Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Gromada Podwójna w Perseuszu oraz - o ile się nie mylę - kaskada Kemble'a w gwiazdozbiorze Żyrafy.

Canon 700d + obiektyw Canon EF 50mm STM f/1.8@2.8

50x6s iso1600 + darki + flaty + biasy

Właściwie tylko levele robiłem w PixInsight LE.

Zdjęcie robione z balkonu w środku Krakowa.

Pierwszy raz jestem naprawdę zadowolony, ale oczywiście tym bardziej otwarty na sugestie.

 

Jest to jednocześnie pierwsze światło z tego obiektywu i choć nie mam zbyt dużego doświadczenia, to uważam, że jest wyśmienity. Przy tej przesłonie co na zdjęciu praktycznie nie widzę jakiejś szczególnej komy, winietowanie da się zauważyć dopiero jak naprawdę ostro pojechałbym levelami. Rozdzielczość mnie po prostu zaskoczyła - pozytywnie. Ostrzenie manualne doskonałe - na tyle, na ile potrafię to sam ocenić, ale sam mechanizm bez zarzutu. Polecam każdemu!

chichotki_male.jpg

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ustawienia DOKŁADNIE takie same, jak Chichotki 4 posty wyżej.

Widać bardzo dużo gromad i - moim zdaniem - piękne kolorki gwiazd...

Nie jestem ekspertem, ale jak dla mnie jedyne co brakuje to ciemnie niebo z dala od lp

Taki efekt z miasta - czapki z głów...

Przed tygodniem z też obiektywem 50 mm, ale Pentaxa wykonałem kilka szerokich kadrów, ale zapomniałem przymknąć przysłonę o pół działki chociaż. Po pierwszym zdjęciu jakie wrzuciłem do DSS, rokowania nie są dobre, koma, a właściwie moje niedopatrzenie kilka obiecujących kadrów może trafić do kosza.

Jeśli chodzi o gwiazdy, kolor i kształt Twoje z Krakowa przebijają moje z małej mieściny.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć tak: obiektyw 50 f/1.8 całkowicie wymiata przymknięty do 2.8. Przecież nic więcej nie robię, tylko statyw i ekspozycje po 6 sekund. Robię flaty na byle czym, 10-20 darków, biasy mam sprzed pół roku. Tylko nie zawsze DSS dobrze stackuje, przy ilosci gwiazd powyżej 300 jego algorytm się gubi. Po wakacjach wrzucę zdjęcia z wiejskiego nieba: to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. To moje pierwsze publikacje na tym forum, miło mi dołączyć :)

Roztocze w zeszły weekend. Obróbka wg własnej wizji.

 

Witam :) Dobrze zacząłeś i przy okazji jesteś chyba jedyną osobą od "nie pamiętam kiedy", która użyła naszej galerii do wrzucenia zdjęć w wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z 6 i 8 sierpnia z centralnej Polski. Nikon d5100 + samyang 14mm + towarzystwo dzików, które nie pomagało w koncentracji.

PS. Trzeba się zaopatrzyć w jakiś repelent na dziki :icon_wink:

 

attachicon.gifdrogamlecznaZator.jpg

attachicon.gifdrogamleczna.jpg

Jakie czasy ISO itp?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.