Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej szczegółów technicznych poproszę :) Mógłbyś pokazać jak to wyglądało w surowej wersji (poszczególne ujęcia)? Wiem, że to jest złożone z kilku ujęć ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak połączyłeś głębie ostrości przy F/2.5. Modelka doświetlona lampą, światłem zastanym czy czymś innym?

 

Dół doświetlany SB-900 z odpowiednim filtrem żelowym korygującym temperaturę barwową. Moc ustalona manualnie po kilku próbach. Składane tak jak każda normalna panorama robiona w dzień. Odpowiednia zakładaka na każdym ujeciu tak aby program który to składa się nie pogubił. Wywołane rawy, po złożeniu docięte do prostokąta, korekcja kontrastu na warstwach. Naprawdę nic trudnego. Całe wyzwanie to znalezienie odpowiedniego miejsca i wstrzelenie się z pogodą w nów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Super ! O której tam byłeś i jakie warunki, no i jakie maiłeś zejście ? Pytam, bo w Tatrach stoki były już wczoraj oblodzone.

Na szczyt dotarłem o 04:20 jako pierwszy. O wschodzie na górze było około 30 osób. Podchodziłem od Krowiarek. Powyżej Kępy wszystko było lekko oszronione. O szóstej termometr wskazał -4,1 stopnia Celsjusza. Zero wiatru.

Po 9 zejście, a właściwie pętla przez przełęcz Brona-->Mała Babia-->Żywieckie Rozstaje--> Markowe Szczawiny i ponowne wejście na Babią Percią Akademików. Tam trochę oblodzenia na łańcuchach i trzeba uważać by się nie pośliznąć. Na szczycie o 14-tej z 200 osób. Zejście na Przełęcz Lipnicką o 16-tej.

 

ps. masz może zdjęcie w kier. Krk ?

W kierunku Krakowa tylko takie coś:

 

10027148703_48708d7ded_n.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie mojego miasteczka w nocy. LP skutecznie redukuje widoczność Mlecznej Drogi.

Pojedyncza klatka i ogniskowa 28 mm.

Na drugim zdjęciu po lewej świeci Kraków.

Trzecie zdjęcie widok w kierunku południe- zachód-zachód.

Zdjęcie finałowe przedstawia widok blisko zenitu, gdzie widać Hihoty, M31, M33 oraz Pacmana :) - oczywiście to pojedyncza klatka :D

Kalwaria nocą.jpg

W łunie Krakowa.jpg

Na zachód.jpg

W zenicie.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widok zachodu słońca tak mnie zaskoczył, że wyskoczyłem zrobić fotkę. I uświadomiłem sobie, jak mało bezchmurnych zachodów widziałem w tym roku.

 

DSC07340m.jpg

 

Tak wygląda ode mnie najdalej na południe położony punkt zachodu słońca - teraz już będzie wędrował w prawo, na zachód.

A potem, dygocząc na wietrze z zimna i podniecenia, z prawie już nie zezowatą lidletką przy nosie, czaiłem się na Wenus. Goniła za panem Słońce, jasnobladosierpolica, w nieprzyzwoicie ledwo widocznym woalu.

 

DSC07385m.jpg

 

Ach, jak miło wyjrzeć spod klaustrofobicznego dekla chmur!

Zestaw typowy : a550, słońce tair 300mm, Wenus jupiter 200mm, ze statywu.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.