Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Tu zmieniłeś zafarb całego zdjęcia, niebo nie jest takie czerwone ;) Zależy mi na bardziej naturalnych barwach ,,tła'' no i gwiazd. Po obróbce w Pixinsight zwiększanie nasycenia w lr nic nie daje.

Edit. Podszedłem do materiału jeszcze raz. Jest lepiej, jednak nadal tragicznie.

20160625-ngc7000 2-2.jpg

Edytowane przez Kajetan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy panowały wspaniałe warunki. Pierwsza taka noc dla mnie w tym roku. Droga Mleczna była widoczna z miejsca gdzie mieszkam, więc stwierdziłem, że pojadę po raz pierwszy poza miasto. Zabrałem ze sobą statyw, aparat i rybie oko.
Miejscówkę wypatrzyłem podczas jazdy na rowerze, a moje przeczucia potwierdziła LightPollution Map. Zaznaczę, że to miejsce nie jest idealne, ale jest najlepsze z najbliższych mi dostępnych.
Zdjęcie ma swoje mankamenty takie jak zniekształcone gwiazdy spowodowane otwarcie przesłony na maksa czy lekkie gradienty, ale chodziło mi o sprawdzenie potencjału tego miejsca. Myślę, że jeżeli założę następnym razem filtr oraz zabiorę montaż i dam dłuższe czasy, to może powstać coś ciekawego.

Ta klatka to : Canon 700D, Samyang 8/3.5, 1x30s, iso 1600, f=3.5

DM1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna chciałem uwiecznić drogi gwiazd ale jakoś się nie złożyło

wczoraj nie mogłem znaleźć mocowania aparatu do montażu więc musiałem robić zdjęcia ze statywu :)

Jordanów Śląski, widok na Ślężę z masztem TV

tory gwiazd przerwane bo spadł mi interwałometr

 

20x2 minuty, Canon 110D, Sigma 17-70 przy ogniskowej 17mm@3,2

 

Startrails_v2_3m.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce i coś... tylko co to jest?

 

Tu też coś... powie mi ktoś co to jest?

Prawdopodobnie refleks (?), a to ciemne to pewnie jakiś brud na matrycy, na pewno nie żadne ciała niebieskie.

Na pierwszym zdjęciu Słońce jest bardzo mocno nieostre i prześwietlone, na drugim mocno prześwietlone.

 

Księżyc fajny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie refleks (?), a to ciemne to pewnie jakiś brud na matrycy, na pewno nie żadne ciała niebieskie.

Na pierwszym zdjęciu Słońce jest bardzo mocno nieostre i prześwietlone, na drugim mocno prześwietlone.

 

Księżyc fajny. :)

To ciemne to brud na obiektywie i matrycy. Ale chodzi mo i te jasne kropki obok Słońca.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i cieszę się ze dołączyłem do grona sympatyków którzy doceniają piękno jakie mamy nad głowami :)

Chce się pochwalić fotografią jaką udało mi się zrobić w mojej miejscowości. Niebo niestety zanieczyszczone światłem lamp ulicznych które znajdują sie około 45m od domu,ale z efektu jestem bardzo zadowolony jak na sprzęt który posiadam.Myślę że z kita już wycisnąłem wszystko co można było w temacie fotografii nocnego nieba. Czas najwyższy na przesiadkę i zakup obiektywu jasnego i szerokiego.

Zdjęcie wykonałem 01.07.2016 o godz 01:48

Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-55, f/3,5, ISO 1600, 30s, obróbka w Photoshop.

post-30685-0-30869200-1467584503_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że nie doceniałem sprzętu... dzięki pomocy jednej ciekawej osoby udało mi się go wyciągnąć na niezłą drogę!

Pojedyncza klatka z ledwo widoczną DM

 

hrpRGIf.jpg

DM lekko widoczna bo celowałeś w Andromede. Jak chcesz ciekawą drogę mleczną ze statywu to tylko niebo południowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM lekko widoczna bo celowałeś w Andromede. Jak chcesz ciekawą drogę mleczną ze statywu to tylko niebo południowe.

tak właściwie to chciałem zrobić fotkę z wysokim ISO. A to, że mój balkon jest wystawiony na północ to już inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.