Skocz do zawartości

Perseidy


fiorina01

Rekomendowane odpowiedzi

Nad Krakowem ladnie smigają. W Ciągu 15 min zaliczylem 4 szt. Szybkie i krótkie.

Byl i piąty zostawil ladny slad :-)

 

Nastepny 22.41. 05 bardzo jasny wolny bolid z Kasiopei w kierunku poludnowym ok. 3 sekundy i bardzo wyrazny slad. Jasniejszy niz Wenus. Pierwsze wrazenie - petarda !

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Krakowem ladnie smigają. W Ciągu 15 min zaliczylem 4 szt. Szybkie i krótkie.

Byl i piąty zostawil ladny slad :-)

 

Nastepny 22.41. 05 bardzo jasny wolny bolid z Kasiopei w kierunku poludnowym ok. 3 sekundy i bardzo wyrazny slad. Jasniejszy niz Wenus. Pierwsze wrazenie - petarda !

 

Pozdr. Artur

 

witam

 

Pod Bydgoszczą przez przypadek też widać świecące ślady :)

średnio co 2 minuty ślad - najwięcej zaobserwowałem w Łabędziu.

 

pozdrawiam

To_masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegami oglądaliśmy od 21.05 do 00:55 i naliczyliśmy 119 Meteorów fajnie bo bardzo dużo z nich zostawiały piękne łuny

Pogoda mi dopisała całą noc byśmy przesiedzieli ale no o 01.00 nadeszły chmury i zaczęło padać myślę że do rana około 200 meteorów by było zaobserwowanych ale jeszcze dziś zaczynam obserwacje od tej samej godzinki mam nadzieje że pogoda nie będzie kapryśna

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po raz kolejny pogoda dopisała! Dzisiaj znowu wybieram się na obserwacje. Meteorów jest coraz mniej, ale co jakiś czas jakiegoś widzę :)

Fajnie, że obserwujesz nie tylko w maximum :dobrze:

16/17.08 obserwowałem przez 3 godziny i w każdej miałem po 4 PER. Niestety ta liczba bedzie maleć, ale warto "oko nacieszyć" :D

 

Podczas największego nasilenia miałem niestety gęste chmurki :(

Na "otarcie łez" polecam 80 Perseidów z nocy maximum (12/13.08):

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28393&view=findpost&p=360064

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyznaję się bez bicia,że dzisiaj obserwowałem z żoną nasze brytyjskie niebo :).

Spędziliśmy pod nim około dwie godziny i...było warto.

Żona naliczyła około dziesięciu meteorów wylatujących z różnych stron.Ja byłem trochę zajęty robieniem zdjęć ale udało mi się dostrzec trzy meteory,jakie niestety nie potrafię powiedzieć.Widok był obłędny do tego stopnia,że zacząłem wydawać z siebie odgłosy radości :szczerbaty: .Były to moje pierwsze meteory,które widziałem na własne oczy!

Niebo mięliśmy bezchmurne.Droga Mleczna była widoczna ot tak po prostu.Był to dla mnie kolejny szok,nigdy wcześniej nie widziałem,ani razu!Znowu nie mogłem się opamiętać i zacząłem krzyczeć z radości!Na szczęście byliśmy w bardzo oddalonym miejscu od cywilizacji :rolleyes: .

Oprócz tego do rąk naszych trafił nowy zakup czyli lornetka Nikon 10x50 CF,z którego również jestem zadowolony.Plejady czyli M45 wyglądała obłędnie(ta mnogość gwiazd,których nigdy tam nie widziałem),Jowisz wraz z jego czterema księżycami widocznymi po jego lewej stronie i parę innych zakątków nieba.Dużo nie brakowało,żebym tam został do rana lecz żona,no cóż...

Był to nasz pierwszy wypad poza miasto w celu poobserwowania nocnego nieba.Żona równie mocno przeżywała widoki i nie mogła się napatrzeć.

Podsumowując wypad się udał a ja zostałem rozdziewiczony B) .

Pozdrawiam,Rafał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po raz kolejny pogoda dopisała! Dzisiaj znowu wybieram się na obserwacje. Meteorów jest coraz mniej, ale co jakiś czas jakiegoś widzę :)

 

Jeśli Twoje obserwacje spełniają standardy Międzynarodowego Towarzystwa Meteorowego (IMO) to wprowadź je poprzez formularz elektroniczny.

 

W razie problemów możesz liczyć na moją pomoc, możesz też pisać na pkim@pkim.org.

 

Niebawem światło dzienne zobaczy analiza tychże obserwacji... a tym czasem zachęcam do podziwiania wykresu aktywności na stronie IMO.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.