Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Bardzo fajnie wam wychodzi. Heh, już nie mam teraz czasu porobić takich fotek. Albo inaczej, przydałby się drugi aparat. Bo jeśli jest tylko pogoda to aparat siedzi na montażu ;)

 

Ale w planach mam posadzić szeroki kącik i zrobić Drogę Mleczną. Tego nie odpuszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wczoraj po północy miałem Drogę Mleczną łapać, ale jak to bywa, do północy pogoda super, a potem chmury nadciągnęły :( tylko jedna 4 min klatka wyszła w miarę (poza laserem w kadrze, który za słabo już świecił wizualnie i dlatego zapomniałem go wyłączyć, ale na długim naświetlaniu niestety całkiem mocno się ujawnił :) )

 

milka1.jpg

 

edit: złe miejsce, jeśli jakikolwiek mod tu zagląda, to proszę o przerzucenie na Fotografię z niebem w tle.

Edytowane przez bamus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z nudów postanowiłem pobawić sie jeszcze starym materiałem, zrobionym we wrześniu tamtego roku. Efekty mnie zaskoczyły, dlatego postanowiłem opublikować tu moją fotkę gwiazdozbioru Łabędzia.

Aparat: Panasonic lumix fz7, stack z 13 klatek po 60 sek, iso 400, f 2,8

łabędź 1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulus z Marsem, ogniskowanie słabe, podparte wszystko kamieniami ;)

 

IMG_5896.JPG

 

Data: 1:16 UT, 6 czerwca 2010

Aparat fotograficzny: Canon

Model: Canon EOS 350D DIGITAL

ISO: 1600

Ekspozycja: 30.0 s

Przesłona: 4.0

Ogniskowa: 21mm

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Astromiłośnik

kasjopeja.th.jpg

 

Chmurki dodają klimatu...

 

kasjopejahoryzont.th.jpg

 

Jaśniejące niebo zrobiło swoje ale i tak myślę, że nie jest to zła fotka...

 

Aparat Cannon 350D, ISO 1600 (chyba).Zdjęcia były edytowane w Photoshopie, głównie celem wywalenia LP. :astronom:

Współautorem zdjęć jest mój kolega Astroobserwator :friends: . Mam nadzieję, że się spodobają.:D

Edytowane przez Astromiłośnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako współautor i właściciel aparatu (350D) opisanego w powyższym poście dopisze, że pierwsze zdjęcie to stack 13 klatek i 3 darków w programie dss, obiektyw kitowiec 18-55@18 mm f 3.5 czas 15s. Drugie to 1 klatka.

Dorzucę jeszcze fotkę Drogi mlecznej od gwiazdozbioru Kasjopeji do Łabędzia.

 

EOS 350D 25x15s iso 1600 + 3 darki kit 18-55@18 miejscówka zaledwie 10 km od Krakowa. Dodam, że w sprawach obróbki jestem początkujący, być może z tego zdjęcia da sie wyciągnąć jeszcze więcej.

droga mleczna kasjopeja łabądź 1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.