Skocz do zawartości

Nowości na dalekieobserwacje.eu


Rekomendowane odpowiedzi

Mateuszu zepsuję Ci pewnie niespodziankę ale cóż.

 

Kopara mi opadła do samej ziemi jak zobaczyłem nowy baner na stronie DO ! :wow: :wow: :wow:

Pełen szacun. Kwintesencja ... wszystkiego :respect:

Pełen szacun należy się tylko i wyłącznie Voytasowi, który w tak doskonały sposób wyraził to czym się tutaj zajmujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zapraszamy do komentowania najnowszego wpisu na Dalekich Obserwacjach - Rudawy z Karkonoszy. Zdjęcie nie grzeszy ogniskową, jednak co do realności tej obserwacji nie ma wątpliwości, inwersja jest na wysokości umożliwiającej tak dalekie widoki a faktycznym lokalizacjom Klinovca i Fichtelberga odpowiadają na zdjęciu "buły" na horyzoncie. Zdjęcie opisane przez Roberta, za co serdecznie dziękujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już na dniach Dalekie Obserwacje wejdą w posiadanie bardzo ciekawych niskoinwersyjnych zdjęć z Tiblesa i okolic Marmaroszy. Efekty poznacie jak zwykle na DO!

 

Tak na zachęte popatrzcie się na południe :-))))) - http://www.heywhatsthat.com/?view=PUALMFDT

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

 

Wiekopomna chwila przed nami. Mamy w końcu pierwsze połączenie północnego i południowego łuku Karpat z Arcera, wierzchołka w grzbiecie Tibles. 250 km, super jakość, jestem mocno podekscytowany! Jak opiszę, to zapraszam na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei.

 

Na początek wspominane połączenie północnego i południowego łuku Karpat z Arcera w Tibles - klik

 

Jak widzicie warunki umożliwiały tego dnia oglądanie obiektów w dowolnej odległości. Zaciekawi więc pewnie wszystkich fakt, że autor tej fotografii był w podobnych warunkach na Gutinie i mam już fotki dokumentujące ten wypad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już wkrótce szykuje się kolejne bardzo mocne uderzenie na DO! W ogóle rok 2010 zaczyna się przełomowo ukazując to wszystko, co jeszcze rok temu było w sferze marzeń. Koniecznie zaglądajcie na DO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już wkrótce szykuje się kolejne bardzo mocne uderzenie na DO! W ogóle rok 2010 zaczyna się przełomowo ukazując to wszystko, co jeszcze rok temu było w sferze marzeń. Koniecznie zaglądajcie na DO :)

Czyżby Mateusz był w posiadaniu zdjęć Tatr z Rumunii? Bo chyba wszystkie znaki na to wskazują - tu mowa o mocnym uderzeniu, na DO w komentarzu o Tatrach - co jeszcze może nas zaskoczyć, jeśli nie Tatry z Rumunii? Z Seraka na 250 km już były, z drugiej strony z Borżawy też. Jeszcze tylko jakieś spektakularne zdjęcie Schneebergu z Radhosta i pora nam powoli pakować sprzęt foto do szafy... :no: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Mateusz był w posiadaniu zdjęć Tatr z Rumunii? Bo chyba wszystkie znaki na to wskazują - tu mowa o mocnym uderzeniu, na DO w komentarzu o Tatrach - co jeszcze może nas zaskoczyć, jeśli nie Tatry z Rumunii? Z Seraka na 250 km już były, z drugiej strony z Borżawy też. Jeszcze tylko jakieś spektakularne zdjęcie Schneebergu z Radhosta i pora nam powoli pakować sprzęt foto do szafy... :no: .

Zapomniałeś Luki, że na rodzimym podwórku zostało nam jeszcze jedno wyzwanie - tutaj na reszcie uwiecznione na zdjęciu z zaskakującym dodatkiem odległym o 230 km. I wszystko ze szczytu, który nie ma nawet 600 m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z cyklu ciekawostki statystyczne DO: dzięki rewelacjom z początku tego roku, strona dalekich obserwacji ma do dzisiaj taką oglądalność od początku roku, jak w zeszłym roku do połowy CZERWCA od początku 2009 roku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie opisywania wspaniałego zdjęcia Rudaw ze Śnieżki, nadesłanego przez Pracownika Wysokogórskiego Obserwatorium. Jak pokazuje symulacja http://www.heywhatsthat.com/?view=CC2EEAMQ można się domyślać, że to nie lada gratka. Jednak jak nam wszystkim wiadomo płaskie i jednolite w przekroju poprzecznym góry są bardzo niewdzięczne do opisu. Zamieszczam na Dalekich Obserwacjach zdjęcie wraz z opisem, jednak będę potrzebował pomocy Kashmira i tu mam prośbę do Kolegów posługujących się tym programem o mały support. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będę potrzebował pomocy Kashmira i tu mam prośbę do Kolegów posługujących się tym programem o mały support. Z góry dziękuję.

 

Chętnie się tym zajmę, szkopuł w tym, że mapy w moim Kashmirze nie obejmują tych rejonów, a co za tym idzie szczyty nie są ponazywane. Jest zatem okazja do dodania Kashmirowi nowych danych :).

 

Edit:

Wszystko wprowadziłem do Kashmira i okazało się, że wszystkie szczyty opisane przez Mateusza się zgadzają, więc nie mam nic do dodania, przy okazji mój Kashmir został nakarmiony.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że na DO nastąpiła zmiana w menu, link do kamerki zatytułowany "Kamera" zmienił się w "Kamera Mikołów". Czyżby szykowała się druga kamerka :helo:?

 

Coś tam się szykuje, ale na razie pogoda nie pozwala na instalację. Jak tylko kamerę uda się zamontować i będzie działać stabilnie, to link pojawi się na DO. Proszę nie pytać gdzie będzie, to niespodzianka ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

O ja p... :notworthy: (wybaczcie, ale jestem w szoku)

...czego jak czego ale tego się nie spodziewałem :yahoo:.

Myślałem, że kamerka będzie na Jeseniki z Gliwic, ale Tatry ze Skrzycznego to po prostu pogrom!

wieki szacunek -> :notworthy:

 

Dodam iż zamontowałem dodatkowo pomiar temperatury z dokładnością do 0.5 st C, aby można było sprawdzać czy występuje inwersja temperatury.

Jeśli na forum są osoby z zacięciem do majsterkowania, podaje schemat.

http://kml.jogger.pl/2009/10/29/termometr-cyfrowy-ds18b20-na-rs232-com-i-usb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.