Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawić Wam moje wypociny z ostatnich nocek. Nie jest to żadna rewelacja,szczególnie jeżeli chodzi o ostrość,ale lepiej robić cokolwiek niż siedzieć w domu i oglądać kolejny odcinek jakiejś telenoweli :yes:

 

Gwiazda Polarna-450D+18-55mm Kit-73x60sek.Iso 1600 i gwiazdozbiór Kasjopei-9x30sek.Iso 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym przedstawić Wam moje wypociny z ostatnich nocek. Nie jest to żadna rewelacja,szczególnie jeżeli chodzi o ostrość,ale lepiej robić cokolwiek niż siedzieć w domu i oglądać kolejny odcinek jakiejś telenoweli :yes:

 

Gwiazda Polarna-450D+18-55mm Kit-73x60sek.Iso 1600 i gwiazdozbiór Kasjopei-9x30sek.Iso 1600.

 

pewnie, że lepiej wyjść na zewnątrz i popstrykać :P całkiem fajnie wyszło, ale pierwsze zdjęcie chyba lepiej mogło wyjść. czym składałeś? może spróbuj http://startrails.de/html/software.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, już o wiele lepiej trialsy widać :dobrze: lepiej jest użyć mniejszego iso i dłuższych czasów naświetlania by przerw pomiędzy poszczególnymi ujęciami nie były widoczne.

 

no ale to rada na przyszłość. zdjęcie i tak fajne.

 

pzdr

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie Takumarek to świetne, jasne szkło do fotografi dziennej (wspaniały bokeh). Niestety w nocy wychodzi na jaw jego fatalna krzywizna pola. Płaskie jest jedynie 30% kadru w pionie i poziomie. :angry:

Z czasem planuję przesiadkę na Canona 50/1,4. Qubanos, który fotografował nim w sobotę Kasjopeję parę metrów ode mnie ma płaski prawie cały kadr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Takumarek to świetne, jasne szkło do fotografi dziennej (wspaniały bokeh). Niestety w nocy wychodzi na jaw jego fatalna krzywizna pola. Płaskie jest jedynie 30% kadru w pionie i poziomie. :angry:

Z czasem planuję przesiadkę na Canona 50/1,4. Qubanos, który fotografował nim w sobotę Kasjopeję parę metrów ode mnie ma płaski prawie cały kadr...

 

To prawda mam Canona 50/1.4 i jest naprawdę niezły.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje pierwsze zdjęcie astro, niestety nie mam pojęcia jaki kawałek nieba przedstawia.

 

Gwiazdozbiory Łabędzia i Lutni najbardziej rzucają się w oczy na Twoim zdjęciu oczywiście poza samym wycinkiem pasa drogi mlecznej :)

Edytowane przez NigntDay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

W astrofotografi jestem laikiem.

To moje 2 zdjęcia zrobione w Bieszczadach w połowie sierpnia.

Noc była rewela, M33! widoczna nieuzbrojonym okiem bez wstępnej akomodacji i po paru browcach.

Kompakt SONY DSC-HX1

1.-ISO 3200 ,30s,f-2.8

2,-ISO 1600 ,30s,f-2.8.

A teraz do rzeczy,jeżeli ktoś spróbowałby wyciągnąc ile sie da z tych surówek to WIELKIE DZIĘKI! :notworthy:

,a wiem że są na forum prawdziwi mistrzowie astrofoto :notworthy:

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko coś z tego wyciągnąć bo jest straszny szum - taki urok kompakcików, niestety nie mają dobrych matryc do długich czasów. troszeczke by tu pomogła automatyczna redukcja szumów, ale to i tak niestety nie będzie to czego by się oczekiwało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No nareszcie znalazłem wątek dla mnie.

Foty z sierpnia 2010, okolice Miastka.

Obiektywnie badziewne, ale zrobione właśnie najprościej jak można (statyw, one-shot 30s, ISO 3200-6400) i fatalnym zestawem (a550+sony-zeiss 16-80), więc zachęcają do bardziej wyrafinowanych prób. Zbieram na poważny montaż i odkurzam stare szkiełka.

 

DSC04653a-m.jpg

 

DSC04657a-m.jpg

 

Załapało się też parę meteorów :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tej samej nocy, co pojedyncza klatka 711 sekund, ale o wiele gorsze. Nie pamiętam, jakie czasy i przysłonę stosowałem, bo nie mam już surówki :(. Z tego, co mi się wydaje, to przysłona była szeroko otwarta (patrz koma), około F/4. A czasy? Z 20 sekund.

 

Pojedyncza klatka

64792488.jpg

 

Pozdrawiam!

 

PS

Ale widać i Łabądka, i Lutnię. Nawet Lisek, Delfin i Strzała się załapały.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takiego widoku z okna to nie mam, tylko pozazdrościć;

natomiast w okolicy, z prostego statywu i kompaktem wczoraj/dzisiaj - piękne niebo - Jowisz (z satelitami)

 

P1020101_zm.jpg

P1020101_crop_zm.jpg

 

i Plejady (widoczne nawet nieuzbrojonym okiem)

 

P1020118_zm.jpg

P1020118_crop.jpg;

 

jakość z kompaktu - w lornetce znacznie lepiej to było widać - ale foto też zostanie na pamiątkę tej ładnej nocy;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behlur_Olderys: chcialem jak najlepiej uchwycić M31.

 

mam pytanie odnośnie pomiaru światła jak ustawić? wielopunktowy, jednopunktowy czy centralnie wazony ?

 

zdjęcia dodane na forum robiłem na punktowym

Edytowane przez d17k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.