyba musimy ją zrobić sami, bo organizatorzy już pisali, że większość osób rezerwowała miejsca nawet dla kilku osób (ja np dla trzech ;) ), więc lista była by bardzo nie kompletna.

Łatwiej zrobić jakiś wątek, lub nawet zrobić to tutaj i wpisywać się, każdy kto ma potwierdzoną przez organizatora rezerwację.

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Na pewno jadę ja, Sawes1 i Perkuła. Kto jeszcze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.