Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki JaLe.

 

 

Dodam że zdjęcia były robione obiektywem Canon 24-105L f4, czas 10s, ISO 800.

 

Jeszcze jedna uwaga. Przy takim już dość sporym aparacie z ciężkim obiektywem potrzebny jest o wiele bardziej stabilny statyw. Na zdjęciach (w pełnym rozmiarze) widać lekkie poruszenie albo od wiatru lub podnoszenia lustra. W każdym razie muszę się rozejrzeć za nowym statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś stabilizację obiektywu? Jeśli nie, to na 99% stabilizacja spaprała Ci gwiazdki. Parę lat temu kupiłem przyzwoity karbonowy statyw, dobrą głowicę kulową i szlag mnie trafiał, bo star trailsy wychodziły paskudnie poruszone, byłem pewien, że to wina statywu, bo moje szkła ciężkie, aparat też, ale w końcu poszedłem po rozum do głowy, przełączyłem stabilizację na off i jak ręką odjął - statyw nagle okazał się być wart wydanych pieniędzy.

Edytowane przez Loki
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś stabilizację obiektywu? Jeśli nie, to na 99% stabilizacja spaprała Ci gwiazdki. Parę lat temu kupiłem przyzwoity karbonowy statyw, dobrą głowicę kulową i szlag mnie trafiał, bo star trailsy wychodziły paskudnie poruszone, byłem pewien, że to wina statywu, bo moje szkła ciężkie, aparat też, ale w końcu poszedłem po rozum do głowy, przełączyłem stabilizację na off i jak ręką odjął - statyw nagle okazał się być wart wydanych pieniędzy.

 

no właśnie. Do wczoraj wieczora miałem stabilizację włączoną, ale wyłączyłem ją z powodu dźiwnych odgłosów jakie produkowała podczas długoczasowych naświetlań lub filmowania (nie mogłem dojść co te głosy produkuje przez kilka dni, w pewnym momencie myślałem, że aparat sie zepsuł) Podczas następnych testów na pewno jej nie włączę i zobaczę czy różnica będzie widoczna.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była taka, jakbym sobie co najmniej statyw i głowicę Gitzo sprawił, a nie korzystał z podróbek produkowanych przez Benro.

Bezpieczniej stosować zasadę: aparat na statywie - stabilizacje wyłączyć, choć mówią, że najnowsze wersje obiektywów Canona mają "tryb wykrywania statywu." U mnie to jakoś nie działa, choć 70-200 mam w najświeższej, wybitnej wersji tego szkła.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga noc z testami nowego aparatu. LP nie pozwoliło wykorzystać pełnego potencjału pełnej klatki 6d, ale różnica w czułości i poziomie szumów pomiędzy 6d i 1000d jest widoczna gołym okiem.

Poniżej kilka normalniejszych "nietestowych" zdjęć:

IMG_7116a.JPGIMG_7121.JPGIMG_7124.JPGIMG_7141.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotka,bardzo mi się podoba ta bańka ze światła.Koniecznie spróbuję.

Poniżej kilka kadrów z wczorajszego wypadu po okolicy.Zdjęcia to składak z kilkunastu klatek Canon 1000D,iso 1600,15s złożone w APG2 i trącone oczywiście PS-em :rofl:

Gdyby nie mgła w pierwszym miejscu i światełka z kopalni w drugim-jak nigdy,było by dużo lepiej, ale i tak jestem zadowolony.

e.jpg

i.jpg

q.jpg

r.jpg

y.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki wczorajszej nocy były zdecydowanie najlepsze, z jakimi się do tej pory spotkałem (czy od grudnia zeszłego roku). Takiego czystego nieba i takiej widoczności jeszcze nigdy wcześniej nie uświadczyłem. Szkoda tylko, że pół nocy zamiast patrzeć w niebo to wykopywałem zakopane auto. Zachciało mi się wjechać na górkę, żeby mieć pewność, że mi mgły (częste w tej okolicy) nie popsują frajdy :(

 

No ale mimo wszystko, nigdy wcześniej nie widziałem jednej nocy tylu emek, i nigdy wcześniej nie były tak spektakularne. Nawet Jowisz i mgławica w Orionie, mimo dość niskiego położenia nad horyzontem były świetnie widoczne.

 

Czekając na ratunek wystawiłem statyw z aparatem i skierowałem na Cefeusza.

9704844934_befabe36bc_c.jpg

Garnet Star in Cepheus by AstroTripper2000, on Flickr

 

To jedna z nielicznych fotek, na których nie miałem większych problemów z kolorem. 134 klatki po 8 sekund, ustrzelone Olympusem E-PL1.

 

Po odkopaniu auta wziąłem na cel Woźnicę, tym razem z 19mm. Jakoś efekt mnie nie zadowala, chociaż emki widać bez problemu

 

auriga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze podejście to całkiem niezłe. Używając Canona 600D możesz bez większych problemów używać ISO3200, powinieneś złapać więcej detail.

 

Przy wyższym iso trochę za mocno szumi ... chyba, że są triki na "odcedzenie" tego szumu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.