Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Na jak najdłuższy możesz sobie pozwolić. Jeśli robisz w RAW-ach, to i tak sobie potem skorygujesz wszystko na krzywych.

Myślę, że chodziło o tryb pomiaru ekspozycji a nie czas ekspozycji.

 

Jeśli tak, to podejrzewam, że bez różnicy o ile nie trzaskasz na auto (aparat nie mierzy ekspozycji jeśli ma już ją podaną?).

Edytowane przez Cataclysm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło o tryb pomiaru ekspozycji a nie czas ekspozycji.

 

Jeśli tak, to podejrzewam, że bez różnicy o ile nie trzaskasz na auto (aparat nie mierzy ekspozycji jeśli ma już ją podaną?).

Zrobiłem mały skrót myślowy. Po prostu nie ma się co sugerować pomiarami, tylko łapać tyle fotonów, ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pierwsza próba fotografii drogi mlecznej, pojedyncza klatka po lekkiej obróbce. D90 + kit 18-105mm. Na drugim zdjęciu złapały się satelity NOSS (podwójna kreska po lewej).

Zrobiłem 45 zdjęć a na 26 były satelity/samoloty ( i teraz złóż to w dss :szczerbaty: )Czy Wy też tak macie?

gtx.jpg

ciek.jpg

Edytowane przez Logos
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że nadal nie mam montażu, wożę się ciągle na statywie.

Wczoraj ćwiczyłem niebo nad najbardziej zaświetloną częścią miasta, przy Łysym i mętnym powietrzu.

sony a550+zeiss16-80 f5,6 ISO 200, 30s , balans bieli na żarówę

DSC09305m.jpg DSC09307m.jpg

Dopiero na zdjęciach wyszło coś oprócz Łysego - gołym okiem było widać tylko Jowisza i Kapellę (poza kadrami). No i stadioniszcze nasze.

DSC09314m.jpg

I kto powiedział, że przy Księżycu nic nie widać?

Sony a550+jupiter 37a (135mm) f4 ISO 800, 4s

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to klasyk - czyli obracające się gwiazdy. Godzina naświetlania (ok 100 30 sek. klatek połączonych w jedno zdjęcie).

W tle Koszalin (komin MEC). Zdjęcie zrobione nocą z 2 na 3 sierpnia.

 

pozdro

 

Bartek

 

Super Ci to wyszło. gratulacje

 

W jaki programie łączyłeś zdjęcia ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to klasyk - czyli obracające się gwiazdy. Godzina naświetlania (ok 100 30 sek. klatek połączonych w jedno zdjęcie).

W tle Koszalin (komin MEC). Zdjęcie zrobione nocą z 2 na 3 sierpnia.

 

pozdro

 

Bartek

 

staitrails1.jpg

 

 

 

Aż kręci się w głowie od patrzenia ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niejako przy okazji wczorajszej sesji z Astrotrackiem na polance koło Wielkiej Krokwi , z drugiej strony jako mały ekseryment wykonałem fotkę Drogi Mlecznej

naświetloną tylko 4 sekundy !!!!!!!

 

Co ciekawe Księżyc już był 3 stopnie nad horyzontem co widać na szczycie a ciemne niebo w stronę południową zawdzięczam oczywiście górom i brakowi zabudowań w tym kierunku przez około 30 km.

 

Pojedyncza klatka ( resztę muszę zestackować) ,kilkukrotne delikatne odszumianie ( w sumie szumu nie było za dużo przy czterech sekundach :) ) i praca na krzywych, poziomach ,itp.

Wykonano na Canonie 40D niemod. przy ISO 1600, czas 4 sek. F1.4 ,Sigma 50 mm 1.4

 

_MG_9864a.jpg

 

 

Także mając jasny obiektyw, wyłącznie statyw i ciemne niebo można wykonać ciekawe ujęcia nieba.

 

 

jak mogłeś tak zmarnować tak świetne warunki :friends: , trzeba był ciągnąć do 30 s, i tak by bardzo nie było widać poruszenia (chyba), zdjecię świetne, :D , rzeczywiście tak krótko a tak wiele, ja nie osiągnąłem takiego poziomu nawet przy 30 - 60 sekundach i dużym iso :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogłeś tak zmarnować tak świetne warunki :friends: , trzeba był ciągnąć do 30 s, i tak by bardzo nie było widać poruszenia (chyba), zdjecię świetne, :D , rzeczywiście tak krótko a tak wiele, ja nie osiągnąłem takiego poziomu nawet przy 30 - 60 sekundach i dużym iso :|

Ja nie marnuję dobrych warunków. :rofl:

Wtedy były takie

http://astropolis.pl/topic/25454-fotografia-z-niebem-w-tle/page__view__findpost__p__435117

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z pierwszych zdjęć nieba wykonanych przeze mnie. Mile widziane wszelkie uwagi, pouczenia, rady.

Lustrzanka Sony Alpha 500

KIT 18-55

ISO 1600

EKS. 30 sek.

sztywny statyw mekmeka.

obróbka w GIMP-ie i UFRAW-ie

 

Bieszczadzka Droga Mleczna na tle drzew. Załapała się M31. Zdjęcie wykonane w nocy z 24/15.09.2011r na zlocie astronomicznym z Astromaniaka.

Droga Mleczna_kopia_800_600.jpg

Edytowane przez Syriusz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.