Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Niebo jest i to dwa razy. "Niebo w asfalcie". Super efekt.

Jakbyś jeszcze wskazał i podał nazwę którejś z tych gwiazd albo kilku to byłoby megasuper.

A może jest tam i jakaś planeta?

Pozdrawiam

p.s.

Na Twoim miejscu wysłałbym to na EPOD !!

(Earth Picture of the Day)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze wskazał i podał nazwę którejś z tych gwiazd albo kilku to byłoby megasuper.

A może jest tam i jakaś planeta?

 

Od lewej najjaśniejsza to Zosma (delta Leo), a w centrum kadru u góry są łapy (te dwie pary prawie poziomo ułożonych gwiazd) Wielkiej niedźwiedzicy i jej lewe oko :icon_biggrin:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki strzał prze DM : lewy dół - pół Woźnicy, centralnie na dole - Perseusz przytulony do d.. Żyrafy, prawo środek - Andromeda, środek nad Perseuszem - Kasjopea. U góry kadr sięga łapek Jaszczurki. Północ mniej więcej na lewej krawędzi kadru. No i troszkę NLC. I satki na redzie.


DSC07586m.jpg


9.07.2016 0:46 a550+CZ 16-80 (@16mm), f=3,5, 30s, ISO400 wb=5500K

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mocno zaszumione. Wiem, że wylazły na nim bodaj wszystkie wady mojego aparatu. Wiem, że w rogach ukazała się też wielokolorowa winieta. Niemniej... i tak je tutaj zostawię. :)

 

Zdjęcie przedstawia Drogę Mleczną widzianą w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej oraz jasny, piękny meteorek, który zarejestrowałem kątem oka patrząc w okular teleskopu (tak, tak - była to typowo wizualowa noc).

 

Sony A350 - Sigma 18 mm - 30 sek - f/3,5 - ISO 3200

 

fb997fc7cee2e7888cfa4b2b9da44016.jpg

 

Sporadyczny brak polskich znaków - piszę z Tapatalka.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda podwójna 61 Cygni

Bardzo chciałem mieć ją w swojej kolekcji. Jedna z najbliższych gwiazd 11 lat świetlnych, nieco mniejsza i chłodniejsza od Słońca. Pobudza we mnie wyobraźnię, chyba tam bym poleciał gdybym mógł.

Przypomina mi widok z Tatooine (planety na której dorastał Luke Skywalker)

Po cichu liczyłem na to, że na 135 mm rozbiję składniki A i B, no i jest :)

 

Pentax K3

Pentax 135 mm

ISO 1600

przymknięty o trzy działki z 3,5, wiec około f 7

29 x 0,6 sek

DSS, Fitswork, Lightroom

 

Jedyne zdjęcie astro, którego zdecydowałem się nie odszumiać

 

61_Cygni_RJPS.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Mleczna ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 24mm ; naświetlane 10 sek ; ISO 3200 ; stack 29 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

 

PS. Zdjęcia niewyostrzane.

Droga Mleczna 6m.jpg

Droga Mleczna 6mm.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Mleczna ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 24mm ; naświetlane 10 sek ; ISO 3200 ; stack w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

To jest jedna klatka? A jeśli nie to z ilu stack?

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekty z katalogu Messiera czyli M16, M17 i M18 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm ; naświetlane 4sek ; ISO 12800 ; stack 16 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

 

PS. Zdjęcia niewyostrzane.

 

 

M16 M17 M18 3 07.07.2016a.jpg

M16 M17 M18 3 07.07.2016.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekty z katalogu Messiera czyli M6, M7 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm ; naświetlane 4sek ; ISO 12800 ; stack 10 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

 

PS. Zdjęcia niewyostrzane.

M6 i M7bb.jpg

M6 i M7b.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekty z katalogu Messiera czyli M6, M7 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm ; naświetlane 4sek ; ISO 12800 ; stack 10 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

 

PS. Zdjęcia niewyostrzane.

 

Poproszę w przyszłości o zdjęcia (zbliżenia) CrA i γ Gruis z tej lokalizacji (jakie są jej współrzędne ?).

 

Edytowane przez heweliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekty z katalogu Messiera czyli M8, M20 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Przełamujesz granice, Twoje zdjęcia są w pewnym sensie pionierskie. Nie przypominam sobie aby ktoś wcześniej sfotografował np: mgławicę Omega ze statywu foto i to w takim stylu ! :)

Szkoda tylko, że tak mało klatek. Jak obserwuję Twoje fotografie, to myślę sobie - mało materiału jest - nie to abym się czepiał, ale taki niedosyt jest

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekty z katalogu Messiera czyli M8, M20 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm ; naświetlane 4sek ; ISO 12800 ; stack 18 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczne obiekty, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.

 

PS. Zdjęcia niewyostrzane.

aż zaniemówiłem... co z tego, że niewyostrzone jak powala na kolana :)

Edytowane przez ANowak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pochlebne słowa.

A mała ilość naświetlonych plików, wynika z chęci złapania wielu obiektów, w czasie trwania ciemnej i przejrzystej nocy. A tak sprzyjające warunki do focenia nie musiały się szybko powtórzyć.


Ciąg dalszy fotografii statywowej.

Obiekt z katalogu Messiera czyli M11 ze statywu i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm ; naświetlane 4sek ; ISO 12800 ; stack 25 klatek w DSS.

Mam nadzieję, że prawidłowo oznaczyłem widoczny obiekt, a może ktoś jeszcze coś wypatrzy.


PS. Zdjęcia niewyostrzane.

M11 7a.jpg

M11 7.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.