Skocz do zawartości

Tatry nocą


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Oto krótki wycinek zdjęć z wyprawy na obserwacje planet , skończyło się na podziwianiu gór i wdychaniu czystego powietrza.

(smog był do wys. około 900 m).

Przejrzystość powietrza przekraczała ponad 100 km, ale seeing za to nie pozwalał na obserwacje pow. 200x.

Gdyby nie Księżyc prawdopodobnie bym zamarzł przy DS-ach z okiem przy okularze. :zimno::lol:

 

Zdjęcia wykonane były około północy z 9/10 XII Nikonem E 990,F3.5 , 8sek. Iso 400

tatry nocą3.JPG

 

tatry nocą2.JPG

 

tatry nocą1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikne te łobrazki, hej pikne...

Tylko Tater nie widać, bo góry zasłaniają :lol:

 

A tak na poważnie: ile razy jestem w Gorcach, zawsze w nocy patrzę na Kotlinę Nowotarską i Podhale. Z jednej strony zachwyca mnie to , z drugiej jestem przerażony syfem w powietrzu na Zakopcem i New Targiem :cry2:

 

8-go listopada, w noc zaćmienia - to była jazda: wszystko pod chmurami!

A na górze CZYŚCIUTKO :slon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zakrycie po lewej stronie" to oczywiście światła kolejki na Kasprowym Wierchu :D ,a na nartach to na razie tylko na oślich łączkach .

Co do syfu nad doliną Zakopanego to od kilku lat zmienia kolor z ciemno szarego na biały.

Efekt ogrzewania geotermalnego jest wtedy doskonale widoczny.

 

ps.

Darku ja myślałem że wpadniesz 19 grudnia ( wiesz dlaczego),ale w styczniu też możemy się spotkać i to zrobić :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a jakże, jak się mieszka w takim miejscu... Tylko pozazdrościć. Trzeba było jeszcze kogoś wysłać na Krzesanicę z latarką, byłoby ładnie widać :D. Też mnie już dawno tam nie było, ostatnio w lipcu tego roku.

Co do zdjęcia na północ, to jeszcze na prawo od świerka widać Policę, a w tle po prawej zaczynają się Gorce. Nie wiem tylko czy te światełka w tle, to Pyzówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie mógłbym mieszkać na równinach ,byłoby strasznie nudno a ja kocham takie krajobrazy :lol: .

Inna sprawa że życie w takim miejscu jest droższe niż w stolicy, ale myślę że warto.

Te światełka to może być Pyzówka ale ja jestem bardziej za tym że to "zakopianka" na wysokości Rdzawki. ( światła samochodów)

Na końcu po prawej to ostatnie światła sławnego Zębu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lzy mi sie zakrecily w oczach kiedy znow ujrzalem moje ukochane Tatry, nie bylem juz tam jakies 6 lat... mam zdobyte 16 tatrzanskich dwutysiecznikow, nie mowiac o innych gorach, cala moja "mlodosc" to Tatry... bosh kiedy ja tam znowy trafie, tam odnalazlem istote swego bytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zdobyte 16 tatrzanskich dwutysiecznikow

 

Hm, to gdzie Ty chodziłeś? Tyle 2-tysięczników masz po drodze idąc z Krzyżnego na Kasprowy. Albo w zachodnich słowackich idąc grzbietem z Zuberca do Przybyliny. Ja niestety nie jestem w stanie policzyć ani ilości "zdobytych" szczytów, ani nawet ilości pobytów w Tatrach ale jakoś Darka jeszcze nie spotkałem. Fakt, ja chodzę po górkach, nie po Zakopanem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D szewc bez butów chodzi.

Ja tu ciężko pracuję a w Tatrach jestem tylko jak ktoś do mnie przyjedzie i trzeba pokazać coś ciekawego.

Swoją drogą czy np. "krakusy" chodzą co miesiąc na Wawel ?

:wink:

Henryku nie pamiętasz jak mijaliśmy się na szlaku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja myślałem, że mam dobry wzrok ale hotelu nie mogę dojrzeć :Cry: .

Za to panoramka z grubsza najwyższych górek widocznych na zdjęciu przedstawia się następująco: od lewej taki stożek to Krywań, w środku Solisko, nieco na prawo grań Baszt i z prawej Wysoka ze zlewającymi się Rysami. Dawno nie robiłem panoramki, więc mam nadzieję, że się nie pomyliłem :) .

Darku w lipcu będę ponownie kilka dni w Zakopcu, wtedy Ci nie odpuszczę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ps.

Darku ja myślałem że wpadniesz 19 .....

Hej

niestety nieroztropnie już ich wszystkich (friends of mine) pozapraszałem do siebie do "Capri" i byłoby mi ciut łysawo :oops:

Ale pocieszę Cię 19 stycznia mam urodzinki (capricornus? :shock: jak podobne do Capri :shock:

zacznę chyba czytać horoskopy w końcu dla większości mioch znajomych niczym nie różnię się od astrologa :twisted: ) :lol:

i wtedy dopiero (czyli 19 I) se damy :Beer:

Hej

:smoke:

ps

załatw mi jakieś spanie bo przyjadę z połówką

(160 blond)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku jak ty dajesz radę 160 ciu blondom , ale nie martw się znam hotel który Was obsłuży :D:D ,a z połówką to wiesz co zrobimy? :guiness:

Weź je wszystkie na jakiś zlot :astrobrac: mam nadzieję że podzielisz się z astrobraćmi :wink:

 

A poważnie to do zobaczenia w styczniu (i w lipcu).

Dzieki za opis panoramy, ja aż takim znawcą to chyba nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem do waszej dyspozycji i zbieram już chrust by nam było cieplej, a podobno sroga zima idzie bo górale.... :D

Mi pifko wyjątkowo dobrze smakuje w Paparazzi ,to jakby ktoś chciał kulturalnie wypocząc po nartach ,można zagrać tam w szachy, warcaby itd. a potem wyskoczyć gdzieś w ciemne miejśce w wiadomym celu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.