Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wybrałem się na Perseidy dzień po maksimum ale nic nie ustrzeliłem. Fotka nawet nie statywowa, bo zapomniałem statywu na wyjazd i aparat leżał na kocu.
LP średnie (plaża w Darłówku). 83 x 15s, Tamron 17-50 na 17mm i f3.2, ISO6400, 79 x dark. Składane w  DSS na wyjazdowym mini laptope. Łączny czas jest za długi, przez co był problem z rotacją pola. Musiałem wyciąć środek i zmniejszyć zdjęcie.

 

ag1dssF_DN.jpg.1221e7762118bc112c1f21887f74b8ae.jpg

 

 

Edytowane przez rambro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby fotografii po kupnie lustrzanki. Nie miałem jeszcze statywu więc wsadzałem aparat w zagłębienie poduszki z łuską gryczaną (można było usypać kształt jaki pasował) położoną na krześle.

Orion:

RQUsNAx.jpg

Nicon D3100, obiektyw Tamron 80-300 mm, F/4, t=6s, ISO 3200

Tło wyszło nieregularnie poczerwienione, choć niebo było bardzo ciemne. Natomiast niebieskie obwódki wokół gwiazd dodały zdjęciu uroku.

 

Plejady:

z3fTew0.jpg

Ustawienia podobne jak w poprzednim tylko f=6. Problem z tłem słabszy, tym razem bardziej jest to poniebieszczenie.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiątka z Hameryki czyli bida-aparat (Sony NEX-3N) + bida-obiektyw (kit 16-50@16/3,5) + bida-stayw (no-name gorilla) + od-czapy ISO 12800 (go Baby, go!) + taki-sobie seeing + zajefajna miejscówka (Monument Valley, Utah, USA). T=30s. Zero obróbki, tylko resize aby ukryć nieco wady :)

 

Nieostre, poruszone, zaopatrzone we wszelkie aberracje i szumy ale jest: oto jedyne nocne zdjęcie astro, jakie zrobiłem podczas 3 tygodni w USA,  pomimo ambitnych planów, świetnej pogody i taszczenia walizki sprzętu. Życie jest sztuką wyborów. ;)

 

DSC09267s.jpg.2d74a2f8cc9c1c467a91addfee3972f5.jpg

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgławica Hantle ( M27 ) – mgławica planetarna znajdująca się w gwiazdozbiorze Liska. 

Zdjęcie wykonano 25.08.2017 lustrzanką Pentax K-5 bez prowadzenia obiektywu za ruchem nieba ; obiektyw Pentax Da 300 f 4 ; naświetlane 2,5 sek ; ISO 25600 ; 44 klatki stackowane w DSS ; statyw kieszonkowy.

M27 lipiec 2017zz.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.