Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2020 o 13:38, AnkaSkakanka napisał:

A to moje wczorajsze próby uwiecznienia kawałka Drogi Mlecznej:Dniestety za Chiny nie potrafię dojść co to jest ponieważ strzelałam nie zastanawiając się w co celuje:g:wiem...głupota ale po prostu zajmowałam sobie czas czekając na komete:Daparat skierowany w stronę Łabędzia,trochę pojawiłam się obróbką, oczywiście nieudolnie bo to na razie dla mnie czarna magia...

Canon plus obiektyw 50mm,ISO 1600,6 sek,jedna klatka na probe:grin:tylko co to jest???

Przede wszystkim popraw balans bieli. Droga Mleczna nie jest różowa, tylko czarno-biała, tak jak życie.

Polecam stronę https://nova.astrometry.net/upload Wystarczy wgrać swoje zdjęcie i automatycznie pojawia się opis gwiazd.

Trafiłaś idealnie w sam środek Łabędzia:

droga_mleczna-opis.thumb.JPG.c1194eed951cc215725a4093b3072a93.JPG

Gwiazdy na zdjęciu trochę się rozminęły względem opisu, zwłaszcza po lewej, ponieważ obiektyw 50mm ma sporą dystorsję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomek_Wlkp napisał:

Przede wszystkim popraw balans bieli. Droga Mleczna nie jest różowa, tylko czarno-biała, tak jak życie.

Polecam stronę https://nova.astrometry.net/upload Wystarczy wgrać swoje zdjęcie i automatycznie pojawia się opis gwiazd.

Trafiłaś idealnie w sam środek Łabędzia:

droga_mleczna-opis.thumb.JPG.c1194eed951cc215725a4093b3072a93.JPG

Gwiazdy na zdjęciu trochę się rozminęły względem opisu, zwłaszcza po lewej, ponieważ obiektyw 50mm ma sporą dystorsję.

Dziękuję,bardzo się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 09:02, soader napisał:

Moja pierwsza próba bezlusterkowcem sony a5000 z kitowym obiektywem 16-50. Pojedyńcza klatka z mojego miejsca obserwacji. Czas wybrać się pod ciemniejsze niebo...:g:

 

DSC03652m.jpg

Całkiem ciemne masz to miejsce, mogę jedynie pozazdrościć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TheShackMeister napisał:

Całkiem ciemne masz to miejsce, mogę jedynie pozazdrościć.

SQM 19.98 więc szału nie ma. To raczej efekt 20s naświetlania i agresywnej obróbki w Lightroomie co widać szczególnie w górnych narożnikach kadru. Przydałby się szerszy obiektyw z mniejszą przysłoną ale na razie nie mam funduszy. Za to niedługo będę miał dostęp do nieba 21,60 więc będzie miazga:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromada Herkulesa (M13)

m13.jpg.43b687d6dd8f4238dde6e613f1005527.jpg

Stack 724 zdjęć (dokładnie tyle zmieściło się na karcie pamięci 16GB). Pentax K-5 + Pentax M 200/4 przymknięty do f/5,6. Czas migawki 1,6 s. ISO 3200. Statyw fotograficzny bez prowadzenia. Powiększenie 100%, środek kadru.

Z okna w Poznaniu, 31 lipca 2020r.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jowisz z księżycami obiektywem 200 mm

Jowisz.jpg.422fc5128cf863a64f578450dc724124.jpg

Od lewej: Kallisto, Europa, Jowisz i Ganimedes. Io praktycznie zlał się z Jowiszem

Stack 150 zdjęć. Pentax K-5 + Pentax M 200/4 przymknięty do f/5,6. Czas migawki 1,6 s. ISO 3200. Statyw fotograficzny bez prowadzenia. Powiększenie 100%, środek kadru.

Poznań, 24.08.2020r. godz 1:30.

Wysokość nad horyzontem zaledwie 2 stopnie.

 

Fajnie byłoby zrobić film poklatkowy z księżycami obiegającymi Jowisza, ale chyba się nie da :(

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka! Zbieram na montaż, jeszcze nie wiem który :fool: Póki co bawię się statywem. No i głównie Andromedą.  

Nikon d5100/ Nikkor 18-105. Wyciągnięty na maxa. Stack kilkudziesięciu fot. Teraz z mniejszym iso zbieram materiał i myslę o 1k-2k fotach zobaczyć co to wyjdzie :haha:

aandro2.jpg

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 15:57, AnkaSkakanka napisał:

Droga Mleczna nad Beskidem Żywieckim

Canon eos 2000d,obiektyw kit 18mm/3.5,30sek.oraz 50mm/1.8,10sek.

Trochę mojej marnej obróbki bo w tym nie jestem jeszcze dobra:g::Boink::D

Anka pierwsze zdjęcie wykadruj tak, by nie było widać energetycznej linii napowietrznej i blasku latarni z lewej strony kadru na dole.

Kadr zyska, jak przytniesz nieco poniżej linii wzgórza z tymi drutami, bo tak to blask lewego dolnego narożnika skutecznie odwraca uwagę od gwieździstego nieba.

Pozostałe dwa się nie wypowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Siemka! Zbieram na montaż, jeszcze nie wiem który :fool: Póki co bawię się statywem. No i głównie Andromedą.  

Nikon d5100/ Nikkor 18-105. Wyciągnięty na maxa. Stack kilkudziesięciu fot. Teraz z mniejszym iso zbieram materiał i myslę o 1k-2k fotach zobaczyć co to wyjdzie :haha:

 

Chyba szkoda migawki.

Zanim uzyskasz satysfakcjonujący efekt, Twój apart padnie. Taniej jest kupić najprostszy montaż pozwalający uzyskać 1 minutę przy ogniskowej 105 mm.

Nie ważne, czy to będzie SW Star Adventurer, czy EQ 3-2 z napędem, czy Astro Walker, czy koziołek, czy XXX ...

Wyjdzie taniej niż nowy aparat i z możliwością dalszego rozwoju.

 

Edyt

 

Tyle to widzę przez lornetkę 25x100.

Edytowane przez TomaszB
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomaszB napisał:

 

 

Tyle to widzę przez lornetkę 25x100.

 

Tyle nawet nie widzę przez Dobsona 8" . Ale chyba faktycznie dam sobie spokój, Zrobiłem stack 600 i prawie zero różnicy. Więc nie ma to sensu jak się przekonałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Łukasz Czerwiński napisał:

 

Tyle nawet nie widzę przez Dobsona 8" . Ale chyba faktycznie dam sobie spokój, Zrobiłem stack 600 i prawie zero różnicy. Więc nie ma to sensu jak się przekonałem. 

Musisz mieć kiepskie niebo. I wcale nie żartuję. Tak wygląda Andromeda z miejsca gdzie jeżdżę obserwować.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomaszB napisał:

Musisz mieć kiepskie niebo. I wcale nie żartuję. Tak wygląda Andromeda z miejsca gdzie jeżdżę obserwować.

 

Bez montażu póki co sobie odpuszczam już. Może co najwyżej wyjazdy na DM. Ewentualnie w tamtych kierunkach na coś zrobić zbliżenie. Bo w kółko Andromeda była tylko grana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.