Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Z bieszczadzkich planów nic nie wyszło, więc ostatnią nockę spędziłem na Suchej Polanie (ok. 30 min. marszu od schroniska PTTK na Kudłaczach). Fantastyczne miejsce biwakowe - polecam! Niebo świetne, bo zero źródeł światła dookoła (poza ewentualnym ogniskiem), tylko horyzont trochę obcięty przez okoliczne szczyty. Jest masa miejsca na rozbicie namiotów i rozstawienie sprzętu, do tego wiata, stół, miejsce na ognisko - czego chcieć więcej. ;)

 

Moje pierwsze podejście do Drogi Mlecznej (Canon 550 D kit 30x15 sek, 10 darków, ISO 3200, 3,5).

post-30917-0-50073400-1472410838_thumb.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M33 w Trójkącie - fotografowana ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba.

Lustrzanka Pentax K-5 ; obiektyw Pentax 135mm f 2,8 ; naświetlane 4 sek na ISO 12800 ; zestakowane 36 klatek w DSS, crop. Zdjęcie nie wyostrzane.

M33 28.08 ccc2.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo naturalne zdjęcie, Krakusie! :) Dokładnie tak widziałem wczoraj M33 w Newtonie 12,5 cala. No, może jądro było mniej wyraźnie oddzielone od pozostałych. elementów galaktyki, a gwiazdy nie były tak kolorowe. Powodzenia w dalszym foceniu. Jak na statyw jest świetnie. :)

 

Sporadyczny brak polskich znaków - piszę z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba S = Południowa oraz górująca na wysokości ~ 1°34′ Gamma Gruis (Gamma Gru, γ Gruis, γ Gru), a także Bycze Hiady. Robione pod_czas przepięknej nocy 31.08/1.09.2016. Fajnie jakby ktoś zrobił foto Żurawia z Polski S.

Ryba_S_i_Grus_gamma.JPG

gamma_grus.JPG

hiady.JPG

gor_Gammy_Żuraw.JPG

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam kolejne zdjecia i widze, ze ze zwyklego statywu i 135mm ogniskowej da sie fotografowac niektore obiekty DS - pare postow wyzej M33, w innym temacie M31... Moglibyscie mi podpowiedziec, co jeszcze da sie ustrzelic z takiego sprzetu (Canon 550D z kitowcem 18-135mm)? Bardziej niz o super jakosc (ktorej bez montazu i lepszej optyki nie uzyskam i tak) chodzi mi o satysfakcje z upolowania ciekawego obiektu raz na jakis czas, pomiedzy szerokimi kadrami. Dodam, ze niestety nie dysponuje jeszcze zadnym sprzetem do obserwacji, dopiero przymierzam sie do zakupu lornetki, zgodnie z radami dla poczatkujacych. ;)

Edytowane przez grogmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie Drogi Mlecznej z Łapszanki. Przepiękne niebo, ok. 6,5 mag. Widoczna wyraźnie gołym okiem Galaktyka Andromedy oraz majaczyła galaktyka w Trójkącie. 16 klatek po 30s + krajobraz osobno - 180s. Aparat - Nikon D70s i obiektyw Nikkor 18-105mm, przysłona f/4. Średnio mi to wyszło, szumy jak cholera, ale to już 10 letni aparat.

 

dm_4.jpg

 

 

 

Edytowane przez McGoris
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.